Skip to content

Chyba skriptu: Co to je a jak to opravit

9 de Září de 2021
scripterror 2518485684274fb38b308aa816921088

Zjistit chyby skriptů může být obtížné, protože tyto chyby nejsou popisné. Chyby skriptů jsou z bezpečnostních důvodů záměrně navrženy tímto způsobem, ale k vyřešení problému nemusíte vědět, proč došlo k chybě skriptu.

Jak se zobrazují chybové zprávy skriptů

Když dojde ke chybě skriptu, obvykle se vám zobrazí tato zpráva:

 • Ve skriptu na této stránce došlo k chybě.
 • Varování: Nereagující skript. Skript na této stránce může být zaneprázdněn nebo přestal reagovat.
 • Skript na této stránce může být zaneprázdněn nebo přestal reagovat. Nyní můžete skript zastavit, otevřít skript v ladicím programu nebo nechat skript pokračovat.

Příčina chybových zpráv skriptu

Chybové zprávy skriptů jsou mlhavé a mnoho chyb může způsobit tyto chyby. Chyby skriptů naznačují, že skript na webu, který navštěvujete, nějakým způsobem selhal. Mohlo dojít k selhání spuštění, selhání při běhu, zamrznutí nebo se mohlo stát něco jiného. Ve většině případů k opravě nepotřebujete vědět, proč došlo k chybě skriptu. Buď máte problém s webovým prohlížečem, který můžete opravit, nebo je poškozený skript, který nemůžete opravit. V aplikaci Internet Explorer některé chyby skriptů vyplývají z nahrazení aplikace Internet Explorer za Edge. Microsoft navrhuje přepnout na Edge.

Jak opravit chybu skriptu

V některých případech je nejlepší odpovědí na chybu skriptu její ignorování. Pokud zvolíte OK nebo zrušení v chybové zprávě a web se nadále načítá bez jakýchkoli zjistitelných problémů, pak je chyba skriptu spíše menší obtěžování než něco, s čím si musíte dělat starosti. Pokud chyba skriptu narušuje funkčnost webové stránky nebo jsou tyto chyby příliš nepříjemné, můžete k vyřešení problému provést několik kroků.

 1. Znovu načtěte webovou stránku. Chybu skriptu, zejména chybu, která naznačuje, že spuštění skriptu trvá příliš dlouho, lze opravit opětovným načtením webové stránky. Pokud se chyba znovu neobjeví, nemusíte se o ni starat. Pokud se bude i nadále vracet, může být problém ve webovém prohlížeči.

  • Chcete -li vynutit opětovné načtení webové stránky v systému Windows, stiskněte Ctrl+F5.
  • Chcete -li přinutit webovou stránku k opětovnému načtení v systému macOS, stiskněte Command+Shift+R..
 2. Aktualizujte webový prohlížeč. Zastaralé webové prohlížeče někdy interagují se skripty neočekávanými způsoby, které nakonec způsobují chyby. Aktualizace prohlížeče Google Chrome nebo Firefox je jednoduchá. Microsoft Edge se automaticky aktualizuje společně s Windows. Pokud máte potíže se službou Windows Update, existují další způsoby, jak aktualizovat systém Windows.

 3. Načíst další webové stránky. Pokud na jednom webu vidíte chyby skriptů, je pravděpodobně problém se skripty na tomto webu a nelze s tím nic dělat. Pokud vidíte chyby skriptů na několika webech, je pravděpodobně problém ve webovém prohlížeči.

 4. Přepnout na jiný webový prohlížeč. Jedná se o snadný a důležitý krok, který může pomoci zúžit zdroj problému. Pokud se webová stránka načte dobře v jiném prohlížeči, je problém s prvním prohlížečem. V některých případech je použití jiného prohlížeče, který nevytváří chyby skriptu, nejlepší a nejjednodušší možností.

 5. Načtěte webovou stránku na jiném zařízení. Pokud se vám při návštěvě webové stránky v počítači zobrazí chyba skriptu, ale při návštěvě této stránky pomocí telefonu, počítače přítele nebo jiného zařízení tuto chybu nevidíte, problém je na vaší straně. Pokud vidíte stejnou chybu na několika zařízeních, je pravděpodobně problém na webu. V takovém případě nezbývá než počkat, až webdesigner problém vyřeší.

 6. Odstraňte dočasné internetové soubory. Pokud jsou v počítači poškozené soubory mezipaměti internetu, mohou se zobrazit chyby skriptu. Ve většině případů tento problém vyřeší vymazání mezipaměti webového prohlížeče.

 7. Zakázat doplňky. Když se něco pokazí, nepředvídaná interakce mezi modulem plug-in a webovou stránkou mohla zabránit správnému spuštění skriptu. Pokud chyba skriptu zmizí po deaktivaci modulů plug-in, znovu je povolte, abyste zjistili, který modul plug-in způsobil problém. Buď pokračujte v používání modulu plug-in a žijte s chybou skriptu, nebo tento modul přestaňte používat, dokud vývojář problém nevyřeší.

 8. Zakázat hardwarovou akceleraci. Hardwarová akcelerace umožňuje webovému prohlížeči využít výkon grafické karty. V některých případech tato funkce rozbíjí určité skripty. Vypnutí umožní těmto skriptům běžet normálně. V Chromu můžete vypnout hardwarovou akceleraci a ve Firefoxu deaktivovat hardwarovou akceleraci.

 9. Obnovte nastavení zabezpečení prohlížeče nebo resetujte prohlížeč. V některých případech může vysoké zabezpečení ve webovém prohlížeči rušit skripty. Pokud nemáte konkrétní důvod mít nastavení zabezpečení tak vysoké, resetujte úroveň zabezpečení. Pokud to nefunguje, resetujte nastavení prohlížeče najednou. Chrome můžete rychle obnovit do výchozího stavu, obnovit Firefox, obnovit Microsoft Edge a obnovit Safari.

 10. Počkejte na webdesignéra. Pokud se i po pokusu o tyto opravy setkáte s chybami skriptu, je pravděpodobně problém se skriptem na webu.