Skip to content

Vytvořte si seznam adresátů v Thunderbirdu

12 de Září de 2021
business woman are sending email marketing by digital smart phone 647510470 51de33bf38c34e339575d2809faeccc3

Některé e -maily musí jít skupině lidí. Použitím Kopie: nebo Skrytá kopie: je v pořádku, ale seznamy adres jsou rychlejší a elegantnější. Seznam adresátů je jednoduše podseznam vašeho stávajícího adresáře, který slouží k odeslání jednoho e -mailu celé skupině současně. Naštěstí Mozilla Thunderbird obsahuje podporu pro jednoduché seznamy adresátů. Pokyny v tomto článku platí pro Mozilla Thunderbird verze 68.1 nebo vyšší pro Windows 10, 8 nebo 7 nebo Mac OS X 10.9 nebo vyšší.

Vytvořte si seznam adresátů v Mozilla Thunderbird

Váš adresář Thunderbirdu může mít více než jeden seznam adresátů. Do svého seznamu adresátů můžete přidat jakýkoli kontakt s platnou e -mailovou adresou.

 1. Spusťte Mozilla Thunderbird.

 2. Vybrat Adresář na panelu nástrojů v horní části hlavního okna. Případně můžete do adresáře vstoupit výběrem Nástroje > Adresář nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl-Shift-B ve Windows.

 3. Vybrat Nový seznam ikonu na panelu nástrojů nebo přejděte na Soubor > Nový > Poštovní seznam. Otevře se dialogové okno Nový seznam adresátů.

  Tlačítko Nový seznam v Thunderbirdu

 4. V části Všechny adresáře v seznamu vyberte adresář, do kterého má nový seznam patřit Přidat do rozbalovací seznam. Pokud máte pouze jeden, vyberte název adresáře zobrazeného v seznamu.

  Okno Přidat do seznamu v Thunderbirdu

 5. Do pole zadejte název seznamu název pole a také přezdívku v Seznam Přezdívka pole a stručný popis v Popis pole, je -li to žádoucí. Popis je obzvláště užitečný, pokud plánujete vytvořit více podobných seznamů adresátů.

  Nová pole seznamu adresátů v Thunderbirdu

 6. Začněte přidávat e -mailové adresy do seznamu adresátů. Můžete to udělat tak, že je zadáte ručně nebo je zkopírujete a vložíte do seznamu. Abyste je mohli přidat do seznamu, nemusí být adresy ve vašem adresáři. Když začnete psát, funkce automatického dokončování navrhne ty, které jsou ve vašem adresáři, aby se proces urychlil. Thunderbird přidává novou „kosterní“ adresní kartu pro ty, kteří ve vašem adresáři neexistovali.

 7. Vybrat OK uložte seznam adresátů a poté zavřete dialogové okno pro seznam, který jste právě vytvořili. Seznam se zobrazí v podokně Adresáře pod přidruženým adresářem.

Jednotlivé adresní karty můžete přetáhnout z libovolného adresáře do seznamu adresátů.

Pošlete zprávu do svého seznamu

Nyní, když máte v adresáři seznam, je snadné zaslat skupině lidí e -mail.