Skip to content

Co dělat, když nefungují nastavení systému Windows 10

7 de Září de 2021
ManFrustratedatComputer 5c47a0e54cedfd0001edf651

Když nastavení Windows 10 nefungují, může se projevit jedním z několika různých způsobů:

 • Nastavení se neotevře.
 • Nastavení po otevření nebude fungovat.
 • Kliknutím na ikonu Nastavení se místo Nastavení otevře aplikace Obchod.

K tomuto problému často dochází po aktualizaci systému Windows. Tento problém se týká pouze systému Windows 10.

Příčina nastavení systému Windows nefunguje

Pokud se váš Windows 10 nedávno aktualizoval, problém může způsobovat chyba aktualizace, poškozené systémové soubory nebo poškozené soubory uživatelských účtů.

Jak funguje nastavení systému Windows 10

Pokud máte problémy s nefunkčním nastavením systému Windows, můžete vyzkoušet několik věcí, které by je mohly přivést zpět k životu.

 1. Než uděláte něco jiného, ​​restartujte počítač. Tento krok často opravuje chyby v operačním systému.

 2. Vyzkoušejte různé způsoby, jak otevřít Nastavení. Nejprve vyberte Nabídka Start v levé dolní části obrazovky a vyberte Nastavení, a měla by se otevřít aplikace Nastavení. Pokud to nefunguje, zkuste pravým tlačítkem kliknout na Nabídka Start a výběr Nastavení z nabídky. Klávesová zkratka aplikace Nastavení je Vyhrát+. Vybrat Ikona centra akcí na hlavním panelu a vyberte Všechna nastavení ve spodní části Centrum akcí. Pokud některá z těchto metod funguje, v Nastavení systému Windows zvolte Aktualizace a zabezpečení > Odstraňování problémů. Pokračujte v některém z uvedených problémů, které odpovídají problému, se kterým se setkáváte. Pokud žádná z těchto metod nefunguje, vyzkoušejte níže uvedená řešení.

 3. Chcete -li vyhledat chybějící nebo poškozené systémové soubory, spusťte kontrolu systémových souborů jako správce. V příkazovém řádku spusťte sfc/scannow. Po dokončení kontroly systémových souborů restartujte počítač a zkontrolujte, zda nastavení funguje.

 4. Stáhněte si a spusťte Poradce při potížích s Windows Update. Po spuštění nástroje restartujte počítač a zkontrolujte, zda nastavení nyní funguje správně. Ke spuštění poradce při potížích můžete potřebovat oprávnění správce. V případě potřeby upgradujte účet na stav správce.

 5. Přeinstalujte soubor Nastavení aplikace. Otevřete příkazový řádek a poté spusťte: Get-AppXPackage | Foreach {Add -AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”}

  Když použijete tuto metodu, ve skutečnosti se znovu zaregistrujete a znovu nainstalujete všechny aplikace Windows 10. Restartujte Windows a zkontrolujte, zda aplikace Nastavení funguje.

 6. Přihlaste se k počítači pomocí přihlašovacích údajů jiného uživatele. Ujistěte se, že má uživatel práva správce. Pokud s tímto účtem nenastanou problémy, vytvořte si nový účet a původní účet smažte. Nový účet vytvoříte kliknutím Vyhledávání a zadejte cmd. Klikněte pravým tlačítkem myši Příkazový řádeka vyberte Spustit jako administrátor. Na příkazovém řádku zadejte čistý uživatel nové uživatelské jméno nové heslo /přidat. (Nahradit nové uživatelské jméno a nové uživatelské heslo se skutečným uživatelským jménem a heslem, které zamýšlíte.) Dále zadejte následující příkaz, aby se nový uživatel stal administrátorem: net localgroup administrators Admin /add. Poté se odhlaste z aktivního účtu a přihlaste se k novému účtu.

 7. V krajním případě možná budete muset přeinstalovat Windows 10. Tato metoda vymaže vše na pevném disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Tuto možnost použijte pouze v případě, že víte, že váš pevný disk funguje správně a vyčerpali jste všechny výše uvedené tipy pro odstraňování problémů.

 8. Pokud po tom všem máte stále problémy, zvažte konzultaci s odborníkem, aby váš počítač opravil.