Skip to content

Co jedí Axolotlové v Minecraftu?

14 de Říjen de 2022
what do axolotls eat in minecraft 5217874 cc74de28ff5f46ec8f21498aa59f7660

Axolotlové jsou obojživelná stvoření, která od fanoušků Minecraftu vyžadují určitou pozornost. Zde je přehled všeho, co o nich potřebujete vědět.

Axolotlové byli přidáni do Minecraftu v aktualizaci Minecraft Caves & Cliffs.

Jaký je účel Axolotlů v Minecraftu?

Axolotlové se mohou plodit v jakémkoli podzemním zdroji vody v Minecraftu, za předpokladu, že hráč splní několik výhrad. Patří mezi ně potřeba, aby byl zdroj podzemní vody v naprosté tmě a pod hladinou moře (y63).

K hráči jsou obecně lhostejní, ale mohou jim pomoci při boji s jinými podvodními a nepřátelskými tvory. Pokud hráč porazí mob, na kterého útočí axolotl, získá efekt stavu regenerace a bude mu odstraněna únava z těžby, pokud aktuálně existuje. Hráči také odemknou úspěch tím, že se spojí s axolotlem. Úspěch se jmenuje Léčivá síla přátelství!.

Když hráči chtějí rybařit nebo cestovat pod vodou na velkou vzdálenost, je dobré naverbovat axolotly, aby je ochránili v boji. Dokáže porazit cokoli pod vodou kromě delfína nebo želvy.

Co jedí Axolotlové v Minecraftu?

Axolotlové jedí tropické ryby, které jsou obvykle v oceánských biomech. Ke krmení axolotla musí hráči použít kbelík tropických ryb spíše než jednotlivé ryby.

Namísto použití rybářského prutu si hráči musí vyrobit kbelík a poté kliknout na vodní blok obsahující tropické ryby, aby chytili spoustu.

Chytání tropických ryb může být složité, takže je také možné koupit si kbelík od Toulavého obchodníka za jeden Emerald.

Jak získáte Axolotl v Minecraftu?

Abyste ji získali, musíte ji najít v podzemním vodním zdroji. Odtud jej umístěte do kbelíku nebo připevněte na vodítko. Je také možné je chovat a získat tak více axolotlů.

Chcete-li odchovat jednoho, jakmile budete mít dva dospělé axolotly pohromadě, nakrmte je oběma tropickými rybami, dokud se nad nimi neobjeví červená srdce. Výsledkem je mládě axolotl, které má barvy jednoho ze svých rodičů. Dosažení dospělosti trvá přibližně 20 minut ve hře. Proces můžete urychlit použitím více tropických ryb.

Lze Axolotly zkrotit v Minecraftu?

Hráči nemohou ochočit axolotly v konvenčním smyslu. Nejsou však vůči hráči nepřátelští. Můžete je sebrat, dát do kbelíku a vrátit je do jezírka nebo jezera. Je také možné připojit vodítko k axolotlovi, ale tvor zemře po pěti minutách pobytu mimo vodu. Jediný způsob, jak se tomu vyhnout, je, když prší nebo je bouřka.

Jaká je nejvzácnější barva axolotlů v Minecraftu?

Minecraft axolotly se dodávají v pěti různých barvách. Patří mezi ně Lucy (růžová), Wild (hnědá), Zlatá, Azurová a Modrá. Modrý je nejvzácnější typ a má 0,083% šanci na tření přirozeně nebo při rozmnožování.

Nepočítejte s tím, že brzy uvidíte modrou. Je to nepravděpodobné.

FAQ

 • Co padají axolotly v Minecraftu?

  Když axolotlové zemřou v Minecraftu, obvykle zahodí zážitkové koule.

 • Co zabíjí axolotly v Minecraftu?

  Axolotlové v Minecraftu musí být ve vodě alespoň dva bloky hluboko do 16 bloků od vodní cesty, aby přežili. Být mimo vodu déle než pět minut je zabije. Axolotly mohou být také zabity, když jsou mimo vodu a cestující na lodi. Neumírají na souši během deště nebo bouřky.

 • Útočí axolotlové na jiné davy?

  Axolotlové zaútočí na námořní hrozby, včetně Utopence. Nebudou však útočit na delfíny nebo želvy.

 • Proč axolotlové neútočí na lidi?

  I když axolotlové občas své majitele kousnou, není to z agrese. Axolotlové jsou motivováni k jídlu a mohou si mýlit ruce s jídlem. Jinak jsou axolotlové citliví a lidé jim spíše ublíží, než aby na lidi zaútočili.