Klíčové jídlo
- Zařízení Apple mají nejvíce matoucí vypínače vůbec.
- Některá zařízení, která nikdy nechcete vypnout.
- Spojené království má nejvíce paranoidní zástrčky vůbec.
Pouzdro pro žádná tlačítka
Nejprve AirPods Pro Max: Pokud je nastavíte, po 5 minutách přejdou do režimu nízké spotřeby. Nechte je tam 72 hodin a nakonec vypnou Bluetooth a přejdou do režimu velmi nízké spotřeby. Vložení sluchátek do pouzdra dělá totéž, jen rychlejší: okamžitý režim nízké spotřeby a 18 hodin v režimu nízké spotřeby. Zdá se to všechno jednoduché, ale tlačítko napájení by bylo přímočařejší. Nezačínejte s MacBooky, které se spouštějí, když otevřete víko, místo toho, abyste čekali na stisknutí tlačítka zapnutí. Nebo iMac, který má tlačítko napájení tak dobře ukryté, že jej možná budete muset při prvním použití Google vygooglit.
Lékařské přístroje
Víte, co ještě nemá tlačítko napájení? Lékařské přístroje. A to není proto, že se tvůrci snaží uživatelům vnutit matoucí „snadnost použití“. Je to proto, že buď jejich vypnutí by bylo velmi špatné (kardiostimulátory – i když je mohou lékaři deaktivovat), nebo proto, že byste je nechtěli vypnout (sluchadla). Na druhou stranu někdy lidé chtějí tato zařízení vypnout. Znal jsem uživatele sluchadla, která kdykoli chtěla klid a ticho, rozevřela přihrádky na baterie.
Centennial Light
„Centennial Light,“ říká Wikipedia, „je nejdelší žárovka na světě, která hoří od roku 1901 a téměř nikdy se nevypne.“
Žárovka, která žije v hasičském sboru Livermore-Pleasanton v Kalifornii, byla několikrát přemístěna a dokonce se zdála, že jednou vyhořela. Zjevně však selhalo napájení, a ne žárovka, i když spiklenecky smýšlející by se mohli divit, jestli má hasičská stanice zastrčeno několik náhradních dílů. Žárovka je připojena k nepřerušitelnému zdroji napájení a téměř určitě nemá vypínač na nedaleké zdi. Jeho oficiální web se zdá být téměř stejně starý jako samotná žárovka.
Každý starý gadget vůbec
Mnoho zařízení má vypínače proto, že běží na počítačích. Pokud byste je nevypnuli, vybijí by jim baterie v krátké době. Některé mají automatické vypnutí s nižší spotřebou energie, ale jedná se pouze o vypínače ovládané zařízením, nikoli vlastníkem. Ale co elektrické kytary? Nebo staré filmové kamery? Ty nemají vypínače, protože je nepotřebují. Stiskněte tlačítko spouště na mechanickém fotoaparátu, jako je Leica M6 nebo Nikon FM, i když uvnitř nejsou žádné baterie, a bude to fungovat dobře (některé mechanické fotoaparáty mají tlačítka pro zapnutí / vypnutí světel). Stiskněte tlačítko přehrávání na starém přehrávači Walkman a bude se přehrávat okamžitě, aniž byste se museli nejprve spustit.
UK zásuvky Dělat Mít vypínač
A konečně, ve Velké Británii může být nejvíce paranoidní elektrický systém na světě. Nejen, že každá jednotlivá zástrčka má tři kolíky (živé, neutrální a uzemněné), ale má také svou vlastní pojistku. Zemnící hrot je také delší než ostatní dva a živé a neutrální otvory v zásuvce mají kryty, které zůstávají uzamčené, dokud není vložen delší hrot. Ale to není vše. Každá zásuvka má vlastní vypínač. V koupelnách také nejsou žádné pravidelné 240voltové zásuvky. To nejlepší, v co můžete doufat, je zásuvka „holicího strojku“ 120 V v lampě nad zrcadlem. A koupelnové světlo se zapíná provázkem, nikoli vypínačem, pokud máte mokré ruce. To vše znamená, že Apple není zdaleka první, pokud jde o vzdání se výkonových spínačů. Ale abych byl upřímný, mohlo by být lepší je jen přidat, nebo přinejmenším přimět je, aby se chovaly jako tlačítka skutečného napájení, když se rozhodnou je použít. Přinejmenším byste nemuseli číst dokument o podpoře více než 700 slov, abyste se naučili, jak vypnout sluchátka.