Skip to content

Vytváření aplikací pro různé mobilní systémy

13 de Září de 2021
Wikipedia on a basic feature phone 56a629e23df78cf7728ba76c

V dnešní době najdete mnoho typů mobilních systémů a mobilních zařízení, přičemž pokročilejší přicházejí téměř na každodenní bázi. Vyspělá technologie, která je dnes k dispozici, vývojářům samozřejmě velmi pomáhá, ale vytváření aplikací pro různé mobilní systémy stále vyžaduje hodně času, přemýšlení a úsilí. Zde diskutujeme o metodách vytváření aplikací pro různé mobilní systémy, platformy a zařízení.

Vytváření aplikací pro funkční telefony

S funkčními telefony se snadněji manipuluje, protože mají menší výpočetní schopnosti než smartphony a také jim chybí operační systém. Většina funkčních telefonů používá J2ME nebo BREW. J2ME je určen pro počítače s omezenými hardwarovými možnostmi, jako je omezená paměť RAM a nepříliš výkonné procesory. Vývojáři aplikací pro speciální telefony často používají „lite“ verzi softwaru pro vytvoření stejné aplikace. Například použití „Flash Lite“ ve hře šetří zdroje a zároveň poskytuje koncovému uživateli dobrý herní zážitek na funkčním telefonu. Vzhledem k tomu, že každý den přichází mnoho nových funkčních telefonů, je pro vývojáře lepší testovat aplikaci pouze na vybrané skupině telefonů a poté postupně přejít na další.

Vytváření aplikací pro Windows Mobile

Windows mobilní telefon s aplikací

Windows Mobile byl výkonnou a vysoce flexibilní platformou, která vývojářům umožňovala pracovat s různými aplikacemi, což koncovému uživateli poskytlo skvělý zážitek. Původní Windows Mobile měl spoustu funkcí a funkcí. Původní Windows Mobile nyní zmizel a ustoupil Windows Phone 7, poté Windows Phone 8 a Windows 10.

Vytváření aplikací pro jiné smartphony

Blackberry telefon s aplikacemi

Práce s jinými aplikacemi pro chytré telefony je téměř stejná jako práce s Windows Mobile. Ale vývojář nejprve musí zcela porozumět jak mobilní platformě, tak zařízení, než začne psát aplikaci pro totéž. Každá mobilní platforma se liší od ostatních a samotná zařízení smartphonů se liší svou povahou, takže vývojář potřebuje vědět, jaký typ aplikace chce vytvořit a za jakým účelem.

Vytváření aplikací pro PocketPC

Aplikace na Palm Pilot

Přestože je PocketPC téměř stejný jako výše uvedené platformy, používá .NET Compact Framework, který se mírně liší od plné verze systému Windows.

Vytváření aplikací pro iPhone

iPhone s aplikacemi

IPhone dostal vývojáře do tizzy a vytvořil pro něj všechny druhy inovativních aplikací. Tato všestranná platforma umožňuje vývojáři úplnou kreativitu a flexibilitu při psaní aplikací pro ni. Jak přesně jde o vytváření aplikací pro iPhone?

Vytváření aplikací pro zařízení Tablet

Aplikace na iPadu

Tablety jsou trochu jiná míčová hra, protože jejich displej je větší než u smartphonu.

Vytváření aplikací pro nositelná zařízení

Muž, který nosí brýle Google

Rok 2014 byl svědkem skutečného náporu nositelných chytrých zařízení, včetně chytrých brýlí, jako je Google Glass a chytrých hodinek a náramků, jako jsou Wear (dříve Android Wear), Apple Watch, Microsoft Band atd.