Skip to content

Co dělat, když vaše připojení přes USB nefunguje

16 de Září de 2021
GettyImages 476295522 37cf3dee4672444aadd93e6d5310c5ba

Protože se obvykle používá jako sekundární metoda pro připojení k internetu, když nefunguje ani tethering přes USB, může to být velmi frustrující. Naštěstí existuje řada způsobů, jak vyřešit problémy s tetheringem v systému Windows. Tipy v tomto článku fungují pro Windows 10, 8.1 a 7.

Jak opravit nefunkční tethering přes USB

Před řešením potíží s USB tetheringem, se kterým se potýkáte, je dobré se ujistit, že jste postupovali podle správných kroků pro tethering ve Windows a nastavili si ho v telefonu.

 1. Zakázat Wi-Fi: Bezdrátové připojení může někdy překážet tetheringu. Zkuste deaktivovat Wi-Fi, abyste zjistili, zda opravuje problém s tetheringem v systému Windows 10. Chcete -li to provést v systému iOS nebo Android, přejetím prstem dolů z horní části obrazovky zobrazte ovládací centrum nebo rychlé nastavení a poté klepněte na Wi-Fi ikona.

 2. Zkontrolujte, zda kabel USB funguje a je připojen: Zkontrolujte, zda je kabel USB správně připojen na obou koncích. V případě potřeby odpojte a znovu zapojte. Vyzkoušet jiný USB kabel je také dobrý nápad, pokud ho máte po ruce.

 3. Zkuste jiný port USB: Používáte ve svém systému nejrychlejší port USB? Pokud jste připojeni k portu USB 2.0, zkuste USB 3.0 nebo USB 3.1. Případně zkuste jiný. Nikdy nevíte, jestli je USB port vadný.

 4. Restartujte vše: Restartování počítače nebo notebooku a restartování telefonu nemusí být řešením všeho, ale je překvapující, jak často může něco opravit. Vyzkoušejte v tomto případě, zda je váš problém s tetheringem systému Windows vyřešen.

 5. Spusťte Poradce při potížích s Windows: Poradce při potížích s Windows nemusí vždy fungovat, ale když ano, může ušetřit spoustu bolestí hlavy. Chcete -li zjistit, zda může vyřešit váš problém s tetheringem USB v systému Windows 10, vyhledejte „Odstraňování problémů”Ve vyhledávacím poli Windows a poté vyberte příslušný výsledek. Když se načte okno pro řešení potíží, vyberte Síťový adaptér > Spusťte nástroj pro odstraňování problémů, pak podle pokynů na obrazovce zjistěte, zda jsou vaše problémy s tetheringem vyřešeny.

 6. Aktualizovat ovladač tetheringu: Někdy je vlastní ovladač sdílení tetheringu v systému Windows poškozen a ztěžuje proces, než by měl. Chcete -li to opravit:

  1. Hledat Správce zařízení ve vyhledávacím panelu Windows a vyberte příslušný výsledek.
  2. Prohlédněte si seznam zařízení a vyberte Síťový adaptér rozšířit své možnosti.
  3. Klepněte pravým tlačítkem nebo klepněte a podržte Vzdálené zařízení pro sdílení internetu založené na NDIS, poté vyberte Vlastnosti z rozbalovací nabídky.
  4. Vybrat Řidič záložka> Aktualizovat ovladač > Automaticky vyhledejte aktualizovaný software ovladače.
  5. Postupujte podle pokynů na obrazovce.

  Pokud to nefunguje, zkuste postup zopakovat, ale místo výběru Hledat automaticky … vybrat V počítači vyhledejte software ovladače > Dovolte mi vybrat si ze seznamu ovladačů zařízení v mém počítači. Ujisti se Zobrazit kompatibilní hardware je vybrána, pak vyberte Vzdálené zařízení pro sdílení internetu založené na NDIS > další.

 7. Aktualizace systému Windows a zařízení: Pokud problém nevyřeší konkrétní aktualizace ovladače, může stačit obecná aktualizace systému Windows, Android nebo iOS.

 8. Změňte nastavení APN: Uživatelé Androidu mohou někdy opravit problémy s tetheringem Windows změnou nastavení APN. Přejděte dolů a klepněte na Typ APN, poté zadejte „výchozí, dun”A potom klepněte na OK. Pokud to nefunguje, někteří uživatelé údajně zaznamenali úspěch změnou na „dun“ namísto.

 9. Změňte svůj typ MVNO: Někteří uživatelé Androidu s problémy s tetheringem zjistili, že změna typu operátora mobilní virtuální sítě může pomoci. Přístup k němu získáte na adrese Nastavení > Mobilní sítě > Názvy přístupových bodů, potom v seznamu klepněte na svého mobilního operátora. Přejděte dolů a klepněte na Typ MVNO, pak jej změňte na IMSI.

 10. Pokud nic z výše uvedeného nefunguje, můžete se vždy vydat bezdrátovou cestou. Svůj telefon můžete nastavit jako hostpot Wi-Fi a bezdrátově připojit svůj notebook nebo stolní počítač. Pokud vaše zařízení nepodporuje bezdrátové připojení, můžete si vždy zakoupit USB Wi-Fi adaptér.