Skip to content

Slevová mezera ve vzdělávání Apple už neexistuje

17 de Duben de 2023
apple1 3edbd4b0edbd4ebda22709876eb72eed

Sleva Applu pro vysokoškolské studenty, učitele a zaměstnance dříve umožňovala nárok na ni komukoli, ale společnost zpřísnila omezení a uzavřela dlouhodobou mezeru. Změnu si na Redditu všiml siddharthsure, který poznamenal, že vzdělávací obchod společnosti Apple začal vyžadovat ověření statusu studenta nebo pedagoga prostřednictvím UNIDAYS. K samotnému vzdělávacímu obchodu nelze přistupovat, dokud není poskytnuto ověření. Sleva je navíc omezena na jedno zařízení ročně. Zatímco ověřování bylo standardem v jiných zemích, pro USA je to nový vývoj.

Dříve se kdokoli mohl prohlásit za studenta nebo pedagoga a získat slevu bez nutnosti ověření. Místo toho Apple někdy kontroloval platnost náhodných zlevněných nákupů a účtoval rozdíl, pokud byla způsobilost označena za neplatnou. Také neomezovala slevu na konkrétní počet položek – pokud jste ji koupili ve vzdělávacím obchodě, dostali jste ji.

Student pomocí iPadu a Apple Pencil

Mnoho uživatelů Redditu s nadšením poukazuje na to, že je stále možné najít MacBooky a další vybavení se slevou u jiných autorizovaných prodejců. Za určitých okolností je to údajně dokonce levnější než využití studentské slevy přímo přes Apple. Zejména při „back to school“ výprodejích a podobně. Tento přístup má však svá omezení, protože prodejní ceny se vztahují pouze na skladový hardware. Pokud tedy potřebujete specifické komponenty nebo požadavky na paměť, možná budete muset jít přes Apple.