Skip to content

Jak používat Trello, abyste zůstali organizovaní

11 de Září de 2021
iStock 518113858 trello 58de6bec5f9b58468361f646

Trello je nástroj pro správu projektů ve stylu Kanban, který vizuálně představuje úkoly, které musíte vy nebo váš tým splnit. Umožňuje vám vidět, co v daném okamžiku dělají všichni členové týmu. Trello je zdarma přístupné skupinám a jednotlivcům, kteří podnikají nebo chtějí sledovat osobní úkoly. Mezi mnoha dostupnými nástroji pro správu projektů je Trello jedním z nejjednodušších použití a implementace, ale jeho rozhraní prázdné břidlice může být trochu skličující. Zde je několik tipů, které vám a vašemu týmu pomohou vytěžit maximum z Trella bez ohledu na to, jaké úkoly sledujete.

Co je Kanban?

Japonský výrobní proces, který Toyota zavedla na konci čtyřicátých let, informuje o kanbanském stylu projektového řízení. Jeho cílem bylo zvýšit efektivitu ve svých továrnách sledováním zásob v reálném čase pomocí karet předaných mezi pracovníky na podlaze. Když došel konkrétní materiál, pracovníci si to poznamenali pro dodavatele, který pak požadované zboží odešle do skladu. Těmto kartám se často říkalo Kanban, což v japonštině znamená nápis nebo billboard. Software jako Trello přebírá tento koncept předávání karet a vkládá jej do vizuálního rozhraní. Úkoly jsou rozloženy na virtuální desce a přizpůsobeny pracovní kapacitě týmu. Deska má ve své nejzákladnější podobě tři sekce: dělat, dělat (nebo zpracovávat) a hotovo. Týmy však mohou tento nástroj používat jakýmkoli způsobem, který jim vyhovuje.

Začínáme s Trello

Trello používá desky, seznamy a karty spolu se štítky, kategoriemi, značkami a barvami, které jim pomáhají udržovat si pořádek a aktuální stav.

Desky jsou základním organizačním nástrojem Trella, kde si připínáte seznamy a karty. Jsou to obvykle projekty (například redesign webových stránek nebo renovace koupelny) a obsahují seznamy úkolů (jako je grafika a obklady) a karty (dílčí úkoly a možnosti, jako je najímání návrháře nebo rozhodování o velikostech a barvách dlaždic).

Jakmile se rozhodnete, jak uspořádat seznamy, můžete přidat karty, které mohou mít kontrolní seznamy a štítky. Kontrolní seznamy jsou způsob, jak rozdělit úkoly na dílčí úkoly. Pokud například používáte Trello k plánování dovolené, můžete mít kartu do restaurace, kterou chcete vyzkoušet, s kontrolním seznamem, který zahrnuje rezervaci, průzkum nejlepších jídel a kontrolu, zda je vhodný pro děti.

Přidání kontrolního seznamu na kartu Trello.

Štítky můžete použít k vyjádření stavu karty (například schválené nebo odeslané), kategorie (například věda, technologie nebo umění) nebo libovolné značky, kterou chcete. Poté můžete provést vyhledávání, které vyvolá například všechny karty související s vědou nebo všechny schválené karty. Název však na štítek přidávat nemusíte; můžete je také použít pro barevné kódování (k dispozici je až 10 barev a možnost barvoslepé).

Přidávání štítků a barevného kódování na kartu Trello.

Při práci na úkolech a jejich plnění můžete karty snadno přetahovat z jednoho seznamu do druhého. Pokud by se rozhraní stalo nepraktickým, možná budete chtít archivovat karty a seznamy.

Oznámení Trello a mobilní aplikace

Uživatelé mohou členům týmu přiřadit karty a přidávat komentáře, přílohy souborů, barevně označené štítky a data splatnosti. Členové týmu mohou @ zmínit ostatní v komentářích a zahájit konverzaci. Trello přijímá soubory z vašeho počítače a služby cloudového úložiště, jako jsou Disk Google, Dropbox, Box a OneDrive. Součástí je také šikovná integrace e -mailu. Každá deska má jedinečnou e -mailovou adresu, kterou můžete použít k vytváření karet (úkolů). Na tuto e -mailovou adresu můžete také posílat přílohy. Když dostanete e -mailové oznámení, můžete na něj odpovědět přímo, než spouštět Trello. Oznámení, včetně zmínek a komentářů, jsou k dispozici v mobilních aplikacích, počítačích a e -mailu. Trello má verze pro zařízení iOS a Android, včetně telefonů, tabletů, hodinek a Kindle Fire.

Zdarma, Business Class a Enterprise verze

Trello nabízí více než 30 doplňkových funkcí a integrací, nazývaných power-ups. Mezi příklady vylepšení patří zobrazení kalendáře, opakovač karet pro opakující se úkoly a integrace s dalšími aplikacemi, jako jsou Evernote, Google Hangouts, Salesforce a další. Účty zdarma zahrnují jedno zapnutí na desku. Všechny základní funkce Trella jsou k dispozici v bezplatné verzi. V červenci 2021 stojí předplatné Business Class a Enterprise 10 $ a 17,50 $ měsíčně, platí se ročně (o něco více při měsíčních platbách) a přidává dlouhý seznam výhod, jako je více power-upů na desku, větší nahrávání příloh, různá zobrazení, a více.