Skip to content

Jak nainstalovat Wi-Fi Extender

10 de Září de 2021
wifi extender aed99cc0773d459fbe837708bb2d75c5

Co vědět?

  • Bez ohledu na zakoupený extender se extender připojí k vašemu stávajícímu routeru a bude jej používat k vysílání nové sítě Wi-Fi.
  • Umístěte extender do středu oblasti, která potřebuje silnější připojení Wi-Fi.
  • Extender je cenný kus techniky, ale velké domy s komplikovaným uspořádáním budou mít větší prospěch z routeru s dlouhým dosahem nebo ze sítě.

Tento článek vysvětluje, jak nastavit extender Wi-Fi doma, aby se zlepšila síla a dosah vaší sítě Wi-Fi. Když se řekne extender Wi-Fi, máme na mysli zařízení, která znovu vysílají váš signál Wi-Fi a vytvářejí druhou bezdrátovou síť. Některá zařízení, zejména starší, pracují na posílení signálu stávající sítě Wi-Fi. Tato zařízení nefungují příliš dobře a někdy je lze prodávat jako prodlužovače Wi-Fi.

Jak nainstalovat Wi-Fi Extender

Než si budete moci nainstalovat prodlužovač, musíte si ho koupit. Tato zařízení přicházejí v mnoha různých formách a cenových bodech a mnoho prodlužovačů je určeno pro konkrétní použití, jako je hraní her nebo přenositelnost nebo dosah.

  1. Jakmile budete mít extender Wi-Fi, než se pustíte do samotného nastavení, budete se muset rozhodnout, kam ho chcete prodloužit. Umístění vašeho extenderu do určité míry znamená nalezení sladkého místa vašeho domova: Umístění dostatečně blízko routeru, aby snadno zachytilo váš signál, ale dostatečně daleko, takže síť vytvořená extenderem pokryje požadovaný prostor. Pokud máte rozvržení, kde je váš router na jednom místě, a chcete nastavit prodlužovač na druhém konci domu nebo o několik pater přes různé stěny a stropy, může vám nejlépe posloužit síťová síť.

  2. Chcete -li začít s nastavením extenderu, musíte si prostudovat jeho příručku. Výrobce často nabídne aplikaci nebo web, který vás provede procesem počátečního nastavení. V každém případě budete potřebovat přístup k telefonu nebo počítači. Pokud váš prodlužovač nebyl dodán s papírovou příručkou nebo jste ji ztratili, hledání příručky k vašemu zařízení online je snadné. V závislosti na směrovači a extenderu budete možná moci stisknout tlačítko WPS (Wi-Fi Protected Setup) nebo aktivovat režim WPS na routeru a připojit tak extender k routeru. Ale je pravděpodobné, že váš extender bude mít nějaký software, který chce, abyste použili k nastavení zařízení.

  3. Jakmile budete mít svůj extender, manuál a přístup k telefonu nebo počítači, budete potřebovat znát několik základních informací o vašem routeru, které budete následovat spolu se softwarem extenderu. Kromě názvu a hesla vaší sítě budete potřebovat vědět, na jaké frekvenci váš router vysílá. Moderní směrovače často mohou vysílat v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz, které se často zobrazují jako samostatné sítě, ale nemusí vždy. Ve výchozím nastavení bude dvoupásmový směrovač obvykle vysílat na obou frekvencích ve formě dvou bezdrátových sítí, obecně včetně 2,4 v názvu jedné a 5 v názvu druhé. Pokud je váš směrovač dvoupásmový, tj. Podporuje 2,4 GHz i 5 GHz, budete chtít mít jistotu, že to podporuje i váš extender, a naopak, nebudete muset platit za dvoupásmový extender pokud máte nebo používáte pouze jedno pásmo.

  4. Nyní můžete připojit extender Wi-Fi a postupovat podle pokynů k jeho nastavení. Jakmile je zařízení zapnuto a připojeno k vaší síti, budete chtít pomocí softwaru prodlužovače zkontrolovat sílu signálu. Bez pevného připojení k vaší původní síti Wi-Fi extender moc nepomůže. Jakmile potvrdíte, že nejsou žádné problémy se signálem, zvažte změnu názvu nebo názvů vašich rozšířených sítí tak, aby odpovídaly vašemu již existujícímu nastavení sítě. Pokud máte například síť „Netgear 2.4“ a „Netgear 5“, zvažte pojmenování sítí prodlužovače „Netgear 2.4 EXT“ a „Netgear 5 EXT“ nebo něco podobného.

  5. Jakmile je vše nastaveno a spojeno se silným signálem, můžete vyrazit. Pravděpodobně se budete muset ručně připojit k síti vašeho extenderu, když jste v jeho dosahu, a přepnout zpět do běžné sítě, když se dostanete mimo dosah. Některé z prémiovějších a dražších prodlužovačů však podporují bezproblémový roaming. V tomto případě se síť extenderu a původní síť zobrazí jako stejná síť a automaticky se přepnou, jakmile přijdete a mimo její dosah. Pokud přesunete umístění routeru, nezapomeňte také zkontrolovat nebo upravit umístění extenderu. Připojení ke špatné síti nebo konec horšího připojení na vašem extenderu, než je vaše původní síť, může být oříšek.

FAQ

  • Jaký je rozdíl mezi zesilovačem Wi-Fi a extenderem Wi-Fi?

    Stejnému účelu slouží zesilovače Wi-Fi a prodlužovače Wi-Fi a termíny se často používají zaměnitelně (spolu s posilovačem Wi-Fi a zesilovačem Wi-Fi). Technicky rozšiřovače Wi-Fi nesnižují šířku pásma sítě, ale jediný způsob, jak to zjistit, je pečlivě si přečíst popis produktu.

  • Jaký je rozdíl mezi síťovou sítí a extenderem Wi-Fi?

    Prodlužovače Wi-Fi a síťové sítě rozšiřují váš signál Wi-Fi, ale fungují v různých měřítcích. Extendery jsou levnější a vyžadují menší nastavení, ale ve srovnání se síťovými sítěmi mají velmi omezený dosah, který může poskytnout plný signál Wi-Fi pro každou místnost.

  • Co je bezdrátové přemostění?

    Bezdrátové přemosťování je technologie, která umožňuje dvěma bezdrátovým přístupovým bodům komunikovat a fungovat jako jedna síť. Překlenutí lze dosáhnout pomocí ethernetu, Wi-Fi nebo Bluetooth.

  • Jak změřím sílu signálu Wi-Fi?

    Chcete-li zkontrolovat sílu signálu Wi-Fi v systému Windows, přejděte na Síť a internet > Centrum sítí a sdílení a vyberte modrou Wi-Fi odkaz. Na počítačích Mac se indikátor Wi-Fi nachází v pravém horním rohu obrazovky. V systému Linux použijte příkaz iwconfig wlan0 | grep -i -barevný signál.