Skip to content

7 Výhody videokonferencí

6 de Srpen de 2021
Doctors talking in video conference in hospital Ariel Skelley Blend Images Getty 5817aded5f9b581c0ba23beb 603ad8ea1e734267bdbe71b9a2ad5b10

Videokonference vám umožňují pořádat schůzky s mnoha lidmi na mnoha místech. Liší se od jednoduchých videohovorů, které zahrnují méně volajících a funkcí, a má různá omezení ceny a použití. V minulosti vyžadovaly videohovory nebo konference komplikované a drahé vybavení a odborné znalosti. Dnes může videokonferenci hostovat nebo se účastnit kdokoli s telefonem. Vše, co potřebujete, je připojení k internetu a konferenční platforma jako Skype, Zoom nebo GoToMeeting.

Videokonference se staly dostupnějšími díky technologii Voice over IP, která přenáší video, audio a další datové pakety přes sítě IP. Videokonference mají vyšší požadavky na šířku pásma než jednoduché videohovory. Typická relace se slušnou kvalitou videa je přibližně 1 Mb / s pro každého účastníka. Pokud je pro vás důležitá kvalita HD videa, považujte to za minimální hodnotu. Zde je sedm výhod videokonferencí.

Není třeba cestovat

Lidé čekající ve frontě na letišti

Cestování za lidmi stojí čas i peníze. Díky videokonferencím můžete uspořádat a uspořádat schůzku s účastníky z celého světa. Potřebují pouze potřebné vybavení a musí být ve zvolený čas před obrazovkou. Organizaci před setkáním lze provést prostřednictvím e-mailu, rychlých zpráv nebo různých platforem služeb.

Vázat své mobilní pracovníky

Mobilní pracovník

Pokud máte mobilní pracovní sílu se zaměstnanci roztroušenými po celé zemi, videokonference jim umožňují připojení k vaší kanceláři na jakémkoli počítači nebo mobilním zařízení. Tuto stávající mobilní infrastrukturu můžete využít k vedení videokonferenčních schůzek s vaší pracovní silou. Vizuální povaha videokonferencí vám také umožňuje kontrolovat aktivity a místo pobytu vašich zaměstnanců.

Pomáhá práci na dálku

Pracování z domova

Videokonference jsou základním nástrojem práce z domova nebo práce z domova – práce mimo kancelář, často doma. Pokud má vaše firma několik pracovníků, kteří pracují z domova, jedním ze způsobů, jak omezit nedostatek interakce, jsou videokonference. Také vám umožňuje udržovat druh sestupných instrukcí a hlášení nahoru, které dostanete v kanceláři.

Organizujte schůzky nezávisle na čase

Osoba na obrovském ciferníku utíká z rukou

Nyní, když jsou online schůzky osvobozeny od cestovních nákladů a omezení umístění, je možné je organizovat častěji. S lidmi po celém světě se můžete setkat každý den nebo dokonce několikrát denně. Schůzky mohou být krátké. Účastníci již nemají výmluvy týkající se polohy a cestování. Vaše firma se tak může rychle pohybovat a mít přehled o všech bodech zájmu.

Humanizujte svou konverzaci

Interakce člověka prostřednictvím videokonferencí

Porovnejte videokonference s telefonem nebo e -mailem. Když každý účastník hovoru vidí obličej někoho jiného, ​​můžete se spolehnout na druhy podnětů obličeje, řeč těla a gesta rukou známá z konverzací tváří v tvář. Vidět někoho při rozhovoru s ním mění povahu konverzace, ať už jde o obchodní nebo osobní vztah.

Ukažte věci

Ukažte věci pomocí videokonferencí

Vidět znamená věřit a ukázat je přesvědčivé. Prostřednictvím videokonferencí můžete psát na tabuli a ukázat ji všem, předvést svůj nejnovější produkt, představit nový nábor, sdílet obrazovku nebo zobrazit prezentaci. Tyto vizuální prostředky často nemusí být k dispozici ani při osobních schůzkách.

Učte se a učte online

Videokonference ve třídě

Pokud jste učitel nebo trenér, váš trh může být daleko od místa, kde se fyzicky nacházíte. Videokonference jsou skvělý způsob, jak získat znalosti a sdílet je se zbytkem světa. I když to není totéž jako být fyzicky přítomen, online interakce je často více než dost. Budete moci používat multimediální nástroje, jako jsou interaktivní tabule, a také nástroje pro online spolupráci.