192.168.1.1 je standardní IP adresa používaná širokopásmovými směrovači Linksys, jinými značkami síťových směrovačů a zařízeními brány domácí sítě. Správci sítě používají tuto adresu k nastavení nového směrovače nebo aktualizaci nastavení stávajícího. Stejnou adresu lze použít také v podnikových počítačových sítích. Technicky lze počítač, tiskárnu nebo jiné zařízení naprogramovat tak, aby používalo tuto adresu, ale nedoporučuje se to, protože by to mohlo způsobit konflikty adres IP. 192.168.1.1 patří do rozsahu privátních IP adres, které se obvykle používají pro soukromé sítě. Rozsah privátních IP adres začíná 192.168.0.0 a sahá až do 192.168.255.255. Tyto kroky platí pro všechny směrovače, které jsou přístupné z webového prohlížeče. Tyto pokyny můžete sledovat z libovolného prohlížeče na jakémkoli počítači – v pokynech jsou vyvolány rozdíly.
Připojte se k routeru Linksys pomocí 192.168.1.1
Není vždy nutné znát IP adresu vašeho routeru. Telefony a jiná zařízení najdou směrovač podle názvu (SSID), kdykoli se tato zařízení potřebují připojit online. Znalost adresy se však stává důležitou, když nastavujete nový směrovač nebo odstraňujete problémy s domácí sítí.
Chcete-li se připojit k routeru, který má IP adresu 192.168.1.1, otevřete webový prohlížeč, přejděte do adresního řádku a zadejte http://192.168.1.1/. Poté se přihlaste do konzoly správce routeru a přejděte na jeho konfigurační obrazovky. Postup může selhat z následujících důvodů:
- Směrovač selhal a nereaguje na připojení prostřednictvím prohlížeče.
- Směrovač je nastaven tak, aby používal jinou adresu, nikoli 192.168.1.1.
- Počítač a směrovač musí být ve stejné síti, aby k nim měl přístup na této místní adrese.
Pokud se do routeru můžete přihlásit pomocí výchozího ID a hesla správce, je router špatně zabezpečený a může se do něj přihlásit kdokoli. Chcete-li router zabezpečit, změňte výchozí heslo správce.
Nelze se připojit k 192.168.1.1?
Pokud se nemůžete připojit k 192.168.1.1, můžete se pokusit o opětovné připojení několika způsoby.
-
Zkontrolujte připojení. Pokud se pokoušíte připojit k 192.168.1.1 z telefonu nebo jiného bezdrátového zařízení, ujistěte se, že jste připojeni ke stejné síti, ve které je router zapnutý.
-
Restartujte router. Není neobvyklé, že se v softwaru routeru vyskytnou dočasné škytavky, které se po restartu routeru vymažou. Dokončete tento krok, i když si myslíte, že něco tak jednoduchého nebude fungovat; je to nekomplikované a mělo by být dodrženo před některými níže uvedenými podrobnějšími kroky.
-
Vyhledejte v síti IP adresu routeru. Pokud router nepoužívá adresu 192.168.1.1, může to být 192.168.0.1, 192.168.2.1 nebo něco úplně jiného. Naučte se, jak najít výchozí bránu, pokud používáte počítač, nebo zkuste Jaká je vaše IP adresa routeru? pokud používáte telefon.
-
Vyhledejte výrobce routeru na webu. Použijte jejich podporu nebo vyhledávací nástroj k vyhledání konkrétního modelu routeru. Měl by tam být manuál, který poskytuje výchozí IP adresu routeru.
-
Resetujte router. Tímto vymažete veškerá přizpůsobení, která byla provedena, což je postup, který odstraní software routeru jako důvod, proč se nemůžete připojit k 192.168.1.1. Nikdy neresetujte router, pokud neznáte výchozí ID a heslo pro správu routeru. Jinak byste mohli být trvale zablokováni ze směrovače. 1:43
-
Odstraňte další problémy se směrovačem. Podle těchto kroků pro řešení potíží se sítí zjistíte, proč router nastavený na 192.168.1.1 (nebo jiná adresa) nereaguje. Problém může spočívat v samotném routeru, v klientském zařízení nebo ve spojení mezi routerem a klientem, jako jsou problémy s kabeláží nebo bezdrátovým rušením.
Není to vždy router
Pokud router na adrese 192.168.1.1 funguje správně, mohou nastat problémy s konfigurací bezdrátové karty ve vašem počítači nebo problémy s ISP. Existuje mnoho důvodů, proč se vám nemusí podařit získat dobré připojení k internetu. Při řešení problémů s připojením k internetu je dobré být metodický, dokud problém nenajdete.