Skip to content

5 pravidel pro přesnější test rychlosti internetu

12 de Srpen de 2021
GettyImages 140648182 56a6faf65f9b58b7d0e5d21b

Většina z nás zná ty populární služby pro testování rychlosti internetu. Pravděpodobně jste již některé z těchto webů viděli, například Speedtest.net, Speakeasy atd. Tyto stránky vám umožňují otestovat šířku pásma pro nahrávání a stahování, což vám poskytne představu o kvalitě vašeho připojení k internetu. Jak přesné jsou? Bohužel často nejsou vůbec přesné. Test rychlosti internetu někdy není přesný, protože metoda, kterou služba používá, není skvělá, ale často je to kvůli přehlédnutému detailu. Níže je 5 věcí, které byste měli udělat, abyste se ujistili, že test rychlosti vašeho internetu je co nejpřesnější.

Pokud jste tak ještě neučinili, přečtěte si náš návod, jak otestovat výukový program rychlosti internetu. Stránky pro testování rychlosti internetu jsou často dostačující, ale ne vždy jsou nejlepším způsobem, jak otestovat šířku pásma.

Vždy restartujte modem a směrovač

Restartování je standardní radou prvního kroku pro téměř každý technický problém, který se tam vyskytl, ale je také skvělým proaktivním krokem, který je třeba také provést, zejména u směrovačů a vysokorychlostních digitálních modemů. Modem a router, které spolupracují a umožňují vašim počítačům a dalším zařízením přístup k internetu, jsou samy o sobě malým počítačem. Malý počítač s několika opravdu velkými úlohami, jako je správná navigace v nejrůznějších provozech po vašem připojeném domě. Stejně jako váš počítač nebo smartphone, různé věci zabraňují tomu, aby v průběhu času fungovaly stejně dobře. U modemů a směrovačů se tyto problémy někdy projevují pomalým procházením webu a streamováním filmů. Protože jsme po opravdu přesném testu rychlosti internetu a restartování vašeho modemu a routeru často pomůže vrátit je do plného funkčního stavu, dělá to smysl. Zjistěte, jak správně restartovat router a modem. V opačném případě bude nutné tento krok pro zlepšení přesnosti opakovat.

Nepoužívejte internet k ničemu jinému

I když jste o tom už pravděpodobně přemýšleli, je to možná nejdůležitější pravidlo, které byste si měli pamatovat při testování rychlosti internetu: nepoužívejte internet, když jej testujete. Očividně to znamená, že byste na počítači neměli mít otevřeno tucet dalších oken, ale nezapomeňte zkontrolovat další věci, které byste mohli považovat za samozřejmost a které hodně využívají internet. Několik věcí, které vás napadnou, zahrnují streamování hudebních služeb běžících na pozadí, opravy záplat pomocí Windows Update, bezpečnostní kamery Wi-Fi odesílající HD video, streamování Netflixu na televizi v jiné místnosti, chytrý reproduktor hrající hudbu ve vaší ložnici, atd. Nezapomeňte také na mobilní zařízení. Většina smartphonů se automaticky připojuje k vaší bezdrátové síti, když jsou v dosahu, takže zapnout režim v letadle je během vašeho testu pravděpodobně chytrý nápad. Za předpokladu, že netestujete z telefonu, samozřejmě. Pokud si nejste jisti, zda něco může využívat internet, je během testu bezpečnou sázkou jeho vypnutí.

Před testováním vždy restartujte počítač nebo zařízení

Nezní to jako pokažená deska, ale restart opravdu hodně pomůže. Ano, stejně jako u routeru a modemu je restartování počítače (nebo tabletu, smartphonu atd.), Ze kterého testujete internet, velmi snadná věc, která může mít skutečný dopad na přesnost vašeho internetového testu . Může se zdát divné restartovat zařízení, když testujete připojení k internetu, ale části testu spoléhají na to, že váš hardware funguje správně.

Nezapomeňte vymazat mezipaměť prohlížeče

Na druhou stranu, další chytrá věc, kterou musíte udělat před testováním rychlosti internetu, je vymazat mezipaměť prohlížeče. Měli byste to udělat před každým dalším testem za předpokladu, že plánujete testování několikrát za sebou. Většina testů rychlosti internetu funguje tak, že stáhnete a nahrajete jeden nebo více souborů konkrétní velikosti a poté použijete čas, který tyto soubory potřebují k výpočtu rychlosti internetu. Pokud testujete několikrát za sebou, výsledky testů po počátečním testu mohou být ovlivněny skutečností, že tyto soubory již ve vašem počítači existují (tj. Jsou uloženy v mezipaměti). Dobrý test rychlosti internetu by to měl kompenzovat, ale byli byste překvapeni, jak často vidíme problémy, protože ne. Zjistěte, jak vymazat mezipaměť prohlížeče pro jakýkoli prohlížeč, který používáte k testování.

Nadpis

Tento krok můžete přeskočit, pokud používáte aplikaci k testování rychlosti internetu nebo používáte jinou metodu než prohlížeč.

Místo toho zvolte test rychlosti internetu HTML5

V neposlední řadě vřele doporučujeme otestovat šířku pásma pomocí testu založeného na HTML5, nikoli na základě formátu Flash (pokud ještě vůbec existují). SpeedOf.Me, Speedtest.net a TestMy.net jsou všechny testy rychlosti internetu založené na HTML5, které jsme důkladně prozkoumali a rádi je doporučujeme. Odhaduje se, že testy založené na technologii Flash musí provést úpravy až o 40%, aby kompenzovaly skutečnost, že jejich testy používají Flash.

Pamatujte, že žádný test rychlosti není dokonalý

Minimalizace hluku během testu rychlosti internetu, k čemuž vám pomůže několik výše uvedených tipů, určitě přispívá k přesnějšímu výsledku testu rychlosti. Mějte však na paměti, že vše, co testujete pomocí testu rychlosti internetu, je to, jak dobře funguje vaše aktuální připojení mezi počítačem nebo zařízením a samotným testovacím serverem. I když je to skvělé pro obecnou představu o tom, jak rychlé (nebo pomalé) je vaše připojení k internetu, nemusí to nutně znamenat, že se jedná o šířku pásma, kterou byste měli vždy očekávat mezi vámi a kdekoli jinde.