Skip to content

10 tipů, jak ve Splatoon přejít od nuly k hrdinovi

7 de Srpen de 2021
Splatoonwalls 580704665f9b5805c2f59ca5

Zde je deset tipů pro ty, kteří se ve hře Splatoon Nintendo Wii U snaží dostat od nízkých k vysokým.

Nedělejte si starosti se zdmi

Jediné části mapy, které jsou hodnoceny hrou, jsou části, které vidíte v horním pohledu, takže rovná svislá stěna s barvou je během bodování ignorována. Jediný důvod, proč namalovat zeď, je ten, že po ní chcete plavat. Plochy a rampy jsou místem, kam chcete zaostřit inkoust.

Neutralizujte práci druhé strany

Barevná scéna z hry Nintendo Wii U Splatoon

Hrajete střílečku, takže když uvidíte někoho z druhého týmu, budete mít chuť ho vytáhnout, ale body získáte pouze za lakování, ne za chobotnice napuštěné inkoustem. Zaměřte se na pokrytí země inkoustem, zvláště pokud je natřený druhou stranou; vyřazování protivníků je pouze způsob, jak to usnadnit. Ano, je pro ně uspokojivé dát jim pořádnou ikonu, ale často je útěk lepší taktikou než se pustit do přestřelky.

Buďte více chobotnice než dítě

Barevná scéna z hry Nintendo Wii U Splatoon

Plavání je a hodně rychlejší než běh a naplní váš tank, když to děláte. Plavte tedy každou louží. S jedním z drmolů můžete střílet barvou, ponořit se, vyskočit, když dosáhnete okraje louže, střílet ve vzduchu a ponořit se do nové barvy, abyste velmi rychle pokryli hodně území.

Slop It On

Barevná scéna z hry Nintendo Wii U Splatoon

Nejste malíř pokojů, takže si nemusíte dělat starosti s dokonalým natřením každého povrchu. Získat tento chodník 100% napuštěným inkoustem je méně důležité než pokrýt hodně terénu, zejména proto, že je pravděpodobné, že většina vašich inkoustů bude oba týmy několikrát přepuštěna.

Jděte tam, kam potřebujete

Barevná scéna z hry Nintendo Wii U Splatoon

Zkontrolujte mapu a zjistěte, zda existuje místo, kde můžete skočit, kde můžete být nápomocní. Je lepší skočit ke spoluhráči na okraji akce, než uprostřed ní; jinak byste mohli skončit přistáním, kde se váš spoluhráč právě utopil v moři nepřátelského inkoustu.

Najděte zóny bez barev

Barevná scéna ze hry Splatoon hry Nintendo Wii U s ovladačem v rukou

Někdy oba týmy některá místa ignorují. Zkontrolujte mapu; pokud existuje velká prázdná oblast, můžete se o ni také postarat. Jen doufejte, že si toho někdo z druhého týmu nevšiml ve stejnou dobu.

Noste pestré oblečení

Obrazovka ze hry Splatoon od Nintendo Wii U

Pokud nosíte boty, díky nimž můžete plavat rychleji, můžete si myslet, že přidání klobouku, díky kterému budete plavat rychleji, vám půjde opravdu rychle. Bohužel, zatímco si můžete naskládat schopnosti, budete mít klesající výnosy. Lepší je vyzkoušet různé schopnosti.

Kampaň za nové zbraně

Scéna z hry Nintendo Wii U Splatoon

V celé kampani pro jednoho hráče najdete svitky. Svitky, které najdete po porážce bossů, můžete odnést do obchodu se zbraněmi, v tu chvíli bude vytvořena nová zbraň. Není to podstatné – také vám jsou nabízeny nové zbraně, když se zvyšujete, a počáteční zbraně jsou docela účinné – ale je to dobrý způsob, jak najít zbraň, která nejlépe vyhovuje vašemu hernímu stylu.

Připravte si plán útěku

Obrazovka ze hry Splatoon hry Wii U Nintendo s ovladačem v rukou

Válec se blíží přímo k vám, jste obklopeni nepřátelským inkoustem a váš tank je prázdný. Chcete -li rychle odejít, můžete se k němu připojit klepnutím na ikonu člena týmu, ale ten krátký čas hledání ikony může být příliš dlouhý. Nejrychlejším únikem je klepnout na ikonu spawn pointu. Je v pravém dolním rohu obrazovky, takže se ani nemusíte dívat dolů. Lepší je navštívit místo spawn dobrovolně a pak skočit tam, kam potřebujete, než tam jít nedobrovolně a pět sekund nic nedělat.

Zjistěte podrobnosti

Barevná scéna z hry Nintendo Wii U Splatoon

  • Nádrž na zádech vašeho avatara ukazuje, kolik inkoustu vám zbývá.
  • Když budete s kočkou mluvit každý den, získáte nějaké mince.
  • Pokud se vám ovládání pohybu nelíbí, můžete je v možnostech vypnout. Nejprve jim však dejte šanci; mnoho lidí přechází od nenávisti k lásce.
  • Pokud jste barvoslepí, zapněte zámek barev, který změní paletu barev.
  • Stisknutím kurzorové klávesy nahoru zavoláte své spoluhráče na svou stranu, i když často váš pláč ignorují.
  • Pokud vám nezáleží na získání nejvyššího skóre, můžete chytit nabíječku a ostřelovat nepřátele, abyste ochránili přední linie.