Skip to content

10 jednoduchých tipů, jak začít v Pokémonu

12 de Srpen de 2021
GettyImages 590150534 59f4da7d03f4020010a142e8

Díky úspěšnému úspěchu hry Pokemon Go zažívá franšízu úplně nové plemeno fanoušků úplně poprvé. Ve srovnání se zjednodušující mechanikou hry Pokemon Go může být hlavní série her s Pokémony skličující. Bez ohledu na to, kde začínáte, existuje nepřeberné množství tipů, které platí pro každou jednotlivou hlavní sérii, bez ohledu na to, s jakou se rozhodnete začít. Shromáždili jsme 10 tipů, které novým trenérům pomohou co nejlépe využít jejich zkušenosti s Pokémony. Doporučujeme, abyste si před konzultací úplného návodu nebo vyzkoušením jakéhokoli konkrétního týmu Pokémonů nejprve prostudovali tyto tipy a pokusili se udělat nejlepší volbu. Koneckonců, jeden z nejlákavějších aspektů Pokémona je, že stavíte vaše tým, který bude trochu jiný než kdokoli jiný.

1. Co je to ‚Gen?‘

Pokud se teprve dostáváte do franšízy Pokemon, pravděpodobně jste už někdy slyšeli výraz „gen“, který popisuje hry. „Gen“ je zkratka pro „generaci“ a označuje časové období, ve kterém byla konkrétní hra vydána. Zde je praktický průvodce konkrétními generacemi hlavních titulů Pokémona:

1. gen: Pokemon Red, Blue a Yellow (v Japonsku také zelený)
K dispozici pro: Game Boy, Nintendo 3DS eShop

2. gen: Pokemon Gold, Silver a Crystal
K dispozici pro: Game Boy Color

3. gen: Pokemon Ruby, Sapphire a Emerald; Pokemon Fire Red and Leaf Green (předělávky Pokemon Red and Blue)
K dispozici pro: Game Boy Advance

4. gen: Pokemon Pearl, Pokemon Diamond a Platinum; Pokemon Heart Gold and Soul Silver (předělávky Pokemon Gold and Silver)
K dispozici pro: Nintendo DS

5. gen: Pokemon White, Pokemon Black, Pokemon White 2, Pokemon Black 2
K dispozici pro: Nintendo DS

6. gen: Pokemon X a Y; Pokemon Omega Ruby a Alpha Sapphire (předělávky Pokemon Ruby a Sapphire)
K dispozici pro: Nintendo 3DS

7. generace: Pokemon Slunce a Měsíc
K dispozici pro: Nintendo 3DS Každá generace přinesla nové funkce, nové Pokémony a nové způsoby, jak mohou Pokémoni bojovat a jak s nimi rozvíjet svůj vztah. Který je nejlepší pro začátek? Probereme to v dalším tipu, který je velmi důležitý, pokud právě začínáte.

2. S jakou hrou Pokemon mám začít?

Obal hry Pokemon Yellow pro gameboy s Pikachu

Jádro hry Pokémona zůstává stejné v každém vstupu do hlavní série: Zachytáváte a trénujete příšery, které můžete použít k boji proti jiným trenérům s cílem stát se šampionem Pokemon ligy. Liší se však výrazně nastavením, dostupnými pokémony, vedlejšími úkoly a funkcemi. Toto je zcela subjektivní otázka a neexistuje žádná špatná odpověď. Obtížnost série Pokemon je přizpůsobena tak, aby si ji mohli užít fanoušci všech věkových kategorií, takže většina lidí, kteří sérii vyzkouší, se nedostane do situace, kdy neví, co má dělat. Novější hry Pokemon mají funkce, díky nimž je levelování Pokémona a další akce pohodlnější, ale na začátek je toho hodně, co je třeba říci od základů. Proto doporučujeme začít s Pokemon Red, Blue nebo Yellow. Ačkoli se mohou zdát trochu zastaralé, hry Pokémon 1. generace jsou skvělým úvodem do série a postrádají některé komplikovanější mechanismy, které se nyní staly standardem této série. Základní herní zážitek hlavní série Pokemon je k dispozici a hry 1. Gen jsou skvělým testem, zda chcete pokračovat ve zbytku série. Navíc nyní, když byly vydány na 3DS eShopu, můžete obchodovat s Pokémony z titulů 1. gen. Na nejnovější tituly 6. gen. To znamená, že poprvé, pokud máte správné vybavení, můžete hrát každý Pokemon hra kromě 2. gen. A poté vyměňte všechny tyto Pokémony do nejnovější hry.

3. Nemusíte se držet svého startovního pokémona

Zachycení Zapdos v Pokemon Red

Na začátku každé hry s Pokémony vám profesor (Pokémon) představí možnost vybrat si svého prvního Pokémona ze tří možností. Pro většinu lidí je tento pokémon hlavním pilířem jejich týmu, v dobrém i ve zlém. Nejste však vůbec uvízl ve svém startéru. Ve skutečnosti, jakmile chytíte jednoho pokémona, můžete hodit startéra do svého úložiště pokémonů a už je nikdy nedostanete ven. Většina Pokémonů, které je možné chytit na začátku každé hry, není v hrubých statistikách a potenciálu růstu nikde poblíž vašeho startovního Pokémona. Jakmile však najdete pokémona, který se vám líbí, můžete svého startéra přemístit na vedlejší kolej. Pokud hledáte další výzvu, může to být také zábavná volba.

4. Vycvičte si svého pokémona rovnoměrně

Mudkip bojuje se Zigzagoonem v Pokemon Emerald o Game Boy Advance

Ačkoli novější hry Pokemon distribuují vaše zkušenostní body získané vítězstvím v bitvách celému vašemu týmu, díky starším záznamům to zvládnete těžce. Zlozvykem, do kterého se zapojil nejeden trenér, je nadměrné vyrovnání jednoho pokémona na úkor zbytku jeho týmu. Pokemon není obtížná série, a to může trenéry ukolébat k tomu, aby nechali svou stráž na uzdě a udrželi jen jednoho Pokémona (obvykle jeho startéra) na nejvyšší pozici svého týmu, takže do každé bitvy bude vyslán stejný Pokémon. Každý Pokémon však má „typ“, který během bitvy hraje na scénář typu „kámen, papír, nůžky“. Pokud je váš hlavní pokémon vodního typu a je to jediný, který jste srovnali, když vstoupíte do posilovny elektrického typu, zbytek vašeho pokémona nemusí mít sílu dohnat nedostatek vašeho hlavního typu pokémona. Abyste se tomu všemu vyhnuli, ujistěte se, že každému ze svých pokémonů poskytnete obrat k boji v bitvě, kdykoli můžete. Udržujte rotaci a po každé bitvě ji přepněte. Pak budete mít dobře sehraný tým, ke kterému se budete více připoutávat. To zase zvýší váš požitek ze hry.

5. Udržujte své přátele Poke uzdravené

Funny Pokemon Video Game Meme

Funny Pokemon Video Game Meme.
Je důležité udržovat pokémony ve špičkové formě, abyste byli vždy připraveni na bitvu. Bez ohledu na to, jak silní si myslíte, že jsou vaši Pokémoni, vždy se vyskytnou nástrahy, ve kterých plný ukazatel zdraví může znamenat rozdíl mezi přežitím útoku nebo prohrou bitvy. Pokemon je RPG (hra na hrdiny), takže ačkoli každý útok většinu času způsobí zhruba stejné poškození, skutečné poškození je určováno náhodně mezi nižším a vyšším rozsahem poškození. Kromě toho existují slabiny typu a kritické zásahy, které způsobují dvojnásobné poškození. Štěstí vašeho Pokémona je také součástí několika funkcí série. Pokud necháte své pokémony často omdlívat, jejich štěstí a přívětivost s vámi se sníží, což může ovlivnit jejich statistiky nebo dokonce možnost vyvíjet se. Při vstupu do města je udržujte uzdravené návštěvou PokeCentra. Je to pro zdraví vašich Pokémonů.

6. Chyťte je za pochodu

Nejlepší hry s pokémony

Kromě toho, že se stanete šampionem Pokémonů, je v každé hře základním cílem naplnit váš Pokedex chycením jednoho z každého dostupného Pokémona. Čím je hra novější, tím je tento cíl vyšší, přičemž hry 1. gen mají k dokončení Pokedexu pouze 150 Pokémonů a nejnovější 6. generace má neuvěřitelných 719 Pokémonů, které musíte najít, abyste je všechny opravdu chytili. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je chytit každého divokého pokémona, kterého potkáte, pokud jde o druh, který jste již nechytili. Pokud to uděláte, v době, kdy porazíte Elite Four a stanete se šampiónem Pokemon League, by ve vaší současné hře nemělo být příliš mnoho k chytání. Pokud počkáte, až se z vás stane Pokemon Champ, abyste se vrátili celou hrou a začali aktivně chytat Pokémona, ocitnete se ve frustrující situaci, protože si v podstatě budete muset celou hru projít znovu.

7. Sledujte Shinys (Nebo, Jak chytit vzácné pokémony)

Pokemon-XY-Battle.jpg

Počínaje Gen 2 měli divokí pokémoni velmi malou šanci objevit se v bitvě s jiným barevným schématem a speciální lesklou animací. Tito pokémoni jsou extrémně vzácní a jeden z nejběžnějších pokémonů v lesklé formě vám může poskytnout neuvěřitelné páky, pokud jde o obchodování s pokémony, které chcete (i když byste si to pravděpodobně měli prostě nechat.) Obvykle je dobré mít alespoň jednoho slabší Pokémoni ve vašem týmu, jen pro případ, že byste narazili na některou z těchto krásek. Díky jejich barevnému vzoru a animaci, která se hraje, poznáte, že jste našli lesklého. Vyhoďte zarážky, abyste chytili všechny lesklé pokémony, na které narazíte, protože šance, že se objeví, je tak vzácná, že se to nemusí opakovat roky.

8. Pokud nechcete, nemusíte je všechny chytit

Twitch hraje pokémona

Zatímco chytání všech dostupných Pokémonů je pro mnoho hráčů obrovským cílem, někteří se spokojí buď s menším množstvím složeným z jejich velmi oblíbených druhů, nebo dávají přednost sbírání pouze nejsilnějších Pokémonů v nejsilnějších druzích chováním dokonalých exemplářů. Je jen na vás, jak hru budete hrát. Hry s pokémony nemají časové limity ani pevné cíle. Každá událost v příběhu bude čekat tak dlouho, dokud se k ní dostanete, a jakmile skutečně dokončíte příběh a vedlejší úkoly, můžete se libovolně toulat světem. Stanovte si vlastní cíle! Můžete lovit lesklé pokémony, zkusit hru porazit pouze s jedním pokémonem nebo týmem nejslabšího pokémona. Možnosti jsou neomezené!

9. Trade ‚Em Up

Pokemon Ball, ikona Pokemon, ikona Switch v aplikaci iOS Pokemon Go

Každá hra Pokemon přichází s poměrně velkou časovou investicí. Většina hráčů stráví alespoň 20 až 40 hodin na každém titulu a někteří lidé mají více než 1000 hodin na svých pokémonských uloženích. V každé hře najdete oblíbeného pokémona, máte důvěryhodného startéra a strávíte spoustu času bojem s nimi. Na rozdíl od většiny RPG však vaši Pokefriendové mohou jet s vámi na další dobrodružství! Poté, co jste konečně nasáli vše, co má titul Pokemon dělat, máte možnost je vyměnit za novou hru a zažít s nimi nové dobrodružství! Jakmile dosáhnete prvního města v každé hře, bude k dispozici obchodní systém pro tuto hru. Ačkoli u některých titulů to může být těžkopádný proces, můžete svého Pokémona přenést od původních titulů 3. gen na Game Boy Advance až po nejnovější tituly 6. gen. Pomůže vám také naplnit váš Pokedex!

10. Hrajte s přáteli

Pokemon Let's Go Pikachu / Eevee lokální multiplayer pro 2 hráče.

Zatímco Pokemon Go má obrovskou sledovanost, hře chybí něco, co má základní série Pokemon od svého vzniku na původním Game Boy: Můžete si skutečně zahrát se svými přáteli. Ačkoli každá generace pokémonových titulů má možnost propojení, takže můžete s přítelem obchodovat nebo s ním bojovat, nejnovější generace titulů přidala do mixu internet, takže pokud vy a vaši přátelé máte titul 6. generace, můžete dokonce ani nemusí být ve stejné místnosti jako oni, aby mohli obchodovat.