Skip to content

10 nejběžnějších podmínek aplikace PowerPoint

8 de Srpen de 2021
GettyImages 598257718 590fef845f9b586470303867

Ať už jste v PowerPointu nováčkem nebo se potřebujete rychle osvěžit, zde je seznam 10 nejběžnějších výrazů v PowerPointu. Jejich znalost vám může usnadnit používání programu a pomůže vám vytvořit ty nejlepší prezentace. Informace v tomto článku platí pro PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010; PowerPoint pro Microsoft 365, PowerPoint pro Mac a PowerPoint Online.

Prezentace a prezentace

Vzpomeňte si na časy staromódní prezentace, která používala diaprojektor. PowerPoint vytváří aktualizovanou verzi druhů. Prezentace mohou obsahovat text a grafiku nebo mohou být zcela pokryty jediným obrázkem, jako ve fotoalbu. Každá stránka prezentace v PowerPointu se nazývá snímek. Výchozí orientace snímku je na šířku. Můžete změnit orientaci a velikost snímku. Přidejte na snímek text, grafiku a obrázky, abyste zvýšili jeho přitažlivost a ilustrovali svůj názor.

Odrážka nebo seznam s odrážkami

Odrážky jsou malé tečky, čtverečky, pomlčky nebo grafické objekty, které začínají krátkou popisnou frází. Téměř každý typ snímku v PowerPointu obsahuje zástupné textové pole pro seznam s odrážkami. Tato textová pole s odrážkami použijete k zadání klíčových bodů nebo prohlášení o svém tématu. Při vytváření seznamu stiskněte Vstupte pro přidání nové odrážky pro další bod, který chcete přidat.

Šablona návrhu

Představte si šablonu návrhu jako koordinovaný balíček. Při zdobení místnosti používáte barvy a vzory, které spolu ladí. Šablona návrhu funguje téměř stejným způsobem. Přestože různé typy snímků mohou mít různá rozvržení a grafiku, šablona návrhu spojuje celou prezentaci v atraktivní balíček.

Rozložení snímků a typy snímků

Pojmy typ snímku a rozložení snímků se používají zaměnitelně. PowerPoint má několik typů rozložení snímků. V závislosti na typu prezentace, kterou vytváříte, můžete použít několik různých rozvržení snímků nebo jen stále opakovat několik stejných. Mezi typy/rozložení snímků patří například:

  • Snímky titulků
  • Snímky záhlaví oddílu
  • Obrázek s titulky snímků
  • Snímky obsahu pro přidávání grafů, obrázků a tabulek
  • Prázdné snímky

Zobrazení snímků

Prezentace a prezentace lze zobrazit několika způsoby. Tyto pohledy jsou:

  • Normální pohled: Také běžně známé jako zobrazení snímků. Toto je hlavní pracovní okno prezentace. Snímek je na obrazovce zobrazen v plné velikosti.
  • Zobrazení osnovy: Zobrazí veškerý text všech snímků v seznamu v levé části obrazovky aplikace PowerPoint. V tomto zobrazení není žádný grafický displej. Zobrazení osnovy je užitečné pro úpravy a lze jej exportovat jako dokument aplikace Word a použít jako souhrnnou příručku.
  • Pohled na třídění snímků: Zobrazí verze miniatur všech vašich snímků uspořádaných ve vodorovných řadách. Toto zobrazení je užitečné pro provádění globálních změn několika snímků najednou. Přeskupení nebo odstranění snímků lze snadno provést v zobrazení třídiče snímků.
  • Poznámky Zobrazení stránky: Ukazuje menší verzi snímku s oblastí pod poznámkami. Každý snímek je vytvořen na vlastní stránce s poznámkami. Vytiskněte tyto stránky a použijte je jako referenci při prezentaci. Poznámky se během prezentace nezobrazují na obrazovce.

Podokno úloh

Podokno úloh se nachází na pravé straně obrazovky a zobrazuje možnosti, které jsou k dispozici pro aktuální úkol, na kterém pracujete. Například při změně pozadí snímku se zobrazí podokno úloh Formát pozadí; při přidávání animací nastavíte možnosti animace v podokně Animace.

Přechod

Přechody snímků jsou vizuální efekty, které se objevují při změně jednoho snímku na jiný. PowerPoint nabízí několik různých přechodů, například vyblednutí a rozpuštění.

Animace a schémata animací

V aplikaci Microsoft PowerPoint jsou animace vizuální efekty aplikované na jednotlivé položky, jako jsou grafika, názvy nebo odrážky, nikoli na samotný snímek. Aplikujte přednastavené vizuální efekty na odstavce, položky s odrážkami a názvy z různých seskupení animací.

PowerPoint Online

PowerPoint Online je webová verze aplikace PowerPoint. Umožňuje přehrát prezentaci aplikace PowerPoint na jakémkoli počítači, dokonce i na počítači, který nemá nainstalovanou aplikaci PowerPoint. Chcete -li používat PowerPoint Online, budete potřebovat účet Microsoft nebo pracovní nebo školní účet Microsoft 365. Chcete -li zobrazit prezentaci ve webovém prohlížeči, uložte prezentaci na OneDrive nebo Dropbox a otevřete ji v PowerPointu Online.

Slide Master

Výchozí šablona návrhu při spuštění prezentace PowerPoint je obyčejný bílý snímek. Pokud chcete navrhnout vlastní šablonu, použijte Slide Master. Jakmile aktualizujete předlohu snímků podle svých návrhových možností, všechny snímky ve vaší prezentaci budou používat písma, barvy a grafiku v předloze snímků. Každý nový snímek, který vytvoříte, má tyto aspekty.