Skip to content

Výhody nákupu Xbox Live Gold

4 de Červenec de 2021
xbox live card 12 months 56aa40413df78cf772aebf3c

Xbox Live Gold je prémiová verze služby Xbox Network pro Xbox 360 a Xbox One. Ale stojí to za dodatečné náklady? Rozdělíme to za vás. Na konzoli Xbox One je potřeba jedno předplatné Zlatého živého Xbox Live, které umožňuje každému rodinnému hráči hrát online hry pro více hráčů se svými vlastními účty. Naproti tomu Xbox 360 vyžaduje, aby měl každý účet vlastní předplatné.

Xbox Live Gold vs. Xbox Network

Konzoly Xbox 360 a Xbox One umožňují vytvořit bezplatný účet Xbox Network (jedná se o stejnou věc jako účet Microsoft). Základní služba umožňuje předplatitelům přístup k online funkcím pro více hráčů ve hrách zdarma k hraní, stahování položek z Microsoft Store na Xbox, chatování s přáteli jeden na jednoho nebo ve skupinách a používání populárních zábavních aplikací, jako je Netflix. Poskytuje také přístup k aplikacím, jako je Internet Explorer, Skype a OneDrive. Předplatitelé Xbox Live Gold získávají všechny základní výhody plus několik doplňků, včetně:

  • Přístup k online hře pro více hráčů pro všechny hry
  • Slevy na digitální tituly na Deals with Gold
  • Rychlejší přístup k ukázkám a betám
  • Hry zdarma na Games With Gold

Xbox Live Gold není to samé jako Xbox Game Pass, služba streamovacích her společnosti Microsoft. S předplatným Xbox Game Pass mohou předplatitelé hrát za měsíční poplatek kdykoli více než 100 her.

Co jsou obchody se zlatem?

Nabídky Gold jsou součástí předplatného Xbox Live Gold a nabízejí týdenní slevy na vybrané tituly pro Xbox One a Xbox 360, doplňky a další v Microsoft Storu. Úspory se obvykle pohybují mezi 50-75%.

Co jsou hry se zlatem?

Program Hry se zlatem je také součástí předplatného Xbox Live Gold a každý měsíc nabízí bezplatné ručně vybrané tituly. Microsoft tvrdí, že tyto obchody mají hodnotu až 700 $ ročně.

Na Xbox One budou nové tituly Games with Gold dostupné první a šestnáctý den každého měsíce. Jakmile jsou uplatněny a přidány do vaší knihovny, jsou hratelné, pokud udržujete aktivní účet Xbox Live Gold. Pokud jej zrušíte, ztratíte k nim přístup. Pokud si však předplatné obnovíte, hry se znovu stanou hratelnými. Na Xbox 360 jsou tituly Games with Gold k dispozici také první a šestnáctý den každého měsíce. Tyto hry si můžete ponechat, i když zrušíte předplatné Xbox Live Gold.

Kolik stojí Xbox Live Gold?

Xbox Live Gold v současné době nabízí tři cenové úrovně:

  • Jeden měsíc: 9,99 $
  • Tři měsíce: 24,99 $
  • Jeden rok: 59,99 $

Chcete-li se připojit, vyzvedněte si předplatnou kartu u prodejce, jako je GameStop nebo Walmart, nebo se zaregistrujte online v obchodě Microsoft Store nebo na konzoli Xbox. Výběr cenové úrovně závisí na tom, jak plánujete používat předplatné. Například pokud plánujete používat Xbox Live Gold po celý rok, platba za předplatné na 12 měsíců předem ušetří peníze. Pokud platíte na měsíční bázi po dobu 12 měsíců, stojí přibližně 120 USD, zatímco předplatné na 12 měsíců stojí 60 USD. Pokud ale plánujete hrát novou hru pro více hráčů měsíc nebo dva, zvažte jednu z dalších cenových možností. Existují způsoby, jak získat levnější předplatné Xbox Live Gold. Microsoft někdy zahrnuje bezplatné zkušební verze s novými konzolami a hrami. Příležitostně také nabízí promo akce „Vyzkoušejte zlato zdarma“ v Microsoft Storu. Maloobchodníci jako Best Buy a Amazon navíc často prodávají předplatné karty se slevou.

Stojí Xbox Live Gold za to?

Pokud rádi hrajete hry offline, Xbox Live Gold nepotřebujete. Stále si můžete vyzkoušet ukázky her, sledovat Netflix nebo Hulu, používat Skype a další. Pokud si však chcete zahrát hry pro více hráčů, Xbox Live Gold je nutností.