Skip to content

5 Software pro převádění souborů zdarma a online služby

1 de Srpen de 2021
video 58d812b63df78c5162904a36

Někdy se ocitnete se souborem ve formátu, který žádný program ve vašem počítači nepodporuje. Když k tomu dojde, máte obvykle dvě možnosti: Můžete si koupit program, který soubor otevře, nebo můžete použít bezplatný software pro převod souborů a převést soubor do formátu, který nějaký program ve vašem počítači ve skutečnosti podporuje. Je to běžný problém, zejména ve filmech, hudbě a obrázkových souborech. Zde je několik nejlepších bezplatných převaděčů videa (například MP4 a AVI), převaděče zvuku (MP3, WAV atd.), Převaděče obrázků (např. PSD, JPG a PNG) a převaděče dokumentů (PDF, DOCX atd.) .).

Zdarma převaděče videa

Software pro převádění videa převádí jeden druh video souboru na jiný. Většina z nich podporuje populární formáty, jako jsou 3GP, AVI, DIVX, F4V, FLV, V4V, MKV, MOV, MP4, MPG, SWF, WMV a mnoho dalších. Mnoho video převaděčů také převádí filmy DVD a BD do různých jiných video formátů, jako jsou MP4, FLV, AVI atd. Některé z těchto výstupních formátů jsou ideální pro použití na mobilních zařízeních. K dispozici jsou desítky fantastických, zcela bezplatných převaděčů videa.

Zdarma převaděče zvuku

Ikona zvuku

Software pro převod zvuku převádí jeden druh zvukového souboru na jiný. Většina programů podporuje běžné hudební formáty jako FLAC, OGG, M4A, MP3, WAV, WMA a několik dalších. Některé také mohou extrahovat zvukové informace ze souborů videa. Mezi těmito vysoce kvalitními, zcela bezplatnými převodníky zvuku najdete mnoho online, což znamená, že můžete software používat přímo z webového prohlížeče.

Zdarma převaděče obrázků

Ikona obrázku

Software pro převod obrázků převádí jeden druh souboru fotografií nebo grafiky na jiný. Nejlepší převaděče obrázků podporují stovky běžných i vzácných obrazových formátů, ale téměř všechny umí převádět BMP, EMF, GIF, ICO, JPG, PCX, PDF, PNG, PSD, RAW, TIF, WMF a několik dalších. Mnoho převaděčů obrázků má také dávkovou operaci, což vám umožňuje převést několik souborů do určitého formátu najednou. Některé z nejlepších dostupných jsou zcela zdarma a některé dokonce fungují zcela online, takže nemusíte nic stahovat.

Zdarma převaděče dokumentů

Ikona dokumentu

Software pro převod dokumentů převádí jeden druh souboru dokumentu – například textový editor, tabulkový procesor, databázi, prezentaci atd. – na jiný podobný typ. Většina převaděčů dokumentů podporuje běžné formáty, jako jsou DOC, DOCX, PDF, PPT, PPTX, TIF, TXT, WKS, XLS, XLSX a mnoho dalších. Některé bezplatné převaděče dokumentů mohou dokonce převádět obrazové formáty s textovými informacemi na skutečné textové soubory, což vám umožní upravit informace, které jste dříve nemohli. Toto se nazývá optické rozpoznávání znaků (OCR). Není nutné kupovat program, když můžete použít kterýkoli z nich zcela zdarma.

Spropitné

Pokud chcete převést soubor PDF do formátu DOC nebo DOCX aplikace Microsoft Word, vyhrazené bezplatné převaděče formátu PDF na Word mohou fungovat o něco lépe.

Další bezplatné převaděče pro různé formáty souborů

Ikona myši

Je zřejmé, že ne všechny soubory obsahují video, zvuk, obrázky nebo dokumenty. Zdarma převaděče souborů zde převádějí mezi mnoha méně běžnými formáty. Tyto převaděče obrazu disku (ISO, IMG atd.), Převaděče písem (TTF, OTF, DFONT atd.), Převaděče komprimovaných souborů (ZIP, RAR, 7Z, CAB atd.) A mnoho dalšího jsou k dispozici zdarma nabít. Pokud si nejste jisti, jaký typ souboru potřebujete převést, a žádný z dříve diskutovaných převaděčů nebyl užitečný, může být užitečný jeden z těchto různých převaděčů.