Skip to content

Způsoby pořizování snímků obrazovky Apple TV

13 de Srpen de 2021
AltosAdventureAppleTVScreen 5720cae83df78c56406a4f0f

Pokud toužíte vyprávět přátelům o skvělých hrách, diskutovat o zábavných aplikacích nebo získat podporu při řešení potíží, můžete se podělit o to, co se děje, pomocí screenshotu vaší Apple TV. Před tvOS 11 a macOS High Sierra byl proces pořizování snímků obrazovky komplikovaný a vyžadoval nástroj pro vývojáře Xcode. S vydáním tvOS a High Sierra se proces zachycení obrazovky vaší Apple TV pomocí Mac zjednodušil. Informace v tomto článku platí pro Apple TV 4. generace a Apple TV 4K běžící na tvOS 11 nebo novějším a Macy s macOS Catalina (10.15) až macOS High Sierra (10.13). Součástí je řešení pro starší Apple TV.

Vytvářejte snímky obrazovky Apple TV

Pokud má váš Mac macOS High Sierra nebo novější a Apple TV provozuje tvOS 11 nebo vyšší, můžete si na Macu vytvořit snímek obrazovky na Apple TV. Mac i Apple TV musí být ve stejné síti Wi-Fi. Pokud jsou stejné, jste připraveni pořídit snímek obrazovky. Chcete -li zkontrolovat síť na Apple TV, přejděte na Nastavení > Síť. Chcete -li síť porovnat se sítí, kterou používá váš Mac, přejděte na počítači Mac na Systémové preference > Síť > Wi-Fi. Zde je návod, jak pořídit snímek obrazovky:

 1. Spusťte QuickTime Player aplikace na Macu. Nachází se v Aplikace složku.

 2. V horní části obrazovky aplikace QuickTime Player přejděte na Soubor a vyberte Nový záznam filmu, které na Macu otevírá okno se živým videem z kamery Macu.

 3. Najeďte myší na okno, dokud neuvidíte červené tlačítko nahrávání. Klikněte na malé Šíp napravo od červeného tlačítka, poté vyberte Apple TV v rozevírací nabídce v části Kamera.

  Nabídka Možnosti záznamu filmu QuickTime Player

 4. Pro vytvoření připojení zadejte kód, který se objeví na Apple TV, do odpovídajícího pole na Macu. Na obrazovce Mac se objeví obrazovka Apple TV.

 5. Chcete -li na Macu pořídit snímek obrazovky obrazu Apple TV, stiskněte Posun+Příkaz+4.

  Domovská obrazovka Apple TV

Řešení Xcode pro starší operační systémy

Ve starších verzích operačních systémů můžete pořizovat snímky obrazovky Apple TV s Macem, ale vyžaduje to více práce.

 1. Připojte Apple TV k počítači Mac pomocí kabelu USB-C. Připojte Apple TV ke zdroji napájení a poté jej připojte k televizi pomocí kabelu HDMI.

 2. Stažení Xcode z Mac App Store. Xcode je vývojový software společnosti Apple, který vývojáři používají k vytváření aplikací pro iOS, tvOS, watchOS a macOS. Xcode budete používat pouze k pořizování snímků obrazovky na Apple TV.

 3. Zahájení Xcode se zapnutou Apple TV a připojenou k Macu. Klikněte Okno > Zařízení na panelu nabídek v Xcode. Vybrat Apple TV a klikněte Pořiďte snímek obrazovky.

Snímky obrazovky se ukládají všude tam, kde váš Mac pravidelně ukládá jakýkoli jiný druh snímku obrazovky, obvykle na plochu.