Skip to content

Co bylo AIM?

8 de Srpen de 2021
aim aol instant messenger 463f8beb56de4bcf942fde0bda74f84f

AOL Instant Messenger, představený v roce 1997, byl jedním z nejpopulárnějších klientů pro rychlé zasílání zpráv na světě. Bezplatný software AIM umožňuje uživatelům zasílat rychlé zprávy komukoli z jejich „seznamu přátel“. AIM také představoval integraci sociálních médií, sdílení fotografií a souborů, video a audio chat, motivy/skiny Buddy List a další. Dne 15. prosince 2017 byl AIM ukončen. Hledáte AIM Mail? Zatímco platforma pro rychlé zasílání zpráv AIM již neexistuje, poštovní služba AOL, někdy nazývaná AIM Mail ale oficiálně povolán AOL Mail, je živý a zdravý. Zde se můžete přihlásit ke službě AIM Mail pomocí svého starého uživatelského jména AIM nebo úplné e -mailové adresy AOL.

Co bylo AIM?

AIM byla chatovací služba dostupná z počítačů, mobilních zařízení a webových prohlížečů. Můžete se přihlásit pomocí svého účtu AOL a okamžitě komunikovat s jakýmkoli z vašich kontaktů.

Nejen, že AIM podporoval individuální chaty a skupinové IM, ale také vám umožnil chatovat s přáteli z Google Talk, mohl se připojit k vašim účtům sociálních médií (Facebook, Twitter, Myspace, YouTube, Foursquare a další) a ukázat vám kanály, obchodujte se soubory a sdílejte aktualizace polohy. Pokud jste měli starý telefon, který mobilní aplikaci nepodporoval, můžete použít CÍL pro TXT služba pro odesílání a přijímání textových zpráv pomocí seznamu Buddy prostřednictvím SMS. Další způsob, jak jej použít, byl prostřednictvím služby AIM Mail (AOL Mail). Kdysi existovala integrace chatu, která byla spojena s AIM, což vám umožňovalo prohlížet e -maily a zprávy z chatu na jednom místě. V průběhu let byly vydány další funkce:

 • AIM Express: Stripped-down, browser-based messenger for users that were not running the standalone program
 • Stránky AIM: Vytvořte online profil
 • AIM IM v reálném čase: Podívejte se, co druhá osoba psala v reálném čase
 • ZAMĚŘTE na mobil: Odesílejte texty na mobilní telefony

Historie CÍLE

Toto je stručný pohled na historii AIM, včetně případů, kdy byly přidány a odebrány některé výraznější funkce:

 • Květen 1997: AOL vydává AIM jako samostatný program pro Windows
 • Květen 2006: Zavede se stránka AIM a poté se v roce 2007 vypne; Vydání AIM Phoneline umožňuje uživatelům volat a přijímat hovory a poté se v roce 2009 vypne
 • Březen 2008: Uživatelé iOS si nyní mohou nainstalovat aplikaci AIM
 • Duben 2010: AIM přichází na iPad
 • Prosinec 2010: Aplikace AIM obsahují reklamy a jsou nyní k dispozici pro platformy Mac, Android, iOS, BlackBerry a další
 • Červen 2015: Verizon Communications nakupuje AOL
 • Června 2017: Verizon kombinuje AOL a Yahoo do Oath Inc (později přejmenováno na Verizon Media)
 • Říjen 2017: Je oznámeno, že AOL se vypne
 • Prosince 2017: Cíl je ukončen

Proč se AIM vypnul?

AOL v říjnu 2017 o ukončení AOL Instant Messenger řekl toto:

Víme, že existuje tolik věrných fanoušků, kteří používají AIM po celá desetiletí; a rádi jsme pracovali a budovali první chatovací aplikaci svého druhu od roku 1997. Vždy se budeme soustředit na poskytování druhu inovativních zážitků, které si spotřebitelé přejí. Jsme více než kdy jindy nadšeni soustředit se na budování další generace ikonických značek a produktů, které mění život.

Alternativy AIM

AOL nikdy neposkytoval alternativní chatovací program pro AIM, ale existuje spousta dalších aplikací, služeb a desktopových programů, které fungují podobně jako AIM. Jednou zajímavou náhradou je AIM Phoenix. Není přidružen k AOL nebo Verizon Media, ale je to server, který umožňuje, aby některé verze AIM stále fungovaly. Web společnosti nabízí stahování klientů AIM a pokyny pro připojení k serveru. Ostatní aplikace pro rychlé zasílání zpráv stále fungují a nezahrnují změnu nastavení serveru ani stahování archivovaných programů. Facebook Messenger je populární, který funguje z telefonů, tabletů, stolních počítačů a webových prohlížečů. Mezi další příklady patří WhatsApp, Signal, Telegram, Snapchat a Kik.