Skip to content

Certifikace kancelářského softwaru pro váš životopis

8 de Srpen de 2021
GettyImages 863549086 55f9f5e36c84422286ec96a75b0665cf

Certifikace kancelářského softwaru přidávají vliv na část „Technické dovednosti“ vašeho životopisu. Microsoft Office je nejpoužívanější kancelářský balík (a proto pro začátek nejstrategičtější certifikace), ale několik alternativních kancelářských balíků také nabízí certifikace. Životopisy uvádějící pověření, jako je například Microsoft Office User Specialist, by se mohly dostat do horní části zásobníku. Certifikace by mohla kvantifikovat váš nárok a dostat vás blíže k pohovoru.

Certifikace sady Microsoft Office Suite

Web certifikací společnosti Microsoft

Certifikace Microsoft Office jsou vaší nejlepší sázkou na pokrytí trhu. Základní certifikací Microsoft Office je Microsoft Office Specialist (MOS nebo MOUS); u některých programů je však nabízeno označení Expert. Úplný popis vašich možností najdete na certifikačním webu společnosti Microsoft, kde je uvedeno, jak je nutné tyto odborné zkoušky kombinovat s dalšími zkouškami, abyste dosáhli úrovně certifikace odborníka nebo mistra.

Apple Recognition

Po získání certifikace Apple Certified Associate, která prověří vaše znalosti o sadě Apple iWork, bude vaše jméno uvedeno také v profesionálním registru – není to nejdůležitější, ale je to příjemný bonus! K dispozici je přípravný kurz, ale nemusíte ho absolvovat, pokud se v těchto dovednostech produktivity cítíte dobře.

Certifikace Google Workspace

Podívejte se na školicí programy Google Apps, které zahrnují obecnější individuální kvalifikaci Google získanou absolvováním řady online testů. Poté se jednotlivec nebo organizace může přihlásit do programu Google Certified Trainer.

Certifikace LibreOffice

Pokud je to vhodné pro vaši situaci, možná se stanete certifikovaným profesionálním trenérem této populární kancelářské sady. Jen proto, že je oblíbená sada LibreOffice open source, a tedy bezplatná, neznamená to, že neexistuje nějaká křivka učení. Tento certifikát bude skvělým způsobem, jak ukázat, že tento typ kancelářského softwaru berete vážně. Podívejte se na přístup certifikace zaměřený na ambasadory Document Foundation.

Další možnosti

Mnoho soukromých softwarových institucí, zařízení vysokoškolského vzdělávání a komunitních vzdělávacích programů nebo programů dalšího vzdělávání nabízí školení ve vaší oblasti. Ačkoli někteří zaměstnavatelé preferují uznání od výrobce softwaru, většina těchto ostatních programů může nabídnout alespoň certifikát o absolvování. Nebojte se také získat certifikaci trenéra. Možná nebudete chtít být oficiálním trenérem, ale u několika kancelářských sad certifikace od jiného trenéra dosud neexistuje a certifikace trenéra je stále dynamitovým kvantifikátorem dovedností pro tyto sady kancelářských balíků.

Náklady na certifikaci

Investice do certifikace zahrnuje širokou škálu cen. Některé zkoušky jsou cenově dostupnější než jiné, ale obecným pravidlem je 50–100 dolarů za zkoušku. U certifikací Microsoft se ceny za testy spravované webem web od webu trochu liší, takže se určitě porozhlédněte. Některé certifikace se také absolvují s kurzem, který je obvykle dražší, zatímco jiné jsou pouze zkoušky. Chcete -li ze své investice do certifikace získat co největší užitek, zvažte použití jedné z nich pro nejnovější verzi softwaru. Například v některých programech Microsoft Office 2013 můžete stále získat certifikaci, ale nejspíše má smysl složit nejnovější zkoušku. Mějte na paměti, že nepotřebujete každou certifikaci. Pronásledováním jednoho nebo dvou výrazně odlišíte svůj životopis.