Skip to content

7 nepříjemných věcí o Wii U

9 de Srpen de 2021
miiverse screen 56a6ac173df78cf7728fa52a

Wii U byl nástupcem Nintendo Wii a předchůdcem Nintendo Switch. Většina lidí má na konzoli hezké vzpomínky, ale měla několik nedostatků. Podívali jsme se zpět na tyto nedokonalosti, od otravných zvuků při spuštění Wii U až po nepříjemnou zpětnou kompatibilitu s Wii.

Nekonečný Miiverse Babble

Z nějakého důvodu Nintendo nemá rád ticho. Zapněte PS3 nebo Xbox 360 a získáte úvodní riff a pak požehnané ticho, ale Wii U trvá na tom, že vám poskytne otravnou, opakující se hudbu v kombinaci s podivnými malými výkřiky od Miis ostatních hráčů. To v kombinaci s chybějícím tlačítkem ztlumení na ovládacích prvcích televize naznačuje, že někdo v Nintendu má rád hluk pořád.

Žádný způsob, jak přenášet stahování mezi konzolami

U Wii U je veškerý obsah stahován prostřednictvím uživatelského účtu, přesto je stahování stále vázáno na konkrétní konzoli (na rozdíl od PS3 a 360). Jinými slovy, pokud získáte aktualizovanou konzoli s větším úložným prostorem, není možné vaše hry přenášet. Naštěstí je možné přenášet data mezi konzolami Nintendo Switch.

Zvuková prodleva mezi televizí a gamepadem

V závislosti na vašem televizoru můžete mít problém se zpožděním zvuku, kdy zvuk vycházející z reproduktorů vaší televize není zcela synchronizován se zvukem přicházejícím z vašeho gamepadu. Na gamepadu můžete vypnout zvuk, abyste se vyhnuli ozvěně, ale některé hry nabízejí na gamepadu různé zvuky (například verbální komunikace), takže byste mohli přijít o něco důležitého.

Žádné tlačítko ztlumení na dálkovém ovládání televizoru

Je skvělé, že se gamepad Wii U zdvojnásobuje jako dálkové ovládání televize, ale proč na Zemi není tlačítko pro ztlumení? I když můžete pomocí gamepadu nastavit hlasitost vaší televize, bylo by hezké, kdyby existoval způsob, jak zvuk okamžitě vypnout.

Vyhledávání Google prochází Japonskem

Původně na Wii U, pokud jste klikli na ikonu vyhledávání v internetovém prohlížeči, můžete okamžitě zadat své vyhledávání a získat výsledky. Jednoho dne výběr vyhledávání najednou začal přesměrovat uživatele na japonský web Nintendo, který přesměruje na stránku vyhledávání Google. Stále můžete mít nastaveno staré pole okamžitého vyhledávání, ale pouze pokud přepnete na jinou možnost vyhledávání Wii U, Yahoo.

Prohlížeč Wii U nepodporuje Flash

Webový prohlížeč Wii U přijal nový standard HTML5, ale jeho nedostatečná podpora pro Flash omezuje typ obsahu, ke kterému máte přístup. Nemůžete například používat rádio Pandora ani hrát většinu bezplatných internetových her. Vynechání Flashe je obzvláště zvláštní vzhledem k tomu, že jej Wii podporovalo.

Emulátor Wii

Chcete -li hrát hry GameCube na Wii, stačí do Wii vložit disk GameCube a spustit hru. S Wii U musíte nejprve spustit emulátor Wii. Je to zvláštní, trapný přístup ke zpětné kompatibilitě. V ideálním případě by Nintendo mělo ještě vylepšit zážitek z hry Wii využitím síly Wii U k upscalování herní grafiky Wii. Na světlé straně tento přístup znamená, že emulátor může hrát hry Wii homebrew.