Skip to content

Zapomněli jste heslo pro iPhone? Zde je návod, jak to opravit

17 de Září de 2021
shutterstock 523599802 5a0a1737b39d0300375bea29

Funkce přístupového kódu pro iPhone je zásadním způsobem, jak zabránit zvědavým pohledům na vaše data, ale co když jste zapomněli přístupový kód pro iPhone? Pokud zapomenete svůj přístupový kód a šestkrát zadáte špatný, váš iPhone vám řekne, že byl deaktivován. V závislosti na vašem nastavení může příliš mnoho nesprávného zadání hesla způsobit, že váš iPhone odstraní všechna data. To nechceš! Ať už jste dostali tuto zprávu nebo víte, že jste zapomněli svůj přístupový kód pro iPhone, obnovte přístup ke svému iPhone podle těchto kroků.

Tyto pokyny fungují na všech modelech iPhone. Přestože se tento článek zaměřuje na iPhone, postup platí také pro iPod touch a iPad.

Opravte zapomenutý přístupový kód vymazáním iPhonu

Pokud zapomenete přístupový kód pro iPhone, existuje pouze jeden způsob, jak to opravit. Možná se vám to nelíbí, ale musíte vymazat všechna data na vašem iPhone a obnovit je ze zálohy (za předpokladu, že máte zálohu, to je). Vymazáním všech dat z iPhonu se smaže i zapomenutý přístupový kód a umožní vám telefon znovu nastavit s novým přístupovým kódem. Může se to zdát extrémní, ale z hlediska bezpečnosti to dává smysl. Pokud vám byl ukraden iPhone, nechtěli byste, aby bylo snadné obejít přístupový kód a získat přístup k vašim datům. Problémem samozřejmě je, že tento přístup vymaže všechna data na vašem iPhone. Tento scénář není problém, pokud máte nedávnou zálohu těchto dat k obnovení do telefonu (toto je dobrá připomínka: pravidelně zálohujte data na svůj iPhone!). Pokud to však neuděláte, přijdete o vše, co bylo do vašeho telefonu přidáno mezi poslední synchronizací s iCloudem nebo iTunes a obnovením. Chcete se naučit zálohovat iPhone? Podívejte se, jak zálohovat iPhone a jak nastavit iCloud a používat iCloud Backup.

Tři způsoby, jak opravit zapomenutý přístupový kód pro iPhone

Existují tři způsoby, jak můžete vymazat data z iPhonu, odebrat přístupový kód a začít znovu: pomocí iTunes, iCloud nebo režimu obnovení.

  • iTunes: Pokud máte fyzický přístup ke svému iPhonu, synchronizujte jej pravidelně s počítačem a mějte tento počítač poblíž, může to být nejjednodušší volba. Získejte podrobné pokyny k používání iTunes k vymazání a obnovení vašeho iPhone v části Jak obnovit iPhone ze zálohy.
  • iCloud: Pokud jste na svém zařízení povolili funkci Najít můj iPhone, můžete jej pomocí iCloudu vymazat. Tuto možnost použijte, pokud nemáte přístup k telefonu nebo synchronizujete telefon s iCloudem a ne s iTunes. Podívejte se na tyto pokyny, jak pomocí iCloudu vymazat váš iPhone.

Tlačítko Vymazat iPhone na iCloudu

  • Režim obnovení: Toto je vaše jediná možnost, pokud jste telefon nikdy nesynchronizovali s iTunes nebo iCloud. V takovém případě pravděpodobně nebudete mít data zálohována a přijdete o to, co máte v telefonu. To není dobré, ale alespoň budete moci svůj telefon znovu používat. Přečtěte si toto, abyste se dozvěděli, jak přepnout váš iPhone do režimu obnovení.

Osoba držící iPhone s ikonami režimu obnovení na obrazovce

Co dělat po vymazání vašeho iPhone

Bez ohledu na to, kterou z těchto možností použijete, skončíte s iPhonem, který je ve stavu, v jakém byl, když jste ho poprvé vybrali z krabice. Pro další krok máte tři možnosti:

  • Nastavení iPhone od nuly: Vyberte toto pokud chcete se svým iPhonem začít úplně nově a nechcete obnovit žádná data (nebo žádná obnovit nechcete).
  • Obnovení ze zálohy: To je nejlepší, pokud máte zálohu dat, ať už na iTunes nebo iCloud, a chcete ji vrátit zpět do telefonu. Máme pokyny pro obnovení iPhone ze zálohy.
  • Opětovné stahování obsahu: I když jste neměli zálohu, můžete si do svého zařízení znovu stáhnout prakticky cokoli, co jste si koupili v iTunes, App a Apple Books Stores. Zjistěte, jak znovu stáhnout nákupy z iPhonu.

Poté si na iPhonu nastavte nový přístupový kód – a ujistěte se, že si ho budete pamatovat! V některých případech můžete narazit na problém při obnově vašeho iPhone, který vám brání v dokončení procesu. Pokud narazíte na tento problém, přečtěte si, jak jej vyřešit v části Jak opravit chybu iPhone 4013.

Co když zapomenete omezení nebo přístupový kód času obrazovky?

Na vašem zařízení iOS můžete mít ještě jeden druh přístupového kódu: přístupový kód, který chrání omezení nebo čas strávený na obrazovce. Tento přístupový kód umožňuje rodičům nebo správcům IT blokovat určité aplikace nebo funkce a brání každému, kdo heslo zná, tato nastavení změnit. Ale co když jste rodič nebo správce a zapomenete přístupový kód? V takovém případě budou fungovat dříve zmíněné možnosti pro vymazání a obnovení ze zálohy. Pokud to nechcete udělat, mohou vám programy třetích stran pomoci obejít tento přístupový kód a znovu získat přístup k vašemu zařízení. Netestovali jsme všechny možnosti, takže pro nalezení nástroje, který může pomoci, je nejlepší průzkum ve vašem oblíbeném vyhledávači.

Sečteno a podtrženo O zapomenutí hesla pro iPhone

Silná funkce přístupového kódu pro iPhone je dobrá pro zabezpečení, ale špatná, pokud zapomenete přístupový kód. Nedovolte, aby vám zapomenutý přístupový kód nyní bránil v používání přístupového kódu v budoucnu; je to příliš důležité pro bezpečnost. Jen se ujistěte, že příště použijete přístupový kód, který si budete snáze pamatovat (ale nebude příliš snadné ho uhodnout!)