Skip to content

Co je bezdrátová technologie Kleer a kde je nyní?

6 de Září de 2021
kileer logo 5509b3b74a7543a290feba0b25b4a71c

Připojení zvuku a zařízení využívá několik bezdrátových technologií. Každý má svá pro a proti. Zejména jeden – Kleer – letěl pod spotřebitelským radarem a postupně se dostal do dalších produktů. Díky technologii Bluetooth trh s bezdrátovými reproduktory a sluchátky zaútočil, takže si můžete snadno nechat ujít novinky s technologií Kleer. Pokud ale náhodou oceníte bezdrátový zvuk, který nedělá kompromisy, pak budete chtít začít Kleerovi věnovat více pozornosti.

Kleer (také známý jako KleerNet) je patentovaná bezdrátová technologie, která pracuje v pásmech 2,4 GHz, 5,2 GHz a 5,8 GHz a dokáže streamovat 16bitový / 44,1 kHz zvuk. Uživatelé si mohou vychutnat zvuk v kvalitě CD/DVD až ze 100 m (328 stop) s přidanými výhodami. Bluetooth s podporou aptX může poskytovat „kvalitu podobnou disku CD“. Také novější audio zařízení Bluetooth (např. Reproduktor Ultimate Ears UE Roll 2, sluchátka Master & Dynamic MW60, sluchátka Plantronics Backbeat Pro/Sense) dokážou udržovat bezdrátové vzdálenosti až 30 m.

Kleer Versus Bluetooth

I přes nedávná vylepšení Bluetooth si Kleer udržuje technologickou výhodu díky nízkému využití šířky pásma, nízké latenci zvuku, vysoké odolnosti vůči bezdrátovému rušení, extrémně nízké spotřebě energie (lepší výdrž baterie o 8–10krát více, údajně) a schopnosti podporovat až čtyři zařízení podporující Kleer prostřednictvím jediného vysílače. Tato poslední funkce je obzvláště ideální pro ty, kteří se zajímají o vytváření robustních systémů značkového agnostického domácího kina a zvuku celého domova bez potíží s kabely. Několik posluchačů si může vychutnat stejný film prostřednictvím sluchátek Kleer nebo v různých místnostech mohou reproduktory Kleer streamovat z jednoho zdroje hudby. Vzhledem k tomu, že produkty využívající Kleerovu technologii jsou navzájem kompatibilní a interoperabilní, uživatelé nejsou v zajetí ekosystému značky (např. Sonos). Ačkoli je Kleer sám o sobě dost silný, zůstává mimo kruhy audiofilů, nadšenců nebo domácího kina spíše neznámým. Na rozdíl od Bluetooth, který proniká do osobních zvukových a mobilních trhů, používání Kleeru často vyžaduje kompatibilní vysílač/adaptér. Chytré telefony a tablety jsou ceněny pro svou přenosnost, takže průměrný spotřebitel má menší sklon zabývat se hardwarovým klíčem pro streamování hudby v kvalitě CD do sady sluchátek Kleer. Možnosti nákupu sluchátek, reproduktorů nebo systémů podporujících Kleer jsou tedy ve srovnání s technologií Bluetooth bledé. Může se to změnit, pokud a kdy se výrobci rozhodnou integrovat technologii Kleer do hardwaru jako u Wi-Fi a Bluetooth. Ti, kteří se chtějí ponořit do světa bezdrátového streamování Hi-Fi zvuku prostřednictvím Kleera, zažít mají několik možností. Produkty jsou k dispozici na seznamu renomovaných společností, jako jsou (mimo jiné): Sennheiser, TDK (dříve jsme zkontrolovali bezdrátová sluchátka TDK WR-700), AKG, RCA, Focal, Sleek Audio, DigiFi a SMS Audio .