Skip to content

Jak připojit Samsung Soundbar k televizoru

25 de Březen de 2023
samsung soundbar c1b91ce1db6644d09b8b7684262cb8b1

Co vědět

 • Nejlepší způsob, jak připojit soundbar Samsung k televizoru, je pomocí portu HDMI-ARC.
 • Pokud nemáte port HDMI-ARC, fungují běžné HDMI nebo optické připojení.
 • Jakmile je váš soundbar připojen, ujistěte se, že je nakonfigurován na vašem televizoru.

Tento článek vysvětluje, jak připojit soundbar od společnosti Samsung k televizoru. Tyto kroky nemusí fungovat se všemi soundbary, které Samsung kdy vyrobil nebo udělá, ale pokrývá drtivou většinu z nich. Bez ohledu na to, kdo vyrábí váš soundbar, HDMI-ARC bude téměř vždy ideálním připojením, ale některé soundbary budou také podporovat širokou škálu dalších způsobů připojení k televizoru.

Připojte svůj televizor k zařízení Samsung Soundbar

Naštěstí Samsung navrhuje své soundbary tak, aby byly schopny fungovat během několika minut, i když jste to již dříve dělali. Abyste mohli začít, budete potřebovat přístup k televizoru, přiložené kabely se soundbarem a otevřenou zásuvku.

 1. Identifikujte kabely dodávané s vaším soundbarem. Většina soundbarů je dodávána s napájecím kabelem, kabelem HDMI a optickým kabelem. HDMI je nejoblíbenější připojení, takže můžete mít v krabici pouze kabel HDMI spolu s napájecím kabelem. Většině lidí bude stačit pouze kabel HDMI. V závislosti na vašem nastavení však můžete mít různé potřeby. V závislosti na tom, kolik portů HDMI vašeho televizoru skutečně používáte, může být připojení zařízení více či méně komplikované.

 2. Umístěte soundbar na určené místo a připojte soundbar k napájení. Potvrďte, že je zapnutý.

 3. Zkontrolujte porty na televizoru. Většina televizorů je dodávána s řadou portů HDMI vedle příležitostných dalších portů, jako je optický port, port DisplayPort nebo cokoli jiného. V ideálním případě budete mít otevřený port HDMI-ARC, což je port HDMI, u kterého je někde napsáno slovo „ARC“.

 4. Váš televizor nemusí podporovat HDMI-ARC nebo můžete toto připojení použít s jiným zařízením. V takovém případě můžete použít běžný port HDMI. Pokud je to váš případ, zkontrolujte, zda má váš televizor otevřený port HDMI. Funkce, jako je ovládání hlasitosti soundbaru pomocí dálkového ovladače televizoru, však podporovány nebudou.

 5. Většina lidí připojí svůj soundbar k televizoru prostřednictvím připojení HDMI. Pokud nemůžete použít HDMI, budete se muset podívat do příručky vašeho konkrétního soundbaru, abyste zjistili, která další připojení jsou podporována. Tradičně se jedná o optické připojení, kterým jednoduše propojíte svůj soundbar s televizorem pomocí optického kabelu. Pokud vaše osobní nastavení nepodporuje optické ani HDMI připojení, zkontrolujte, zda váš soundbar podporuje Bluetooth nebo AUX. To se liší soundbar od soundbaru, stejně jako konkrétní nastavení.

 6. Připojte svůj soundbar k televizoru pomocí kabelu HDMI, pokud používáte připojení HDMI, a optického kabelu, pokud používáte optické připojení. Použití přiložených kabelů je pohodlné, ale není nutné.

Jak dosáhnu toho, aby moje televize rozpoznala můj Samsung Soundbar?

Ve většině případů váš televizor automaticky rozpozná váš připojený soundbar a vyšle na něj zvuk, aniž byste museli provádět jakékoli úpravy. Někdy se to nemusí stát automaticky. Pokud připojíte svůj soundbar a váš televizor jej nerozpozná, jeho rozpoznání trvá jen několik kroků. Tento proces nebude u všech televizorů stejný. Přesto má většina televizorů podobná rozhraní, takže i když se vaše konkrétní rozhraní může lišit, kroky podobné těm, které jsou popsány níže, budou fungovat pro každého. Konkrétní nabídky a nastavení však mohou mít mírně odlišné názvy.

 1. Pomocí tlačítek na televizoru nebo dálkového ovládání otevřete televizor Nastavení Jídelní lístek.

 2. V rámci Nastavení v nabídce vyhledejte kartu s názvem Zvuk nebo Zvuková zařízení. Někdy se tomu dá říkat Zvuk nebo něco podobného.

 3. Jakmile jste v oblasti zvuku v nastavení televizoru, ujistěte se, že váš televizor vysílá zvuk do zvukového panelu, a to tak, že potvrdíte, že port, ke kterému je zvukový panel připojen, je nastaven jako aktivní. Někdy televizory automaticky rozpozná zařízení a zobrazí je podle názvu nebo typu; v takovém případě se ujistěte, že je váš soundbar vaším výchozím zvukovým zařízením.

 4. Přehrajte si obsah na televizoru a otestujte, zda vše funguje tak, jak má.

FAQ

 • Proč se můj soundbar Samsung nepřipojí k mému televizoru?

  Pokud váš soundbar Samsung nefunguje, může to být způsobeno vadným připojením, problémy s nastavením nebo poruchou hardwaru. Ujistěte se, že je váš televizor nastaven na používání externích reproduktorů a že je soundbar nastaven na správný zdroj. Pokud máte stále problémy, zkuste resetovat soundbar Samsung.

 • Jak mohu ovládat svůj soundbar pomocí dálkového ovladače televizoru?

  Dokud je váš soundbar připojen k televizoru přes HDMI-ARC, měli byste být schopni jej ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru. Pokud se vám to nepodaří, zkuste se připojit k portu HDMI-ARC a ujistěte se, že je soundbar vybrán v nastavení výstupu zvuku vašeho televizoru.

 • Jak připojím svůj soundbar Samsung k televizoru bezdrátově přes Bluetooth?

  Na dálkovém ovladači soundbaru vyhledejte tlačítko párování Bluetooth nebo stiskněte tlačítko Zdroj na zvukové liště a vyberte BT. Když vidíš BT PŘIPRAVENstiskněte a podržte Zdroj tlačítko na pět sekund, dokud neuvidíte BT PÁROVÁNÍ. Poté přejděte do nastavení zvuku televizoru, vyberte zvukový výstup a vyberte svůj zvukový panel Bluetooth.