Skip to content

Vše o tetheringu pro iPhone a osobním hotspotu

1 de Srpen de 2021
GettyImages 647510456 5a84417ec5542e00372a73e8

Tethering je super užitečná funkce iPhonu. Tethering vám umožňuje používat váš iPhone jako hotspot Wi-Fi a poskytovat přístup k internetu notebooku nebo jiným zařízením s podporou Wi-Fi, jako je iPad nebo iPod touch. Tethering není pouze pro iPhone; je k dispozici na mnoha smartphonech. Dokud uživatelé mají správný software a datový plán od mobilní společnosti, která jej obsahuje, mohou uživatelé bezdrátově připojit svá zařízení k chytrému telefonu a využívat mobilní připojení k internetu v telefonu.

Jak funguje iPhone Tethering

Tethering funguje tak, že vytvoří bezdrátovou síť krátkého dosahu využívající jako rozbočovač iPhone. V tomto případě iPhone funguje jako tradiční Wi-Fi router. IPhone se připojuje k mobilní síti, odesílá a přijímá data a poté toto připojení vysílá na zařízení připojená k jeho síti. Data odesílaná do az připojených zařízení jsou směrována přes iPhone na internet. Tethering je obvykle pomalejší než širokopásmové nebo Wi-Fi připojení, ale je také přenosnější. Dokud má smartphone příjem datových služeb, je síť k dispozici. Tethering na iPhonu podporuje připojení mezi zařízeními pomocí Wi-Fi, Bluetooth a USB.

Požadavky na připojení přes iPhone

Abyste mohli svůj iPhone používat pro tethering, musíte mít:

 • iPhone 3GS nebo novější
 • se systémem iOS 4.3 nebo novějším
 • datový plán, který podporuje tethering.

Jakékoli zařízení, které se může připojit k Wi-Fi, včetně iPadu, iPodu touch, počítačů Mac a notebooků, se může připojit k iPhonu s povoleným tetheringem.

Jak se tethering liší od osobního hotspotu

Možná jste slyšeli o pojmech „tethering“ a „Personal Hotspot“, které jsme spolu prodiskutovali. Důvodem je, že tethering je obecný název této funkce, zatímco verze Apple se nazývá Personal Hotspot. Oba výrazy jsou správné, ale při hledání funkce na zařízeních iOS hledejte cokoli označeného Osobní hotspot.

Jak používat Tethering na iPhone

Používání tetheringu na iPhonu je opravdu snadné a aby to bylo snazší, máme pro vás návod, jak na iPhonu nastavit a používat hotspot. Pokud používáte osobní hotspot, ale ve vašem iPhone tato možnost nyní chybí, podívejte se na Jak opravit chybějící osobní hotspot pro iPhone. Pokud je k dispozici nabídka Personal Hotspot, ale tato funkce prostě nefunguje, zkuste Jak to opravit, když osobní hotspot iPhone nefunguje. Pokud plánujete připojení a iPad k iPhonu, máme pro to také podrobné pokyny.

Jak automaticky připojit členy rodiny k tetheringu iPhonu

Pokud používáte sdílení rodiny ke sdílení médií a nákupů, umístění rodinných příslušníků a dalších dat mezi členy vaší rodiny, můžete také snadno sdílet svůj osobní hotspot. Chcete -li, aby se členové skupiny Family Sharing automaticky připojovali k osobnímu hotspotu vašeho iPhonu, postupujte takto:

 1. Na zařízení, jehož osobní hotspot chcete použít, klepněte na Nastavení > Osobní hotspot > Rodinné sdílení.

 2. Přesuňte Rodinné sdílení posuňte do polohy zapnuto/zelená.

 3. Klepnutím na jméno každého člena vaší skupiny pro sdílení rodiny můžete určit, zda se budou automaticky připojovat k iPhonu, nebo zda se budou muset zeptat.

Zabezpečení pro iPhone Tethering

Z bezpečnostních důvodů jsou všechny sítě tetheringu ve výchozím nastavení chráněny heslem. To znamená, že k nim mají přístup pouze lidé s heslem pro tethering iPhonu. Díky tomu jsou docela v bezpečí. Pokud však chcete, můžete změnit výchozí heslo svého osobního hotspotu pro iPhone.

Využití dat s iPhone Tethering

Data používaná zařízeními připojenými k iPhonu se započítávají do měsíčního limitu využití dat telefonu. To znamená, že nechat ostatní lidi připojit se k osobnímu hotspotu vašeho iPhonu může vaše data využít opravdu rychle. Přetížení dat způsobené používáním tetheringu je účtováno stejnou rychlostí jako tradiční přetížení dat.

 • Maximální počet současně připojených zařízení: 5
 • Maximální počet současně připojených Wi-Fi: 3

Náklady na tethering

Když v roce 2011 debutoval na iPhonu, bylo tethering volitelnou funkcí, kterou si uživatelé mohli přidat ke svým měsíčním hlasovým a datovým tarifům. Od té doby se způsob, jakým telefonní společnosti oceňují své plány pro uživatele smartphonů, změnil, čímž se datové služby staly základem měsíčních nákladů. Výsledkem je, že tethering je nyní zahrnut ve většině plánů od každého významného dopravce bez dodatečné ceny. Jediným požadavkem je, že uživatel musí mít měsíční plán, který obsahuje určité množství dat, aby tuto funkci získal. Tato částka se liší podle telefonní společnosti. V některých případech uživatelé s neomezeným datovým tarifem nemohou používat tethering, aby zabránili vysokému využití dat.

Odstraňování problémů s tetheringem iPhonu

Čas od času můžete narazit na problémy s tetheringem, včetně toho, že se jiní lidé nebudou moci připojit k vašemu hotspotu. Pokud se potýkáte s těmito problémy, podívejte se na naše články:

 • Jak to opravit, pokud osobní hotspot iPhone nefunguje.
 • Jak opravit chybějící osobní hotspot na iPhone.

FAQ

 • Je tethering pro iPhone zdarma?

  Záleží na vašem telefonním tarifu. Pokud máte omezené množství dat, mohou vám být účtovány poplatky za překročení limitu.

 • Mohu sdílet hotspot svého iPhonu s jinými lidmi?

  Ano. Chcete-li sdílet svůj hotspot Wi-Fi s lidmi mimo vaši rodinnou skupinu, budete potřebovat aplikaci třetí strany, jako je iTether, MyWi Wi-Fi Tethering, Optimum Wi-Fi Hotspot Finder nebo PDANet. Tyto aplikace musíte získat mimo App Store.

 • Jak na svém iPhonu zvýším rychlost tetheringu?

  Zavřete aplikace, které nepoužíváte, deaktivujte aplikace na pozadí a poté obnovte nastavení sítě. Pokud máte ochranné pouzdro, sejměte jej a zjistěte, zda to pomáhá. Zkontrolujte využití dat, abyste se ujistili, že jste nedosáhli svého limitu.

 • Jaké je moje heslo iPhone Wi-Fi pro tethering?

  Chcete -li zjistit heslo k hotspotu, přejděte na svém iPhone na Nastavení > Osobní hotspot. Vaše heslo bude uvedeno vedle Heslo k Wi-Fi.

 • Jak na svém iPhonu deaktivuji tethering?

  Jediný způsob, jak vypnout osobní hotspot, je přepnout do režimu Letadlo nebo zakázat využití dat v nastavení. Pokud se lidé připojují k vašemu hotspotu bez vašeho svolení, změňte heslo.