Digitální fotorámečky jsou zajímavé produkty, které vám dávají možnost zobrazit celou řadu neustále se měnících digitálních fotografií v rámečku, a ne jen zavěsit jednu fotografii na zeď. Je to skvělý způsob, jak předvést všechny své oblíbené rodinné fotografie najednou, kde je každý uvidí, a naopak je nechat schovat v zápisníku.
Resetujte rámeček
Problémy s digitálním fotorámečkem lze mnohokrát vyřešit resetováním rámečku. V uživatelské příručce k rámečku najdete konkrétní pokyny k resetování rámečku. Pokud takové pokyny nenajdete, zkuste na několik minut odpojit napájecí kabel, vyjmout baterie a vyjmout paměťové karty z rámečku. Znovu vše připojte a stiskněte tlačítko napájení. Stisknutím a podržením tlačítka napájení na několik sekund se zařízení také resetuje.
Rám se sám zapíná a vypíná
Některé digitální fotorámečky mají funkce úspory energie nebo energetické účinnosti, kde můžete nastavit, aby se rámeček zapínal a vypínal v určitých časech dne. Chcete-li tyto časy změnit, budete muset vstoupit do nabídky nastavení rámečku.
Rámeček nezobrazí moje fotografie
To může být obtížný problém opravit. Nejprve se ujistěte, že rámeček nezobrazuje ukázkové fotografie z interní paměti. Pokud vložíte paměťovou kartu nebo zařízení USB, měli byste být schopni vytvořit rámec s vašimi fotografiemi. Možná budete muset odstranit všechny ukázkové fotografie z interní paměti rámečku. Některé digitální fotorámečky navíc mohou zobrazit pouze určitý počet souborů, obvykle 999 nebo 9 999. Všechny další fotografie uložené na paměťové kartě nebo ve vnitřní paměti budou přeskočeny. Pokud je obrazovka LCD jednoduše prázdná, zkontrolujte, zda jste paměťovou kartu nebo zařízení USB zcela zasunuli do slotu na digitálním fotorámečku. V závislosti na typu použitého fotorámečku může načtení a zobrazení fotorámečku s velkým rozlišením trvat několik sekund nebo déle. Některé digitální fotorámečky nemohou zobrazit soubory, pokud nejsou kompatibilní s určitými formáty, například DCF. V uživatelské příručce k digitálnímu fotorámečku zjistěte, zda má váš přístroj tento problém. Nebo pokud byly některé obrázky na paměťové kartě upraveny v počítači, nemusí být kompatibilní s digitálním fotorámečkem. Mnohokrát snímky, které nezobrazují obrázky, mohou souviset s problémem se soubory uloženými na paměťové kartě. Ujistěte se, že všechny používané paměťové karty fungují správně – možná budete muset paměťovou kartu vložit do fotoaparátu a otestovat ji. Pokud jsou na paměťové kartě uloženy fotografie z více fotoaparátů, může to způsobit, že digitální fotorámeček nebude schopen kartu přečíst. Nakonec zkuste resetovat rámeček.
Obrázky nevypadají správně
Tento problém lze mnohokrát vyřešit vyčištěním obrazovky LCD. Otisky prstů a prach mohou způsobit, že na obrazovce fotorámečku budou snímky rozostřené. Pokud je problém s kvalitou obrazu přerušovaný, je také možné, že rozlišení, ve kterém byla určitá fotografie pořízena, není dostatečně vysoké, aby na obrazovce digitálního fotorámečku vytvořil ostrý obraz. Pokud navíc máte směs svislých a vodorovných fotografií, mohou se svisle zarovnané obrázky zobrazit v mnohem menší velikosti než vodorovně zarovnané fotografie, takže některé z nich vypadají divně a nepřiměřeně.
Dálkové ovládání nebude fungovat
Zkontrolujte baterii dálkového ovladače. Zkontrolujte, zda čidlo dálkového ovládání není ničím blokováno a zda je bez prachu a špíny. Ujistěte se, že máte mezi dálkovým ovladačem a digitálním fotorámečkem přímou viditelnost a že mezi nimi nejsou žádné předměty. Můžete také být mimo vzdálenost, na kterou bude dálkový ovladač fungovat, zkuste se tedy přiblížit k digitálnímu fotorámečku. Je také možné, že do dálkového ovladače je vložen jazýček nebo ochranný list, který je navržen tak, aby zabránil jeho neúmyslné aktivaci během přepravy, takže před pokusem o použití dálkového ovladače nezapomeňte jazýček odstranit.
Rámeček se nezapne
Nejprve zkontrolujte, zda jsou všechna připojení mezi napájecím kabelem a rámem a napájecím kabelem a zásuvkou pevně utaženy. Pokud je to jednotka napájená z baterií, používejte nové baterie. Jinak zkuste resetovat rámeček, jak bylo popsáno výše.
Zavěšení rámu
Některé digitální fotorámečky jsou vyrobeny k zavěšení na zeď, podobně jako tištěný fotorámeček. Jiní budou mít stojan, na kterém budou odpočívat, třeba na polici nebo na koncovém stole. Zavěšení digitálního fotorámečku na zeď, který není určen k zavěšení, může vést k řadě problémů. Pokud do pouzdra digitálního fotorámečku proniknete hřebíkem, mohlo by to poškodit elektroniku. Nebo pokud rám spadne ze zdi, může prasknout pouzdro nebo obrazovka. Některé digitální fotorámečky lze zavěsit na zeď, pokud si zakoupíte doplňkovou sadu, proto se obraťte na výrobce rámečku. Nakonec, pokud narazíte na konkrétní problém s digitálním fotorámečkem, podívejte se na Pomoc na rámečku nebo jako součást dotykového displeje. Tlačítka nápovědy jsou obvykle označena ikonou otazníku.