Klíčové jídlo
- SoundBeamer je nový přístroj, který posílá zvuky do vašich uší bez sluchátek.
- Izraelská společnost, která zařízení vyrábí, říká, že uživatelé budou jasně slyšet další zvuky v místnosti.
- Jedna z prvních recenzí SoundBeameru nazvala vynález „přímo ze sci-fi filmu“.
Žádná sluchátka nejsou nutná
Protože SoundBeamer nevyžaduje sluchátka, uživatelé budou moci v místnosti slyšet další zvuky. „Bez použití sluchátek budete moci poslouchat hudbu nebo hlasitě hrát videohry, aniž by vás ostatní rušili,“ říká Israel Gaudette, zakladatel webu SEO Link Tracker Pro, řekl v e-mailovém rozhovoru. „Skvělé je, že je stále můžete jasně slyšet a komunikovat s nimi. Bez sluchátek budete mít veškerou svobodu [of] pohybovat se kolem. Není třeba zůstat na jednom místě; ať jste kdekoli, zvuk vás sleduje. “
Zvuk může být ještě lepší, než jaký dokáže vyrobit většina sluchátek. Uživatelé mohou poslouchat stereofonní nebo prostorový 3D režim, který vytváří 360 stupňů zvuku, uvedla společnost. Podle jedné z prvních revizí zařízení je 3D zvuk tak blízko, že „má pocit, že je ve vašich uších, ale také před nimi, nad nimi a za nimi.“ Generální ředitel společnosti Noveto Christophe Ramstein zjevně těžko vysvětluje, jaký účinek má jeho zařízení. „Mozek nechápe, co neví,“ řekl.
Skvělé pro videokonference?
Jedno použití pro SoundBeamer bude pro videokonference, tvrdí Noveto. „Nastavte si zařízení SoundBeaming s počítačem a budete moci uskutečňovat videohovory a zvukové hovory soukromě a bez nadměrného znečištění hlukem – to vše bez nutnosti nosit jakékoli fyzické zařízení, které vás odřízne od vašeho týmu nebo prostředí,“ uvádí na své webové stránky. Noveto však není jediný, kdo sleduje technologii paprskového zvuku. Skupina Sonic Arts Research and Development na Kalifornské univerzitě v San Diegu vyvinula patentovanou technologii přenosu paprsků, která uživatelům odesílá individualizované zvuky. Zvukové paprsky jsou mnohem přesnější než běžné reproduktory, uvádí skupina na svém webu, což znamená, že je lze jednotlivě ovládat a směrovat s velkou přesností. V jednom možném scénáři lze paprsky použít k nasměrování ekvalizovaného zvuku na každou osobu nebo na hlasitost upravenou podle preferencí každého posluchače. „Mohlo by být současně použito více paprsků, takže jeden posluchač uslyší německou zvukovou stopu, druhý uslyší španělskou zvukovou stopu a zbytek uslyší anglickou zvukovou stopu,“ uvádí web. „Všechny tyto zvukové stopy by byly slyšet s dokonalou čistotou se zanedbatelným překrytím.“