Skip to content

Chyba 0x80070570: Co to je a jak jej opravit

16 de Září de 2021
error 0x80070570 featured d6611f4bacfa477bab911aacf81fb5b9

Chybový kód 0x80070570 je běžnou chybovou zprávou na počítačích, přenosných počítačích a tabletech s operačním systémem Windows 10. Je však také známo, že se objevuje na počítačích s Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 a staršími. Zde je rozepsáno, v čem je chyba a jak se s ní vypořádat.

Jak se zobrazí chybový kód 0x80070570

Tato zpráva se obvykle zobrazí, když dojde k chybě během počáteční instalace operačního systému Windows nebo během aktualizace již nainstalovaného operačního systému. Bylo také známo, že se při přesouvání souborů z jedné jednotky na druhou objevila chybová zpráva 0x80070570. V závislosti na konkrétní příčině chybového upozornění se text zprávy bude lišit, protože obvykle podrobně vysvětluje problém. Zpráva může například uvádět:

 • Systém Windows nemůže nainstalovat požadované soubory. Soubor může být poškozený nebo chybí. Ujistěte se, že jsou k dispozici všechny soubory potřebné k instalaci, a restartujte instalaci. Kód chyby: 0x80070570

Bez ohledu na to, co tělo upozornění říká, vždy končí:

 • Kód chyby: 0x80070570

Příčina kódu chyby 0x80070570

Vzhled kódu chyby 0x80070570 je obvykle spuštěn chybějícím nebo poškozeným souborem. Poškozená nebo vadná jednotka může také způsobit zobrazení zprávy 0x80070570, protože to může zabránit počítači se systémem Windows ve správném čtení požadovaných souborů. Když se během instalace nebo upgradu operačního systému Windows zobrazí chybová zpráva, příčinou je obvykle poškozený instalační soubor, který byl pravděpodobně vytvořen problémy na straně serveru při stahování nebo nestabilním nebo slabým internetovým připojením na vaší straně.

Jak opravit chybu 0x80070570

Protože příčinu chyby 0x80070570 může být obtížné určit, stojí za to projít všechna tato potenciální řešení v pořadí, dokud nebude problém vyřešen.

 1. Restartujte váš počítač. Restartování počítače často řeší náhodné technické problémy a měla by být první věcí, kterou vyzkoušíte. Před restartováním počítače uložte všechny otevřené soubory a ukončete všechny spuštěné aplikace nebo programy. Tímto způsobem neztratíte žádný pokrok ani obsah.

 2. Proveďte aktualizaci systému Windows. Kromě toho, že vám proces aktualizace systému Windows poskytuje přístup k nejnovějším funkcím systému Windows a vylepšením zabezpečení, provádí také skenování celého systému a opravuje všechny nalezené závady nebo chyby.

 3. Znovu stáhněte aktualizaci systému Windows. Pokud se během procesu aktualizace systému Windows objevila chyba 0x80070570, restartujte počítač a ručně vynutte aktualizaci systému Windows. Chcete -li to provést, vyberte Nabídka Start > Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Zkontrolovat aktualizace. Při opětovném provádění aktualizace systému Windows nepoužívejte aplikace nebo programy, které vyžadují přístup k internetu, aby bylo připojení nejsilnější, jaké může být. Pokud máte měřené připojení, zvažte přechod na rychlejší Wi-Fi nebo kabelové připojení, aby bylo stahování stabilní.

 4. Zopakujte instalaci aplikace. Podobně jako výše uvedené rady někdy funguje opakování aktualizace nebo instalace aplikace pro Windows 10, takže stojí za to zkusit to alespoň podruhé nebo potřetí, než budete hledat alternativní opravu.

 5. Zkontrolujte poškození disku. Pokud instalujete software z disku CD, DVD nebo Blu-ray, zkontrolujte, zda není disk poškozený nebo znečištěný. Poškrábaný nebo špinavý disk může diskové jednotce ztěžovat čtení jejího obsahu a může vyvolat výstrahu 0x80070570. Při čištění špinavého disku se vyhýbejte krouživým pohybům hadříkem. Pokud je disk poškrábaný, existuje řada způsobů, jak jej opravit.

 6. Stáhněte soubor znovu. Pokud se vám po otevření staženého souboru zobrazí chyba 0x80070570, může být poškozený nebo neúplný. Stáhněte si to znovu a ujistěte se, že stahování proběhne správně. Snadný způsob, jak zkontrolovat, zda se soubor stáhl úplně, je zkontrolovat jeho velikost. Mnoho webových stránek uvádí celkovou velikost souborů, které mají k dispozici ke stažení. Chcete-li to porovnat se staženým souborem, klikněte pravým tlačítkem na jeho ikonu v počítači a poté vyberte Vlastnosti.

 7. Zkontrolujte oficiální kanály. Někdy vývojáři aplikací a videoher vydají instalační soubory, které jsou poškozené nebo nejsou nahrány správně. Přidružené osoby nebo společnosti obvykle zveřejňují informace o těchto událostech na svých oficiálních účtech Twitter a Facebook. Pokud tomu tak je, počkejte, až bude zveřejněn pevný instalační soubor.

 8. Zkontrolujte chyby na pevném disku. Někdy může být chybová zpráva 0x80070570 za poškozenou jednotkou. Tuto metodu použijte ke skenování místních jednotek a externích jednotek nebo úložných zařízení připojených k počítači z portu USB.

 9. Požádejte o novou kopii. Pokud vám byl soubor zaslán od někoho jiného v e-mailu a nemůžete jej otevřít kvůli chybové zprávě 0x80070570, požádejte odesílatele, aby soubor znovu nahrál na nový e-mail a znovu vám jej poslal. Přitom požádejte odesílatele, aby znovu neposílal stejný e-mail, ale aby ručně znovu nahrál přílohu. Soubor byl pravděpodobně poškozen při prvním nahrání.

 10. Ukončete aplikaci. Pokud máte potíže s otevřením souboru staženého z aplikace, jako je WhatsApp, Telegram, Line nebo Facebook Messenger, ukončete aplikaci, restartujte počítač, otevřete aplikaci a soubor znovu stáhněte.