Co je třeba vědět
- Rychlá reakce na únik zvyšuje vaše šance na úspěšné uzdravení.
- Nejrychlejší způsob uložení notebooku: vypněte jej> odpojte všechny kabely> vysajte přebytečnou tekutinu> vysušte jej vzduchem.
- Měli byste také vyschnout, vysát tekutinu z vyměnitelného média, otočit notebook vzhůru nohama nebo naklonit ze strany na stranu, aby se tekutina vypustila.
Tento článek vysvětluje, jak uložit notebook po rozlití. Pokyny se vztahují na všechny značky notebooků.
10 kroků k uložení notebooku po rozlití
-
Nejdůležitější je to vypnout. Čas je zde zásadní, takže pokud to bude nutné, proveďte tvrdé vypnutí. Pokud je to možné, vyjměte baterii, protože pokud se k baterii dostane kapalina, dojde ke zkratu.
-
Dále odeberte všechny kabely, externí disky, vyměnitelné pozice a externí síťové karty. Nechcete, aby byl váš notebook k ničemu připojen.
-
Poté rychle, ale opatrně, přebytečnou tekutinu nasajte měkkým hadříkem – nejlépe absorpční látkou, která nepouští vlákna. Ujistěte se, že nepoužíváte stírací pohyb, který jen tlačí kapalinu kolem.
-
Blokujte kapalinu, která se mohla dostat na vyměnitelné médium.
-
Nakloňte notebook ze strany na stranu, aby mohla vytéct kapalina. Postupujte opatrně – notebookem netřeste.
-
Umístěte vzhůru nohama, aby přebytečná kapalina, na kterou jste nemohli dosáhnout, vytékala.
-
Pokud máte přístup k jednomu, použijte fén na nejchladnější prostředí nebo plechovku stlačeného vzduchu, abyste se dostali do těchto zákoutí. Opatrně vysušte notebook chladným vzduchem, zatímco je stále obrácený, aby mohla vytéct kapalina. Věnujte zvláštní pozornost klávesnici a odstraněným částem. Udržujte fén nebo stlačený vzduch v pohybu.
-
Minimální doporučená doba sušení je jedna hodina, ale upřednostňuje se nechat notebook 24 hodin sušit.
-
Jakmile má váš notebook čas uschnout, znovu připojte odnímatelné součásti a zapněte notebook. Pokud se spustí bez problémů, spusťte některé programy a zkuste použít externí médium, abyste se ujistili, že vše funguje správně.
-
Pokud se notebook nespustí nebo nastanou jiné problémy, je na čase odvézt notebook do autorizované opravny. Pokud je váš notebook stále v záruce, měli byste nejprve postupovat podle těchto postupů.
Další tipy pro uložení notebooku
- Pokud nejste počítačový profesionál, nerozebírejte kryt. Mohlo by dojít ke ztrátě záruky a poškození vnitřních součástí.
- Voda je nejjednodušší tekutina k čištění na notebooku. Obvykle se jedná o rychlý pohyb, aby se zajistilo, že se voda nedostane do vnitřního krytu.
- Jiné kapaliny, zejména ty, které jsou na bázi cukru, způsobí, že se věci stanou lepkavějšími a bude obtížnější je vyčistit. Mají také tendenci představovat větší hrozbu eroze na choulostivé části notebooku než na vodu. K vyčištění tekutin na bázi cukru použijte mírně navlhčený teplý hadřík a bojujte s lepkavostí.