Skip to content

Chyba 0x8007045d: Co to je a jak jej opravit

4 de Říjen de 2021
facebookmarketplace why 5c888acbc9e77c00010c22cc

Pokud má zařízení potíže s správným vyhledáváním nebo čtením souborů, může se chybový kód 0x8007045d objevit ve všech verzích systému Windows. K tomu obvykle dochází během aktualizace aplikace nebo systému Windows. Bylo však také známo, že se při chybném přenosu souboru nebo zálohování systému objevil chybový kód 0x8007045d.

Jak se zobrazí chybový kód 0x8007045d

Chybový kód 0x8007045d se může objevit ve vyskakovací chybové zprávě a částech Windows 10 při přístupu k souborům nebo probíhá aktualizace. Níže jsou uvedeny dva příklady toho, jak se může objevit chyba 0x8007045d:

 • Požadavek nelze provést z důvodu chyby zařízení I/O (0x8007045D) Po vyřešení problému znovu spusťte zálohu.
 • Systém Windows nemůže nainstalovat požadované soubory. Ujistěte se, že jsou k dispozici všechny soubory potřebné k instalaci, a restartujte instalaci. Kód chyby: 0x8007045D

Příčiny chyby 0x8007045d

Chybový kód 0x8007045d nastane, když má počítač potíže s přístupem nebo čtením požadovaných souborů během procesu. Příčinou může být poškozený registr systému Windows, poškozené systémové nebo programové soubory, neúplné stažení souboru, vadné paměťové moduly nebo poškozené úložné zařízení, jako je externí pevný disk, jednotka USB, disk CD nebo DVD.

Jak opravit chybu 0x8007045d

Protože kód chyby 0x8007045d může být vyvolán problémy se softwarem a hardwarem, při řešení tohoto problému lze vyzkoušet celou řadu strategií.

 1. Restartujte Windows. Tato základní akce má ve zvyku opravit většinu náhodných počítačových chyb a stojí za to ji vyzkoušet, kdykoli narazíte na technické potíže. Ujistěte se, že restartujete počítač se systémem Windows správným způsobem. Nesprávné provedení může způsobit problémy.

 2. Aktualizujte Windows. Aktualizace systému Windows nainstaluje nejnovější funkce a opravy zabezpečení. Také vyhledá v zařízení poškozené soubory a chyby a opraví tyto soubory a chyby. Chcete -li zkontrolovat novou aktualizaci systému Windows, přejděte na Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Kontrola aktualizací. Ujistěte se, že je zařízení s Windows připojeno ke zdroji napájení, protože některé aktualizace mohou chvíli trvat, zvláště pokud od poslední aktualizace uplynula dlouhá doba.

 3. Znovu připojte disk. Pokud k této chybě dojde při přístupu k souborům na externím disku, jako je USB flash disk nebo DVD, odpojte jej od počítače se systémem Windows, zapojte jej a zkuste úlohu provést znovu.

 4. Vyčistěte disky CD a DVD. Za chybovou zprávou 0x8007045d mohou být špinavé otisky prstů. Když jsou disky znečištěné, může být pro diskovou jednotku počítače obtížné správně načíst data. Vyčistěte disk správným způsobem a zkuste úlohu zopakovat.

 5. Oprava disků CD a DVD. Pokud je disk CD nebo DVD prasklý nebo poškrábaný, není možné jej vyčistit a znovu přečíst. Místo toho to zkuste opravit. Bylo prokázáno, že několik metod funguje. Pokud nechcete disk opravit sami, vyzkoušejte profesionální sadu pro opravu disku. Ty jsou relativně dostupné a obvykle dostanou práci. Pokud jste si jisti, že chybu způsobil poškozený disk a nemůžete jej opravit, nejlepším řešením může být objednání náhradního disku u dodavatele.

 6. Zkuste alternativní port USB. Port může být poškozen. Pokud máte v zařízení Windows jiný port USB, zkuste také ten.

 7. Přeneste soubory do počítače. Pokud instalujete aplikaci nebo aktualizaci z externího disku nebo disku a zobrazí se chybová zpráva 0x8007045d, zkopírujte příslušné soubory do počítače a spusťte instalaci nebo aktualizaci odtud.

 8. Znovu stáhněte soubory. Soubory, ke kterým přistupujete, mohly být během počátečního stahování poškozeny. To může být způsobeno slabým nebo vadným internetovým připojením nebo problémem na serveru webové stránky. Pokud můžete, odstraňte soubory a potom je stáhněte znovu. Snadný způsob, jak zjistit, zda byly soubory staženy správně, je porovnat velikost souboru s velikostí uvedenou na oficiálním webu. Pokud má mít instalační soubor 800 MB, ale po stažení je to jen 200 MB, něco nefunguje správně.

 9. Přeneste soubory přes cloud. Pokud nemáte přístup k souborům z externí jednotky, může být disková jednotka fyzicky poškozena a problém nevyřeší žádné čištění. Chcete -li to obejít, odešlete soubory do počítače pomocí cloudové služby, jako je Disk Google, Dropbox nebo OneDrive. Pokud nemáte účet cloudových služeb, přeneste soubory do počítače připojením souborů k e -mailové zprávě.

 10. Aktualizujte ovladače. Tento proces může opravit chyby související s místními i externími jednotkami.

 11. Zkontrolujte, zda disk neobsahuje chyby. Systém Windows má vestavěný nástroj, který prohledává jednotky a opravuje chyby. Skenování by mělo trvat jen několik minut. Po dokončení skenování jste upozorněni na chyby zjištěné během skenování.

 12. Spusťte Poradce při potížích s hardwarem a zařízeními. Windows má sadu vestavěných programů nazývaných poradci při potížích. Tyto programy vyhledávají konkrétní technické problémy a opravují je. Ten, který chcete použít, se nazývá Poradce při potížích s hardwarem a zařízeními. Chcete -li to najít, vyberte Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Odstraňování problémů. Poté vyberte Spusťte nástroj pro odstraňování problémů pod jejím názvem. Také můžete na stejné obrazovce spustit Poradce při potížích se sdílenými složkami. Pokud se vám při provádění aktualizace systému Windows zobrazí chyba 0x8007045d, spusťte Poradce při potížích se službou Windows Update.

 13. Dočasně deaktivujte antivirové programy. Antivirové programy mohou narušovat aktualizace a instalace. Zakažte jakýkoli program běžící na pozadí a zkuste aktualizaci provést znovu. Po dokončení antivirovou ochranu znovu zapněte, protože nechráněný počítač může v budoucnu způsobit další potíže.