Skip to content

Výhody a nevýhody cestování s Apple TV

10 de Srpen de 2021
new apple tv 4k console device against yellow background 1140205622 2a35a59f75d34f95b8395268d53950b0

Používání zařízení Apple TV může být návykové. Sledujte, co chcete, kdykoli chcete. Poslouchejte hudbu, vzdělávejte se, hrajte hry a další úžasné věci. To je profík. Když pojedete na dovolenou, může vám chybět Apple TV a najdete možnosti hotelové zábavy omezené srovnáváním. Vzít si s sebou Apple TV na dovolenou je možné, ale cestování s Apple TV není snadné a vyžaduje plánování, přípravu a trochu štěstí. To je podvod. Kromě krabice Apple TV a ovladače Siri Remote potřebujete kabel HDMI, ethernetový kabel, kabel Lightning-USB a napájecí kabel Apple TV. Možná budete potřebovat přenosný router Wi-Fi a adaptér HDMI na VGA s podporou zvuku.

Jak získat Apple TV online na cestách

Zatímco většina hotelů nabízí hostům TV s plochou obrazovkou, ne všechny nabízejí širokopásmové připojení nebo bezplatné Wi-Fi. Některé hotely účtují hostům vysoké poplatky za připojení k internetu. Než vyrazíte na cestu, ověřte si, zda vám váš cíl může poskytnout buď síť Wi-Fi, ke které se můžete připojit k Apple TV, nebo kabelové širokopásmové připojení, ke kterému se můžete připojit přímo ve svém hotelovém pokoji.

Jak používat širokopásmové připojení

Pokud se můžete připojit ke kabelovému širokopásmovému připojení, vezměte si s sebou přenosný router Wi-Fi a vytvořte si vlastní síť Wi-Fi. To vám umožní uvést Apple TV online.

Jak používat připojení Wi-Fi

Pokud nemáte širokopásmové připojení k přímému připojení, vaše možnosti jsou omezené. Jednou z možností je připojit se k síti Wi-Fi pomocí počítače Mac nebo PC a poté připojit Apple TV k síti připojením počítače k ​​Apple TV pomocí ethernetového kabelu. Další možností je použít mobilní připojení telefonu k nastavení dočasné sítě Wi-Fi-nazývané hotspot-k podpoře Apple TV ve vašem hotelovém pokoji. I když vám tato akce účtuje poplatky za data, pokud nemáte velkorysého poskytovatele sítě, můžete se připojit k internetu poměrně rychle. Zjistěte, jak z počítače se systémem Windows nebo Mac vytvořit hotspot Wi-Fi.

Jak přidat Apple TV do sítě

Ne každá Wi-Fi služba zaměřená na hosta je podobná. Zatímco některé destinace vypadají šťastně, že nechají všechny své hosty připojit se k síti, jiné vyžadují, abyste se k síti připojili pomocí online formuláře. U Apple TV to nefunguje, protože nemá vestavěný webový prohlížeč. Existují však možnosti. Hotelová technická podpora může být schopna přidat vaši Apple TV do sítě ručně, i když jí musíte dát její MAC adresu. Chcete -li zjistit MAC adresu vaší Apple TV, přejděte na Nastavení > Všeobecné > O a hledat Adresa Wi-Fi. K dispozici bude 12místný hexadecimální kód. Zapište si to před cestou a připevněte jej na spodní část Apple TV, abyste jej mohli poskytnout technické podpoře. Chcete-li se spojit s technickou podporou svého hotelu, obraťte se na recepci nebo si ve svém pokoji vyhledejte informace o přístupu k internetu.

Odstraňování problémů s rychlostí a polohou

Před cestou si zjistěte, jak rychlá je hotelová síť. Některé hotelové sítě jsou pomalé a mají více hostů, kteří sdílejí šířku pásma a používají síť současně. Pomalá síť znamená, že obsah, který streamujete, bude zaostávat a koktat. Filmy se mohou zastavit a přechod na nové pořady může chvíli trvat. V takovém případě použijte Apple TV k streamování obsahu, který již máte na Macu, iPadu nebo iPhonu, a ne k přístupu k novému obsahu online. Pokud stahujete film prostřednictvím iTunes Store, zvolte formát Standard Definition pro lepší zážitek ze sledování v pomalé síti. Uvědomte si, že vaše poloha může také zastavit vaše plány zábavy, i když máte přístup k obsahu pomocí Apple TV. Streamovací služby identifikují vaši polohu před odesláním obsahu a zamítnou přístup, pokud se nacházíte na místě bez řádného povolení autorských práv. Než se vydáte na útěk, ujistěte se, že rozumíte tomu, jaké aplikace budou fungovat a co můžete streamovat.

Alternativy Apple TV

Pokud se rozhodnete, že cestování s vaší Apple TV nebude fungovat, zvažte připojení iPhonu nebo iPadu k jakékoli dostupné obrazovce pomocí digitálního AV adaptéru Lightning a kabelu HDMI. S rychlou sítí a velkorysým datovým přídělem budete moci streamovat filmy, aniž byste museli sdílet svou MAC adresu nebo proskakovat všemi obručemi potřebnými k získání Apple TV online z domova. Zvažte propojení s domácím mediálním serverem, jako je VLC. Když propojíte VLC s Apple TV, můžete sledovat video streamy ve více formátech z více zdrojů, včetně přehrávání v místní síti, vzdáleného přehrávání a přehrávání streamování v síti.