Skip to content

Chyba správy paměti: Co to je a jak to opravit

31 de Červenec de 2021
error 651 featured b1876401a1384bf3b3b66428f1e4e340

K chybě správy paměti systému Windows 10 dojde, když je zjištěn problém s pamětí počítače. Chybová zpráva se někdy může objevit při spuštění systému Windows 10, ale je také známo, že se zobrazuje během procesu spouštění nebo restartování systému.

Jak se zobrazí chyba správy paměti

Nejběžnější formou chyby správy paměti je malá zmínka o ní na modré obrazovce smrti (BSOD). Proto je v některých online fórech a webových stránkách chyba někdy označována jako chybová zpráva BSOD správy paměti. Modrá obrazovka smrti je neoficiální termín, který mnozí používají k popisu modré obrazovky, která se zobrazí na počítači se systémem Windows, když je zjištěna zásadní chyba. Mohou ji spustit i jiné chyby. Zpráva je často označována jako chyba správy paměti stop kódu Windows 10 kvůli její tendenci ukončit všechny běžné funkce a přinutit uživatele okamžitě řešit chybový kód. Modrá obrazovka smrti obvykle obsahuje následující text velkým písmem:

  • Váš počítač narazil na problém a je třeba jej restartovat. Právě shromažďujeme informace o chybách a poté pro vás restartujeme.

Označení chyby správy paměti je obvykle umístěno v menším textu ve spodní části obrazovky a vypadá následovně:

  • Pokud zavoláte podpůrnou osobu, poskytněte jí tyto informace: Zastavit kód: Správa paměti

Příčina chyb správy paměti

Chyba správy paměti systému Windows 10 může být způsobena vadným hardwarem, často poškozenou pamětí. Chybová zpráva může být také spuštěna instalací nesprávných ovladačů nebo stávajících ovladačů, které je třeba aktualizovat.

Jak opravit chybu správy paměti

Existují různé způsoby, jak opravit běžnou chybu správy paměti v počítači, notebooku nebo tabletu Windows 10. Zde jsou nejúčinnější řešení.

  1. Restartujte počítač. Pokud byla chyba správy paměti způsobena dočasnou závadou, může ji opravit základní restart systému Windows.

  2. Proveďte aktualizaci systému Windows. Aktualizace systému Windows může opravit řadu chyb a může také zvýšit stabilitu zařízení s Windows 10. Chcete -li aktualizaci vyhledat ručně, přejděte na Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Kontrola aktualizací. Při aktualizaci zařízení zkontrolujte, zda je připojeno ke zdroji napájení. Vybitá baterie během aktualizace může způsobit řadu problémů.

  3. Aktualizujte ovladače. Starý nebo nesprávný ovladač zařízení může způsobit chybu správy paměti v zařízení Windows 10. Při aktualizaci ovladačů doporučujeme zůstat připojeni k internetu, aby bylo možné stahovat nové.

  4. Naskenujte disky. Provedení základní kontroly chyb na pevných discích může vyřešit řadu problémů.

  5. Spusťte diagnostiku paměti systému Windows. Windows Memory Diagnostic je nástroj pro opravu systému Windows 10, který detekuje a opravuje chyby paměti. Chcete -li jej aktivovat, vyberte na hlavním panelu Windows 10 vyhledávací lištu nebo Cortanu a napište Diagnostika paměti Windows, pak vyberte Otevřeno > Nyní restartujte a zkontrolujte problémy (doporučeno). Zařízení se restartuje a automaticky vyhledá problémy s pamětí.

  6. Vyměňte paměťový modul. Pokud test ukáže, že chyba správy paměti je důsledkem vadného hardwaru, odeberte aktuální paměť a nahraďte ji novou. Výměna paměti v počítači nebo notebooku se systémem Windows 10 obvykle trvá přibližně 15 minut, než jsou získány správné součásti. Některé počítače se systémem Windows 10, jako je například řada zařízení Microsoft Surface, ztěžují výměnu součástí, což může vést ke zrušení platnosti záruky. Microsoft má pověst nahrazení vadného hardwaru, který je starý asi rok. Zaregistrujte se na webu společnosti Microsoft a ověřte, zda je váš produkt způsobilý k opravě nebo výměně.