Google Chrome se za ta léta rozrostl a zahrnul sadu webových nástrojů, které byly všechny shrnuty do jednoho univerzálního balíčku. Ale všechna ta koňská síla má i stinnou stránku. Jak to začíná být složitější, příležitostí pro závady přibývá. Chyby prohlížeče Chrome se projevují vágním způsobem prostřednictvím obecného „Chrome neodpovídá“ zpráva. V této příručce nabízíme pomoc při překonávání těchto chyb prohlížeče. Tyto kroky platí pro Google Chrome v jakémkoli operačním systému a také pro obecný Chromium pro Linux a Microsoft Edge, který používá modul Chromium.
Příčiny Chrome neodpovídá
Zpomalení nebo zastavení prohlížeče Chrome obvykle souvisí s problémy se správou paměti. Spuštění velkého počtu karet na zařízení s nedostatečným napájením často způsobuje úniky paměti, které destabilizují Chrome nebo Windows nebo obojí. Poškozené rozšíření nebo nesprávně fungující webová stránka někdy generuje chyby, které nejsou obsaženy v prohlížeči, což potenciálně zmrazí prohlížeč nebo vynutí jeho abnormální ukončení.
Jak opravit chyby Chrome, které nereagují
I když neexistuje žádné zaručené řešení různých problémů, které způsobují, že Chrome přestane reagovat, zkuste tyto kroky v uvedeném pořadí, aby byl prohlížeč znovu spuštěn. Je velká šance, že Chrome bude do konce jako nový.
-
Aktualizujte na nejnovější verzi prohlížeče Chrome. Než se v Chromu začnete hrabat a riskovat ztrátu nastavení, vyberte Nastavení > Pomoc > O Google Chrome otevřete novou kartu zobrazující informace o instalaci prohlížeče Chrome. Chrome zároveň vyhledá novější verzi. Pokud Chrome najde, automaticky se aktualizuje. Nabídka Nastavení je v pravém horním rohu reprezentována třemi tečkami.
-
Vymažte historii a mezipaměť. Poškozená mezipaměť vám může zničit den. Vymazání mezipaměti je téměř vždy bezpečné, takže není důvod to nezkusit. Měli byste také odstranit historii procházení. Pokud existují nějaká data, která mohla být poškozena, zbavte se jich.
-
Restartujte zařízení. Pokud se v prohlížeči Chrome vyskytla chyba paměti související s tím, jak operační systém přiděluje aktivní paměť RAM, restartování počítače vymaže systémovou paměť RAM a zobrazí podobné nové prostředí pro Chrome.
-
Zakázat rozšíření. Rozšíření jsou nedílnou součástí ekosystému Chrome a přidávají do prohlížeče nové funkce. Některé však nemusí být aktivně udržovány a mohou zastarat nebo se mohou projevit nekompatibility s novými verzemi prohlížeče Chrome. Zakažte postupně rozšíření, abyste zjistili, zda je zdrojem problému jedno z nich.
-
Vymažte mezipaměť DNS. Mezipaměti DNS, i když nesouvisí s prohlížečem Chrome, ovlivňují síťová připojení. DNS umožňuje prohlížeči najít webové stránky s adresami URL namísto adres IP. Nejlepší je to vyjasnit v případě, že je něco poškozeno nebo se něco pokazilo.
-
Ujistěte se, že váš firewall neblokuje Chrome. Pokud jste na firewallu odvedli nějakou práci, vždy je dobré zajistit, aby nová nastavení Chrome neblokovala. V systému Windows zkontrolujte nastavení brány firewall pomocí programu Windows Defender. V systému Linux zkontrolujte nastavení brány firewall a zjistěte, zda je Chrome blokován, ačkoli nebude výslovně uveden jako Chrome. Otevřete terminál a zkontrolujte, zda je příchozí i odchozí provoz povolen na portech 80 a 443. Použijte jeden z těchto dvou příkazů: sudo iptables -S
nebo stav sudo ufw
-
Obnovit Chrome na výchozí hodnoty. Vždy je možné, že došlo k poškození nebo kombinace nastavení způsobila problém. Jediným způsobem, jak to s jistotou vědět, je obnovit vše tak, jak to bylo při první instalaci prohlížeče Chrome.
-
Přeinstalujte Chrome. Pokud se zdá, že nic nefunguje, obnovte Chrome na výchozí hodnoty, odinstalujte jej a nainstalujte znovu. To je nejkompletnější způsob, jak obnovit Chrome, ale obvykle není nutné jít tak daleko.
-
Kontaktujte podporu Google Chrome. Pokud vše ostatní selže, budete možná muset kontaktovat zákaznickou podporu Google a problém vyřešit.