Skip to content

Jak získat svou aplikaci v Apple App Store

16 de Září de 2021
GettyImages 646627844 5c5349ebc9e77c00016b26bd

Vývojáři vždy mají číhající strach z odmítnutí jejich aplikace ze strany Apple App Store. Apple App Store je jedním z nejlepších trhů s aplikacemi v mobilním průmyslu a také jedním z nejnáročnějších na vstup a uznání jako vývojář. Zde vám přinášíme šikovné tipy na schválení vaší aplikace v Apple App Store.

Zkontrolujte chyby

Většina aplikací vstupujících do Apple App Store je okamžitě odmítnuta, protože se zjistí, že mají nějakou technickou závadu nebo jinou. Mohlo by se to dokonce scvrknout na naprostou nedbalost vývojáře, zadání chybného čísla verze a tak dále. Nejnovější verze Xcode přichází s funkcí Fix-It, která dokáže odstranit většinu malých problémů, které by jinak mohly zdržet schvalovací proces. Dohlédněte na to, aby vaše aplikace byla technicky i bezchybná. Než aplikaci odešlete do App Store, důkladně ji otestujte.

Uveďte všechny potřebné podrobnosti

Ujistěte se, že vyplníte všechny potřebné údaje, aniž byste vynechali byť jen jeden z nich. Nejdůležitější věci zde jsou následující:

  • Vaše jméno, kontakt, telefonní/mobilní číslo a e -mailové ID
  • Použitá API s jejich popisem
  • Zda jsou použity obrázky nebo ikony a zda jsou použity v jiných aplikacích
  • Odkazy na externí webové stránky, je -li to nutné, s jejich popisem, je -li to nutné

Udržujte to jednoduché

Představit nejprve jednoduchou verzi aplikace bude rozumné. Pusťte se do základů a vyhněte se zbytečným volánkům pro počáteční podání. Pamatujte, že nejvíce času zabere počáteční schvalovací proces aplikace. Jakmile budou schváleny, budoucí aktualizace jsou mnohem snazší. Uchovejte si tedy pokročilé funkce pro pozdější vydání vaší aplikace. Není však rozumné to příliš zjednodušovat. Nepředkládejte „testovací“ nebo „beta“ verzi své aplikace, protože ta bude s největší pravděpodobností na první pohled odmítnuta.

Hrajte podle pravidel

Apple má soubor dobře definovaných, velmi přísných pravidel. Ačkoli vám některé mohou připadat úplně šílené, dávejte si pozor na dodržování pravidel do „T“. Nenechte si například překlepnout technický žargon. Také nikdy nepoužívejte nepublikovaná rozhraní API. Nic, co zní jakkoli „násilně“, nebude společností Apple přijatelné. Pojmenujte tedy svou aplikaci tak, aby to znělo lákavě, aniž by to působilo „škodlivě“ nebo „urážlivě“.

Přečtěte si předchozí případové historie

Získejte informace o zkušenostech ostatních vývojářů Apple, zeptejte se a zjistěte, co je potřeba ke schválení vaší aplikace v Apple App Store. Pokud je to možné, přečtěte si předchozí „případové historie“ zamítnutí App Store, abyste zjistili, proč tyto aplikace nebyly schváleny. To vám umožní lépe porozumět App Store, a tím vám umožní vytvořit lepší aplikaci.

Buďte kreativní

Apple App Store má v současné době více než 300 000 aplikací. Díky tomu je pro vývojáře těžké postavit svou aplikaci hlavou a rameny nad ostatní. Buďte s aplikací kreativní, vyberte místo, které není příliš nasycené, a zjistěte, zda můžete svou aplikaci prezentovat jiným způsobem. Přijměte do své aplikace nový úhel, aby byl pro uživatele použitelný a poutavý. Pokud nemůžete nechat svou aplikaci vypadat mimořádně, je pravděpodobné, že neprojde schvalovacím procesem App Store.

Být zdvořilý

Vězte, že App Store se každodenně zabývá velkým počtem odeslaných aplikací. To nejmenší, co můžete udělat, je být k nim zdvořilí, být konkrétní ohledně svých cílů a jasně uvést účel vaší aplikace. Zdvořilost boduje o všem ostatním a vydává atmosféru třídy a profesionality. Udělejte si čas na vypracování průvodního dopisu a postarejte se o to, abyste zahrnuli co nejvíce informací.

Naučte se trpělivosti

Schvalovací proces App Store obvykle trvá 1 až 4 týdny. Někdy to však může trvat mnohem déle. Buďte trpěliví a počkejte na verdikt. V případě, že byste byli odmítnuti, iTunes vám také sdělí důvody pro to samé. Díky tomu budete přesně vědět, co se pokazilo a jak to můžete opravit při příštím pokusu.