Skip to content

Chyba SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP: Co to je a jak to opravit

7 de Září de 2021
ManworkingonMacBookAir b53468ec87ce431382d0f4314b3cfe2f

SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP je název chyby, ke které dochází, když Firefox nedokáže získat správné bezpečnostní informace z webu, ke kterému se pokoušíte připojit.

Jak vypadá Firefox SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP

Tato chyba SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP se může objevit, když se připojíte ke staršímu webu, který postrádá aktualizovaná pověření zabezpečení, tedy zkratka SSL, což znamená Vrstva zabezpečených zásuvek. Secure Sockets Layer označuje šifrování mezi vaším počítačem a internetovým serverem, ale pokud váš prohlížeč Firefox narazí na chyby při připojování k více webům, může dojít k místnímu problému. Až se zobrazí chybová zpráva, budete vědět, že jste narazili na SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP:

Během připojení k (název IP adresy) došlo k chybě. Nelze bezpečně komunikovat s peer: žádné běžné šifrovací algoritmy. Kód chyby: SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP.

Zobrazí se také tip, který vysvětluje „pravost přijatých dat nelze ověřit“, a kontaktujte vlastníka (vlastníky) webových stránek, aby je o tom informoval. Je pravda, že se vůbec nemusí jednat o problém s webem – kód chyby se také zobrazí, pokud je vaše verze prohlížeče Firefox špatně nakonfigurována nebo zastaralá.

Příčina chyby SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP Firefox

Kromě webové stránky, která může mít problémy se SSL na straně serveru, je možné, že vaše nastavení prohlížeče Firefox způsobuje špatnou komunikaci mezi serverem webové stránky a vaším počítačem. Toto je mnohem pravděpodobnější případ, pokud mnoho různých webů hází kód chyby SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP. V každém případě byste měli udržovat Firefox aktuální, ale zastaralá verze Firefoxu je potenciální příčinou toho, že se objevuje chyba SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP. Pokud jsou v nastavení Firefoxu TLS deaktivovány nebo jinak nesprávně nakonfigurovány TLS nebo SSL3, chybový kód se také běžně objeví. Nakonec jakýkoli web, který používá RC4 (Rivest Cipher 4) v jeho šifrování narazí na problémy s Firefox TLS bez ohledu na to. Důvodem je, že RC4 byl v roce 2015 z TLS zakázán.

Jak opravit SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP

Pokud se tato chyba objevila, zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste ji opravili a vrátili se k procházení:

  1. Aktualizujte Firefox. V každém případě byste měli udržovat Firefox aktuální, ale zastaralá verze Firefoxu je potenciální příčinou toho, že se objevuje chyba SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP.

  2. Vynutit nastavení TLS Firefoxu na 1.3. Otevřete novou kartu a napište o: config do lišty URL. Pokud vás Firefox přesměruje na stránku s varováním, vyberte Přijměte riziko a pokračujte. Když přistanete na Pokročilé předvolby stránku, napište tls do vyhledávacího panelu pod běžným panelem URL Firefoxu. Ve výsledcích, které hledáte security.tls.version.max, který by měl být za normálních okolností nastaven na 4. Pokud je nastaveno na něco jiného, ​​vyberte tužka ikona zcela vpravo od security.tls.version.max a změňte číslo na 4.

  3. Povolte šifrovací protokol Firefoxu. Dalším způsobem, jak zastavit chybový kód Firefoxu SSL_ERROR_NO_CYPHER_OVERLAP, je deaktivace ochrany, která brání Firefoxu v přístupu na webové stránky, které považuje za nebezpečné. Chcete -li to provést, vyberte Možnosti nabídka> Ochrana soukromí a zabezpečení, přejděte dolů na Bezpečnostní, poté vyberte Blokovat nebezpečný a klamavý obsah deaktivovat.