Skip to content

Co zahrnout do návrhu práce na dálku

14 de Srpen de 2021
pregnant lady works from her home office 567613055 5a09ec4c494ec9003735d223

Návrh práce na dálku je písemná žádost o práci z domova nebo jiného umístění virtuální kanceláře mimo umístění společnosti. Podrobné návrhy práce na dálku mohou pomoci přesvědčit vašeho nadřízeného nebo zaměstnavatele, aby vám umožnil práci na dálku, alespoň na částečný úvazek. Napište návrh práce z domova z pohledu zaměstnavatele a odpovězte na jakékoli dotazy nebo obavy, že nejste fyzicky v kanceláři. Než požádáte o práci z domova, měli byste vědět několik věcí.

Tipy pro práci na dálku

Níže jsou otázky, na které byste si měli odpovědět ve svém návrhu práce na dálku. Cílem je odpovědět na to, na co se váš nadřízený bude pravděpodobně ptát, pokud jde o to, zda byste měli dostat práci z domácí pozice.

Jaký je váš pracovní plán?

Uveďte popis navrhovaného plánu práce s podrobnostmi o délce plánu a navrhovaném zkušebním období. To je důležité, protože chcete, aby byl návrh koncipován pouze jako zkušební verze. Nenavrhujete ultimátum ani nevyvíjíte tlak na společnost, aby se rozhodla právě teď. Mohou měřit váš výkon, když pracujete z domova, a zjistit, jestli to nakonec bude přínosem. Zde je příklad:

Chtěl bych prozkoumat možnost vykonávat své povinnosti webového vývojáře z mé domácí kanceláře tři dny v týdnu. Navrhuji, abychom mohli zahájit tříměsíční zkušební ujednání o práci z domova od 1. března a poté vyhodnotit pokračování tohoto pracovního uspořádání na základě mé produktivity a kvality práce.

Existují nějaké polehčující okolnosti?

Pokud máte naléhavé důvody, proč potřebujete pracovat z domova, pokračujte a zmíňte se o nich, ale pokud ne, nevymýšlejte si je. Možná jste těhotná, ale chcete pokračovat v práci, když jste doma s dítětem. Nebo možná vaše žena nebo dítě právě zemřelo – nebo jste se nedávno zranili a sotva můžete chodit – práce z domova by pomohla usnadnit přechod z domova do práce. Dalším důvodem může být to, že je těžké jednat se svými spolupracovníky. Možná jsou velmi rušiví nebo neužiteční a práce z domova by vám poskytla tolik potřebný klid. Nezapomeňte však opravdu zvážit, zda to stojí za zmínku, protože by to mohlo způsobit roztržku mezi vámi a ostatními pracovníky nebo dokonce vaším šéfem.

Jaký prospěch bude mít společnost?

Důležitou otázkou, kterou bude váš zaměstnavatel určitě zajímat, je, jak výhodné pro oddělení a společnost bude vaše práce z domova. Pokud jim to neprospívá finančně, je to pravděpodobně no-go. Uveďte vše, na co si vzpomenete, jak bude práce z domova prospívat podnikání. Zde je několik nápadů, které by se mohly na vaši situaci vztahovat:

  • Úspora nákladů: Nebudou kupovat vaši kávu, ani vás nebudou brát na oběd, ani objednávat kancelářské potřeby na váš stůl, ani platit za spotřebu elektřiny a vody atd. Totéž platí pro vás: nebudete muset platit za plyn do práce nebo poplatky za vlak/Uber/autobus.
  • Zvýšená produktivita: Mnoho lidí, kteří pracují z domova, vysvětluje, že díky menšímu rozptýlení a nulové správě přes rameno je snazší dokončit práci a zůstat delší dobu na úkolu. Popište, jak si myslíte, že se vaše práce zlepší, když budete mimo kancelář.
  • Větší morálka zaměstnanců: Může být těžké být nadšený pro svou práci, když jste obklopeni nižšími zaměstnanci a typickým kancelářským prostředím. Ve svém návrhu práce na dálku vysvětlete, že být doma nebo v uvolněnějším prostředí je přesně to, co potřebujete, abyste zůstali ve své práci motivovaní a nadšení.
  • Flexibilní plán: Někteří lidé, kteří pracují z domova, se dokážou domluvit se svou společností, že budou pracovat hodiny, které chtějí, pokud bude práce hotová včas. Tento typ plánu může být pro společnost opravdu užitečný, protože se na vás mohou spolehnout v podstatě kdykoli během dne nebo dokonce o víkendech.

Upřesněte, že jste cenným zaměstnancem a věříte, že si můžete udržet nebo dokonce zvýšit produktivitu a kvalitu práce z domova, kde dochází k menšímu přerušení než v kanceláři. Pokud vaše společnost již má zásadu práce z domova, zahrňte zde fakta o ní.

Jak budete komunikovat s úřadem?

Uveďte, zda váš aktuální rozvrh zůstane stejný nebo ne, a jaký to může mít vliv na pracovní postup. Všimněte si například, zda budete v kanceláři ve dnech, kdy se obvykle konají pravidelné schůzky, nebo budete k dispozici pro schůzky v jiné dny osobně nebo prostřednictvím vzdálené konference. Zajistěte svému zaměstnavateli, že během běžné pracovní doby zůstanete k dispozici z domova, abyste zůstali v kontaktu se svým nadřízeným, spolupracovníky a zákazníky.

Jak bude fungovat vaše domácí kancelář?

Uveďte popis své pracovní adresy, umístění a telefonních čísel a také svého pracovního prostoru. Zdůrazněte způsoby, jak zajišťuje soukromí, umožňuje osvobození od odbočení a zvyšuje soustředění. Dokonce by mohlo být dobré nastavit si domácí kancelář předem, i když si nejste jisti, zda váš návrh práce na dálku bude přijat, abyste si mohli udělat představu o tom, jak vypadá a jak se cítí. To vám pomůže vysvětlit, jak to všechno funguje.

Co od nás budete potřebovat?

Potřebujete od společnosti vybavení a další zdroje? Představte své aktuální nastavení a co by společnost mohla potřebovat poskytnout. Například vaše domácí kancelář může být plně vybavena vším potřebným k efektivnímu a efektivnímu výkonu vaší práce: širokopásmový přístup k internetu, počítač, vyhrazené pracovní telefonní číslo a webová kamera. Možná však budete muset navrhnout, že k připojení k pracovní ploše kanceláře a bezpečnému přenosu souborů po síti budete muset použít zavedené nastavení VPN společnosti. Uveďte veškerý hardware nebo software potřebný pro vaše konkrétní pracovní povinnosti. Pravděpodobně nepotřebujete stůl nebo počítačovou židli, ale pokud máte například několik věcí, které je třeba vytisknout a vzít do kanceláře každých několik týdnů, můžete se zeptat na papír a inkoust do tiskárny. Nebo pokud váš pracovní počítač provozuje konkrétní software, který budete doma potřebovat, budete o to muset také požádat. V této situaci by byly užitečné sítě VPN a další software pro vzdálený přístup. Namísto žádosti o kopie softwaru pro váš domácí počítač byste mohli vysvětlit, že vám programy vzdáleného přístupu umožňují používat váš pracovní počítač z domova; nejsou potřeba žádné další softwarové licence ani instalace.

Další ujištění

Uveďte jakákoli fakta o vaší práci, která jsou obzvlášť vhodná pro práci na dálku a vaše strategie, jak zůstat produktivní a zodpovědní. Můžete například zmínit zasílání týdenních zpráv o stavu e -mailem a udržování dostupnosti prostřednictvím rychlých zpráv.