Skip to content

Recenze Sony WH-XB900N

26 de Březen de 2023
03LW4049122 HeroSquare 3a3892e669ad41d0ad21e3caee49c9ca

Sony WH-XB900N

Co máme rádi

 • Relativně šetrné k rozpočtu
 • Pohodlné, se spoustou místa pro velké hlavy
 • Vysoce kvalitní zvuk s vysokými basy
 • Doprovodná aplikace je nabitá užitečnými funkcemi

Co se nám nelíbí

 • Nepůsobivá kvalita sestavení
 • Silné zaměření basů nemusí být po chuti každému
 • Potlačení hluku je méně účinné, než by mohlo být
 • Nedodává se s pevným pouzdrem

To, co Sony WH-XB900N postrádá v kvalitě provedení, to vynahrazuje dobrým (i když velmi hlubokým) zvukem a velmi atraktivní cenou.

4.3

Sony WH-XB900N

Sony WH-XB900N

v tomto článku

Zakoupili jsme Sony WH-XB900N, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Sluchátka Sony WH-XB900N jsou pozoruhodným úspěchem v mnoha ohledech – zahrnují velkou část kvality a mnoho funkcí, které se nacházejí u dražších bezdrátových sluchátek s potlačením hluku, do mnohem levnějšího produktu s překvapivě malým počtem kompromisů. Pokud zmírníte svá očekávání a nebudete se nechat zkazit lepšími sluchátky, mohou být tato WH-XB900N perfektní volbou pro bezdrátový poslech s potlačením hluku, která je vhodná pro peněženku.

Sony WH-XB900N

Design: Jednoduchý exteriér

WH-XB900N nezíská žádná módní ocenění – při vytváření těchto sluchátek se nerozbily žádné formy, alespoň vizuálně jsou velmi nevýrazná a standardní. Na hlavě vypadají docela objemně a nemotorně, ale celkově jejich vzhled není ani nijak zvlášť hrozný, ani nijak zvlášť skvělý. Pokud jde o kvalitu zpracování, WH-XB900N také není moc o čem psát. Plastová konstrukce je cítit výrazně lacině, což nám nedávalo příliš důvěru v odolnost těchto sluchátek. Soudě podle překvapivě robustního nastavovacího systému se však zdá, že vnitřní struktura může být mnohem pevnější, než by nás vedl exteriér. Budete chtít být opatrní, abyste je nenosili v deštivém počasí, protože nejsou vůbec odolné proti povětrnostním vlivům. Pokud jde o ovládací prvky, společnost Sony implementovala dotykový povrch na vnější straně pravého sluchátka pro ovládání médií. Přejetím prstem nebo dolů zvýšíte nebo snížíte hlasitost, vlevo nebo vpravo přeskakujete dopředu nebo dozadu a přehrávání/pozastavení, přijímání telefonních hovorů nebo aktivace virtuálního asistenta se ovládá poklepáním na sluchátko. I když bychom dali přednost tradičním fyzickým tlačítkům, tyto dotykové ovládací prvky vykonávají svou práci, i když jsme zjistili, že systém občas nedokázal zaregistrovat naše gesta.

Pro velké hlavy jsme zjistili, že WH-XB900N je výjimečně pohodlný. Zatímco tlačítka jsou příjemná, protože je lze detekovat dotykem a je těžké je stisknout náhodou, dotykové ovládání může být z dlouhodobého hlediska lepší, jakmile se nezbytná gesta stanou druhou přirozeností. U WH-XB900N a dalších sluchátek, které jsme testovali s podobnými rozhraními, je však problém s přesností detekce a příliš častým náhodným spouštěním ovládacích prvků. Sluchátka jsou dodávána s audio kabelem pro kabelové připojení a kabelem USB-C pro nabíjení a také s taškou na přenášení. Bohužel taška není vhodnou metodou ochrany sluchátek na cestách a nabízí pouze minimální ochranu. Tvrdé pouzdro je pro sluchátka opravdu nezbytné, pokud je plánujete nosit s sebou pravidelně.

Sony WH-XB900N

Proces nastavení: Připojte se a jděte

Připojení WH-XB900N je stejně snadné jako jejich zapnutí a spárování s vaším zařízením, což je proces, který je prakticky okamžitý. I počáteční párování bylo snadné a bezbolestné. Výzva na obrazovce se vás zeptá, zda chcete nastavit virtuálního asistenta pro práci se sluchátky. Bezplatná doprovodná aplikace se také snadno instaluje a nastavuje, protože se nemusíte přihlašovat k dalšímu účtu a naše připojená sluchátka byla aplikací okamžitě a automaticky rozpoznána.

Komfort: Vynikající pro velké velikosti hlavy

Pro velké hlavy jsme zjistili, že WH-XB900N je výjimečně pohodlný. Náušníky jsou prostorné a hustě lemované vysoce kvalitním polstrováním. Byli jsme obzvláště ohromeni tím, jak široká mohou tato sluchátka jít. Jejich minimální velikost je však stále poměrně velká, takže lidem s menší hlavou mohou připadat příliš volné.

Výdrž baterie: Nepřerušovaný poslech

Zjistili jsme, že tvrzení Sony o třicetihodinové výdrži baterie bylo docela přesné. Potřeba dobíjet je velmi vzácná a pokud je nepoužíváte 10+ hodin denně, může se stát, že je budete potřebovat dobíjet pouze dvakrát za měsíc. Zjistili jsme, že je to pravda během našeho zdlouhavého a rozsáhlého testování těchto sluchátek při častém a náročném používání a se zapnutým aktivním potlačením hluku.

Sony WH-XB900N

Kvalita zvuku: Ohromující basy

Pokud si hudbu užíváte s extra pomocí basů, pak vám WH-XB900N bude vyhovovat až na zem. Ať už jde o silný úder v dubstepové skladbě, nebo o exploze v Mission Impossible, tato sluchátka jsou úderná, pokud jde o nízký rozsah. Zjistili jsme však, že tento super silný důraz na basy může přemoci zbytek zvukového rozsahu. To je nešťastné, protože WH-XB900N produkuje poměrně působivé detaily ve středních a vysokých tónech a je škoda tyto tóny pohřbít do basů. Naštěstí je zvukový profil v aplikaci snadno přizpůsobitelný, což může pomoci omezit nekontrolovatelné basy.

Za nízkou cenu bez přehnaných kompromisů, pokud jde o kvalitu zvuku a sadu funkcí, je WH-XB900N skutečným obchodem. Jak již bylo řečeno, důraz na basy je přínosem pro bombastické akční filmy. Film z roku 2014 Godzilla duněla a otřásala se mocným řevem epických monster, sluchátka dodávala niterný pocit hrůzy, který tyto zvuky vyvolávají. Problém s příliš silnými basy byl zřejmý v „Necromancin‘ Dancin’“ od Bear Ghost, kde se vokál a jasnější instrumentálky dostaly do pozadí. Ve Sladeově „Run Runaway“ extra basy rozpumpovaly rytmus a způsobily, že skladba byla ještě působivější, a tato melodie skutečně demonstrovala schopnosti těchto sluchátek, když byla spárována se správnou skladbou. „Shilo“ od Neila Diamonda znělo také skvěle s WH-XB900N, i když něco na stereofonním podání skladby produkovalo neustále rušivě basový tón v levém sluchátku. Tento problém se nám však podařilo snadno vyřešit pomocí aplikace Sound Position Control. Kvalita telefonních hovorů byla obecně velmi dobrá. Sluchátka zachytila ​​vokály s velkou čistotou, i když se jim nedařilo tak dobře izolovat cizí hluk a extrahovat ho z hovoru.

Sony WH-XB900N

Noise Cancelling: Provozní redukce hluku

WH-XB900N nemá nejlepší aktivní potlačení hluku (ANC), ale blokuje dostatek vnějšího hluku, aby stálo za to ho používat. Neposkytne vám však skutečně hluboké ticho v hlučném prostředí. Pozitivní je, že jsme zjistili, že ti, kteří jsou citliví na iluzi tlaku, který může být vedlejším účinkem ANC, nebyli tak ovlivněni nošením sluchátek WH-XB900N. To je pravděpodobně způsobeno tím, že je méně agresivní, ale i ve srovnání s nižším nastavením ANC na jiných sluchátkách, jako je Jabra Elite 85H, to bylo méně otravné pro jedince citlivé na ANC. Samozřejmě, pokud vás to stále obtěžuje, ANC lze úplně vypnout, i když v tu chvíli by bylo lepší ušetřit nějaké peníze a investovat do standardních sluchátek.

Konektivita: Snadnost NFC

Pokud jde o konektivitu, Sony WH-XB900N jde o krok dále než jiná bezdrátová sluchátka tím, že kromě tradičního párování bluetooth obsahuje také připojení NFC. To může odstranit drobné podráždění při pohrávání si s nabídkami a připojeními – stačí, když se sluchátka se symbolem NFC dotknou vašeho zařízení a automaticky se spárují s vaším zařízením. Bluetooth připojení je silné a umožňuje použití i přes více stěn.

Sony WH-XB900N

Software: Jednoduchý, ale užitečný

Aplikace Sony pro sluchátka je užitečná a poskytuje řadu zajímavých funkcí. Patří mezi ně funkce Adaptive Sound Control, která detekuje vaše měnící se prostředí a přizpůsobuje redukci hluku sluchátek. Když je tato možnost zakázána, můžete si vybrat vlastní nastavení potlačení hluku, k čemuž vám napomáhá vizuální znázornění situací, pro které jsou různé úrovně vhodné. Sound Position Control umožňuje změnit chování stereo zvuku tak, aby se kromě nastavení orientovaného dopředu a výchozího režimu zaměřil na čtyři úhlové směry. Tyto ovládací prvky jsme mohli použít ke zlepšení zvuku skladeb, které se ve výchozím stereo režimu nehrály dobře. Režimy prostorového zvuku pro emulaci různých prostředí, jako je „Arena“ a „Concert Hall“, jsou zahrnuty, ale zdají se být trochu nezvyklé a do značné míry se zdálo, že snižují kvalitu zvuku. Nenapodobují ani tak různá místa, ale spíše napodobují zážitek z poslechu nekvalitního reproduktoru v místnosti se špatnou akustikou. Ekvalizér je mnohem užitečnější a lze jej použít k potlačení výrazných basů nebo k vyladění sluchátek tak, aby odpovídaly vaší náladě nebo prostředí. Byli jsme překvapeni, jak moc jsme ocenili „relaxed“ režim, který dává zvuk více do pozadí, takže můžete hrát své melodie, ale více se soustředit na práci nebo studium. Pomocí aplikace můžete také změnit základní nastavení, jako je jazyk a jak dlouho sluchátka zůstanou nečinná, než se automaticky vypnou. Celkově jsme byli velmi ohromeni funkcemi dostupnými v úhledně navržené a vysoce citlivé aplikaci Sony.

Cena: Skvělý obchod

Je těžké argumentovat proti hodnotě Sony WH-XB900N. S MSRP 250 $ nabízí většinu funkcí, které byste našli u dražších bezdrátových sluchátek s potlačením hluku za atraktivní cenu. Za nízkou cenu bez přehnaných kompromisů, pokud jde o kvalitu zvuku a sadu funkcí, je WH-XB900N skutečným obchodem.

Sony WH-XB900N vs Jabra Elite 85H

Za pouhých 50 dolarů více nabízí Jabra Elite 85H mnoho vylepšení oproti WH-XB900N. Pro začátek je zvukový profil mnohem méně silný na basy a celková kvalita zvuku se výrazně zlepšila. Robustní design Jabra je také významným vylepšením oproti Sony, s atraktivním látkovým vnějškem a také odolností vůči vodě a prachu. Elite 85H navíc poskytuje výkonnější potlačení hluku, vynikající funkce pro snadné použití a je prostě stylovější než velmi základní vzhled modelu WH-XB900N. Fit může také rozhodnout o vaší volbě – Elite 85H je mnohem vhodnější pro menší hlavy než WH-XB900N, zatímco Sony se vejde i těm největším nogginům; Jabra má omezený prostor pro nastavení a může být příliš těsná pro velké hlavy.


Konečný verdikt

Výhodná nabídka s extra basy.Pokud máte rádi extra basy, máte hlavu větší velikosti a chcete za své peníze tu nejlepší kvalitu zvuku, pak jsou sluchátka Sony WH-XB900N velmi atraktivní volbou. Nemusí se vyznačovat nejrobustnější kvalitou provedení nebo výkonným potlačením hluku, ale poskytují značnou ránu za vaše peníze.

brejle

 • jméno výrobku

  WH-XB900N

 • Značka produktu

  Sony

 • UPC

  027242914797

 • Cena

  250,00 $

 • rozměry produktu

  6 x 3,5 x 7,5 palce

 • Barva

  Černá, Modrá

 • Záruka

  1 rok

 • Form Factor

  Přes ucho

 • Potlačení hluku

  Aktivní potlačení hluku (ANC)

 • Mikrofony

  4

 • Životnost baterie

  30 hodin

 • Možnosti připojení

  Bluetooth, NFC

 • Bezdrátový dosah

  33 stop