Skip to content

Vše, co potřebujete vědět o Apple HomePod

5 de Červenec de 2021
homepod white shelf 597105b0d088c00010eb004f

Apple HomePod je inteligentní reproduktor společnosti Apple pro přehrávání hudby, interakci se Siri, ovládání inteligentní domácnosti a další. Přemýšlejte o tom jako o soutěži společnosti Apple o Amazon Echo, Google Home a další inteligentní reproduktory. HomePod je malé zařízení podporující Wi-Fi, které obsahuje sadu výkonných reproduktorů a mikrofonů, které poskytují špičkový hudební zážitek do jakékoli místnosti. Je to trochu jako jeden z těch všudypřítomných bezdrátových Bluetooth reproduktorů, ale zabudovaný do ekosystému Apple a vzhledem k špičkové, špičkové technologii a skvělému uživatelskému zážitku od společnosti Apple.

Které hudební služby HomePod podporuje?

Jedinou streamovací hudební službou, kterou HomePod podporuje, je Apple Music, včetně Beats 1 Radio. Integrovaná podpora v tomto případě znamená, že můžete přehrávat hudbu z Apple Music a Beats 1 interakcí se Siri. Obě platformy můžete také ovládat pomocí iPhonu nebo jiného zařízení iOS.

Existují i ​​jiné zdroje hudby?

Ano. Zatímco Apple Music a Beats 1 jsou jediné streamovací služby podporované HomePodem po vybalení z krabice, můžete také použít řadu dalších zdrojů hudby zaměřených na Apple. S HomePodem máte přístup ke veškeré hudbě, kterou jste si kdy koupili z iTunes Store, vaší hudební knihovně iCloud se všemi přidanými hudbami prostřednictvím iTunes Match a aplikaci Apple Podcasts.

Podporuje AirPlay?

Ano, HomePod podporuje AirPlay 2. AirPlay je bezdrátová audio a video platforma společnosti Apple pro streamování hudby z jednoho zařízení do druhého, například reproduktorů. Je integrován do systému iOS, takže je k dispozici i pro iPhone, iPad a Mac.

Mohu streamovat hudbu z jiných aplikací?

Zatímco Apple Music je jedinou vestavěnou streamovací službou pro HomePod, lze s HomePod použít i jakoukoli jinou hudební službu, jejíž aplikace podporuje AirPlay. Například pokud dáváte přednost Spotify, připojte se k HomePodu přes AirPlay a hrajte Spotify. Prostě nebudete moci používat Siri na HomePodu k ovládání Spotify. HomePods také používají AirPlay ke vzájemné komunikaci, když je v domě více než jeden.

Podporuje HomePod Bluetooth?

Ano, ale ne pro streamování hudby. HomePod nefunguje jako reproduktor Bluetooth; můžete mu posílat hudbu pouze pomocí AirPlay. Připojení Bluetooth je určeno pro jiné druhy bezdrátové komunikace, nikoli pro streamování zvuku.

Co dělá HomePod dobrým pro přehrávání hudby?

Společnost Apple vyvinula HomePod speciálně pro hudbu. Dělá se to jak v hardwaru použitém k vytvoření zařízení, tak v softwaru, který jej napájí. HomePod je postaven na subwooferu a sedmi výškových reproduktorech uspořádaných do kruhu uvnitř reproduktoru. To vytváří základ pro skvělý zvuk, ale to, co HomePod skutečně odlišuje, je jeho inteligence. Kombinace reproduktorů a šesti vestavěných mikrofonů umožňuje HomePodu detekovat tvar vaší místnosti a umístění nábytku v ní. Díky těmto informacím se může HomePod automaticky kalibrovat, aby poskytoval optimální přehrávání hudby pro místnost, ve které se nachází. Je to jako software Sonos pro optimalizaci zvuku Trueplay, ale je to automatické místo manuálního. Toto povědomí o místnosti také umožňuje dvěma HomePodům umístěným ve stejné místnosti, aby se navzájem rozpoznaly a spolupracovaly na přizpůsobení svého výstupu pro optimální zvuk s ohledem na tvar, velikost a obsah místnosti.

Interní zařízení Apple HomePod

Siri a HomePod

HomePod je postaven na procesoru Apple A8, stejném čipu, který napájí řadu iPhone 6. S tímto druhem mozku nabízí HomePod Siri jako způsob ovládání hudby, ačkoli Siri dělá mnohem víc než to v HomePodu. Siri můžete říct, co chcete hrát, a díky podpoře Apple Music může Siri čerpat z milionů skladeb této služby. Můžete také Siri říct, jaké písničky děláte a nelíbí se vám, aby vám Apple Music pomohla vylepšit doporučení pro vás. Siri může přidávat skladby do fronty Up Next. Může také odpovědět na otázky typu „kdo je kytaristou této písně?“ nebo přehrávat písně na základě znalosti jen některých textů.

Je HomePod Apple verze Amazon Echo nebo Google Home?

Něco takového. V tom, že se jedná o bezdrátový inteligentní reproduktor připojený k internetu, který dokáže přehrávat hudbu a ovládat ho hlasem, velmi se podobá těmto zařízením. Tato zařízení však podporují mnohem širší škálu funkcí a integrují se s mnohem více produkty než HomePod. Echo and the Home jsou spíš digitální asistenti pro provoz vašeho domova a vašeho života. HomePod je spíše způsob, jak vylepšit zážitek z hudby v domácnosti s přidáním dalších inteligentních funkcí.

Lze jej použít v domácím kině?

Ano, ale k tomu, aby to fungovalo, musíte udělat několik věcí. Nejprve potřebujete Apple TV, která bude středobodem tohoto nastavení domácího kina. HomePod nebude fungovat jako „hloupý“ reproduktor připojený ke standardnímu televizoru. Poté budete potřebovat více než jeden HomePod připojený k Apple TV. I když můžete použít jeden HomePod jako zvukový výstup pro váš televizor, ve skutečnosti to není domácí kino. K vytvoření vícekanálového systému domácího kina potřebujete více HomePodů.

Lze HomePod použít v audio systému pro více místností?

Ano. Více HomePodů v jednom domě může spolu komunikovat přes AirPlay. Pokud máte HomePod ve svém obývacím pokoji, kuchyni a ložnici, můžete je všechny nastavit tak, aby přehrávaly hudbu současně.

Můžete do HomePodu přidat funkce jako s Echo?

To je pravděpodobně hlavní rozdíl mezi HomePod a inteligentními reproduktory, jako je Amazon Echo nebo Google Home. Na těchto dvou zařízeních mohou vývojáři třetích stran vytvářet své vlastní mini-aplikace zvané dovednosti, které poskytují další funkce, funkce a integrace. HomePod funguje jinak. Má sadu vestavěných příkazů pro úkoly, jako je ovládání hudby, kontrola kalendáře, odesílání a přijímání textů pomocí zpráv a volání pomocí aplikace Telefon pro iPhone. Vývojáři budou moci vytvářet podobné funkce. Primárním rozdílem mezi HomePodem a Echo nebo Home však je, že tyto funkce nejsou na samotném HomePodu. Spíše pracují s aplikacemi spuštěnými na zařízení iOS uživatele. Poté, když uživatel mluví s HomePodem, nasměruje požadavky do aplikace pro iOS, která provede úkol a odešle výsledek na HomePod. Echo a Home tedy mohou stát samy, zatímco HomePod závisí na iPhonu nebo iPadu.

Apple HomePod

Je Siri jediným způsobem, jak ovládat HomePod?

Ne. Zařízení má také v horní části dotykový panel, který umožňuje ovládání přehrávání hudby, hlasitosti a Siri.

Takže Siri vždy poslouchá?

Stejně jako u Amazon Echo nebo Google Home, Siri vždy poslouchá, aby reagoval na mluvené příkazy. Můžete však deaktivovat poslech Siri a nadále používat další funkce zařízení.

Funguje to se zařízeními Smart-Home?

Ano. HomePod funguje jako rozbočovač pro inteligentní domácí zařízení, která jsou kompatibilní s platformou HomeKit společnosti Apple. Pokud máte ve svém domě zařízení s podporou HomeKit, bude je ovládat mluvení se Siri přes HomePod. Například vyslovením „Siri, vypněte světla v obývacím pokoji“ se tato místnost dostane do tmy.

Jaké jsou požadavky na jeho používání?

HomePod vyžaduje iPhone 5S nebo novější, iPad Air, 5 nebo mini 2 nebo novější nebo iPod touch 6. generace se systémem iOS 11.2.5 nebo novějším. Abyste mohli používat Apple Music, budete potřebovat aktivní předplatné.