Co vědět
- Among Us je nejnovější výstřelek ve videohrách, který v roce 2018 vydala společnost InnerSloth, ale v roce 2020 získává hlavní popularitu.
- Hra je na Steamu za 4,99 $ a pro iOS a Android je k dispozici bezplatná mobilní verze podporovaná reklamami.
- Myšlenka je, že skupina lidí má mezi sebou neznámého podvodníka, který „zabíjí“ ostatní hráče.
Tento článek vysvětluje hru Mezi námi a co by měli rodiče vědět, než ji nechají hrát dítě.
Pracujte jako tým, ale dejte si pozor na podvodníka
Mezi námi má až deset hráčů, kteří pracují společně ve stejném prostředí, všichni pracují jako „Crewmates“ ke stejnému cíli, aby splnili řadu malých herních úkolů přiřazených každému jednotlivému hráči. Jeden až tři hráči však v závislosti na nastavení hráče budou tajně „Podvodníci“ a budou sabotovat prostředí pro posádky a budou je moci zabít, zatímco budou předstírat plnění úkolů. Je na posádkách, aby buď dokončily všechny své úkoly, nebo úspěšně odvodily, kdo jsou Podvodníci.
Úkoly jsou minihry velikosti Bite
Spoluhráči jsou tyto malé, kulaté, kreslené postavičky vypadající jako astronauti. Budou pobíhat po prostředí do různých místností, jako je laboratoř, navigační místnost, komunikační místnost atd. Všechny tyto místnosti budou mít malé úkoly, jako je například vyprázdnění odpadkového žlabu, opětovné připojení vodičů nebo kontrola hladiny kyslíku. Ty přicházejí ve formě jednoduchých miniher. Pro tyto minihry neexistují žádné explicitní pokyny, ale měly by být dostatečně snadné na to, aby to zjistil kdokoli jakékoli úrovně znalostí. I když váš Crewmate zemře, stále můžete plnit své úkoly jako duch.
Textový chat je pro hlasování nezbytný
Po nalezení mrtvého těla posádky jej mohou hráči nahlásit. K dispozici je také tlačítko „Emergency Meeting“, které může sloužit stejné funkci. Tím se zastaví veškerá probíhající aktivita a skončí aktuální kolo. Hráči pak mají vysvětlit situaci a diskutovat o tom, kdo by mohl být zodpovědný za jakékoli úmrtí. Existuje textový chat, kde mohou lidé sdílet informace, a od hráčů se očekává, že budou sdílet svou polohu a své myšlenky a podezření. Hráči pak budou hlasovat o tom, kdo si myslí, že to bude Impostor, a každému hráči, který má většinový hlas, bude jeho posádka vyhozena z mapy. Pokud vstoupíte do veřejné hry, budete si v podstatě povídat s cizími lidmi, kteří mohou používat nevhodný jazyk. Soukromé zápasy je však možné vytvářet pouze s lidmi, které znáte. Hráči mohou také používat aplikace třetích stran, jako je Discord, k hlasovému chatu se svými přáteli.
Násilí je hrozné, ale karikatura
Podvodníci mají jedinečnou schopnost zabíjet posádky. Z pohledu hráče, který nechal zabít svoji postavu Crewmate, může být animace mírně zarážející. Existuje zlověstná hudební narážka a Impostor může Crewmate vypustit různými způsoby: výstřel krku, několik výstřelů, výstřel a dokonce i monstrózní jazyk bodající Crewmate skrz hlavu. Z Crewmate zbyla jejich spodní polovina s trčící kostí. Na papíře to zní násilně, ale s kreslenou povahou uměleckého stylu se to hraje spíše pro smích. Někteří však mohou být stále citliví i na komické a nerealistické násilí.
Zahrajte si Dress-up s placeným DLC
Jedním z roztomilých a prospěšných aspektů mezi námi je možnost přizpůsobit si svého Crewmate. Pro posádky je k dispozici několik výchozích skinů, z nichž většina jsou klobouky. Některé z propracovanějších a žádanějších možností přizpůsobení však přicházejí ve formě placeného obsahu ke stažení. Tyto části obsahu obvykle stojí 1,99 až 2,99 $. Kromě toho si hráči mohou také pořídit malé domácí mazlíčky, aby mohli sledovat svého spoluhráče, včetně mimozemských psů, mozkových slimáků a křečka v kouli.
Tři mapy ke hraní
Pro hráče Mezi námi jsou k prozkoumání tři mapy, každá větší a komplikovanější než ta předchozí. Nejznámějším hráčem mapy je The Skeld, což je poněkud malá vesmírná loď. Další je Mira HQ, vysoká budova centrály, která obsahuje skleník. Nakonec je Polus, sněhová základna s laboratoří a lávovou jámou. Velikost posledních dvou map může být pro začátečníky skličující, ale naštěstí existuje režim volné hry, který umožňuje hráčům prozkoumávat mapu sami a procvičovat úkoly a zároveň se seznámit s prostředím a rozložením.
Několik nastavení pro usnadnění
Herní relace Among Us jsou vysoce přizpůsobitelné, přičemž hostitelé her mohou nastavit počet úkolů, které je třeba dokončit, počet Impostorů, doby cooldownu a dokonce i to, kolik času je povoleno na diskusi a hlasování. Jak hra stále dostává aktualizace, do nastavení hry se dostává více možností týkajících se přístupnosti. Jeden úkol například zahrnuje sestavení vodičů podle jejich barvy, ale mezi námi je aktualizace, která přidává symboly do těchto drátů pro hráče barvoslepých.
Existuje velký a okouzlující fandom
Od té doby, co se mezi námi stal mainstreamovým hitem, se fanoušci této hry začali zajímat o internet a sociální média. Většina z toho přišla ve formě fanouškovského umění a memů zahrnujících posádky a podvodníky. Hráči přidali tyto malé kulaté postavy, dokonce si vytvořili vlastní „Crewsony“. Kromě toho byl termín „sus“, který hráči používají ve zkratce pro „podezřelé“ při diskusi o možných podvodnících, v důsledku hry častěji používaný výraz.
Hra je plná podvodníků a hackerů
Bohužel, jako u každé populární videohry, podvodníci se mezi Amokem potloukají. Vstup do veřejných lobby obsahuje šanci setkat se s těmito podvodníky, kteří se snaží zničit zábavu každému. Tito lidé mohou sdílet informace týkající se Impostoru a obcházet obvyklé systémy a diskuse o hře, nebo mohou hacknout hru, aby získali nefér výhodu. Anti-cheat opatření mohou být možná prostřednictvím vývojářských aktualizací v boji proti těmto hráčům se špatnou vírou.
Nebude mezi námi 2 (Od teď)
Po počátečním výbuchu popularity mezi námi v roce 2020 vývojář InnerSloth nadšeně prozradil fanouškům, že se pracuje na pokračování. InnerSloth však o několik měsíců později své rozhodnutí obrátilo s tím, že místo toho budou pracovat na vylepšení první hry řadou aktualizací. Očekávejte proto, že se mezi námi v následujících měsících a letech zlepší a přidá ještě více obsahu.