Než se rozhodnete odstranit a vyměnit údajně špatný subwoofer, proveďte tyto rychlé kroky (podobně jako když stereofonní systém nevydá žádný zvuk), abyste diagnostikovali a opravili problém. Nejhorší scénář? Může se stát, že půjdete nakupovat kvůli upgradu.
-
Zkontrolujte připojení a vodiče reproduktorů. Počínaje subwooferem zkontrolujte všechny vodiče a připojovací body vedoucí k zesilovačům, přijímačům nebo reproduktorům. Zkontrolujte, zda jsou kabely pevně připojeny a připojeny na správná místa. Vstupy na zadní straně subwooferu se obvykle zapojují do výstupu subwooferu na zadní straně přijímačů nebo zesilovačů. Pokud se subwoofer připojuje k výstupům reproduktorů na přijímači nebo zesilovači, zkontrolujte, zda nejsou poškozené celé délky kabelového připojení. Pokud se zdá, že je kousek drátu opotřebovaný, roztržený nebo poškozený, vyměňte jej dříve, než zařízení znovu použijete. Proveďte rychlý test vodičů a zkontrolujte, zda fungují.
-
Zkontrolujte zásuvky, napájecí kabel a pojistku. Většina subwooferů má „pohotovostní“ LED, která svítí a indikuje tak činný výkon. Pokud nesvítí, zkontrolujte, zda je subwoofer bezpečně zapojen do zásuvky ve zdi, přepěťové ochrany nebo prodlužovacího kabelu. Pokud hroty zástrčky vyklouznou do poloviny – často to stačí k zabránění toku energie –jemně ohněte je, aby kabel zůstal připojený i po uvolnění. Ujistěte se, že jsou všechny přidružené spínače (tj. Vypínače na stěnách, prodlužovací kabely atd.) Přepnuty do polohy zapnuto. Pokud se subwoofer stále nezapíná, zkuste jej zapojit do jiné zásuvky, o které víte, že funguje správně. Stejně jako u vodičů reproduktorů zkontrolujte napájecí kabel subwooferu, zda není poškozený nebo vadný. Některé subwoofery jsou vybaveny pojistkou, která může nebo nemusí vyžadovat demontáž zadní desky. Pokud je pojistka součástí a pokud vám vyhovuje manipulace s elektronikou, zkontrolujte, zda není třeba ji vyměnit. Jinak nejprve kontaktujte výrobce nebo místní opravnu.
-
Zkontrolujte nastavení systému a nabídek. Pokud všechny vodiče a kabely vypadají dobře, vraťte se k nastavení nabídky na vašem přijímači nebo zesilovači – nikdy nevíte, jestli to někdo nemohl náhodou změnit. Zkontrolujte, zda je subwoofer spojen se správným výběrem zvukového vstupu. Ujistěte se, že výstup subwooferu nebyl také upraven dolů. Pokud vstupní zařízení nabízí nastavení velikosti reproduktoru, vyberte nejdříve nejmenší možnost; někdy nastavení velikosti reproduktoru na něco většího způsobí, že subwoofer nepřijímá signál. Některé přijímače ve skutečnosti umožňují subwooferům pracovat s velkým nastavením reproduktorů, takže další podrobnosti najdete v příručce k produktu.
-
Ověřte připojení, zapněte subwoofer a nastavte hlasitost. Po ověření všech připojení a nastavení zapněte subwoofer. Před odesláním jakéhokoli zvukového vstupu zkontrolujte úroveň hlasitosti na subwooferu a přijímači nebo zesilovači. Začněte s nízkou hlasitostí a postupně ji zvyšujte, abyste zjistili, zda subwoofer pracuje správně. Vyberte si hudební testovací stopy, které obsahují basový obsah nízké úrovně, takže o tom tak či onak nebude pochyb.
Pokud nic nefunguje, zvažte výměnu subwooferu
Pokud se subwoofer nezapne vůbec, nebo se zapne, ale nebude nic hrát, je velká šance, že je vadný a je třeba jej vyměnit. Pokud je to možné, připojte k odesílajícímu zařízení samostatný subwoofer a otestujte, zda porucha hardwaru nesouvisí s odesílatelem. Pokud druhý subwoofer funguje, je velmi pravděpodobné, že originál je opravdu špatný. Ale než začnete nakupovat, oprášte základy subwooferu, abyste věděli, co by nejlépe vyhovovalo vašim preferencím.