Skip to content

Co je dasHost.exe?

1 de Srpen de 2021
dashost windows 10 5c6c292746e0fb0001f935d2

Soubor dasHost.exe (Host Association Framework Framework Provider Host) je soubor poskytovaný společností Microsoft a používaný v operačních systémech Windows. Za normálních okolností by se soubor neměl přesouvat ani mazat, protože je to nutné pro určité operace. DasHost.exe se používá k připojení bezdrátových a kabelových zařízení k operačnímu systému Windows, jako je tiskárna nebo myš. Pravděpodobně na něj narazíte pouze při procházení Správce úloh; je uveden spolu s dalšími spuštěnými službami. Je také viditelný ve složce System32. DasHost.exe je obvykle 100 procent bez hrozeb a nezpůsobuje žádné problémy. Pokud však vidíte spuštěných více souborů dasHost.exe nebo jeden nebo více z nich zabírá nadbytečnou část CPU nebo paměti, musíte dále prozkoumat, zda dasHost.exe není virus.

Je dasHost.exe virus?

Skutečně existuje pouze jeden skutečný soubor dasHost.exe, který váš počítač potřebuje k úspěšnému spárování zařízení, takže všechna další, která najdete, nejsou nutná a lze je bezpečně odebrat ručně nebo pomocí nástroje pro čištění malwaru. Jak poznáte, že dasHost.exe je malware, který předstírá, že je skutečný, nebo je to skutečný soubor, který Windows potřebuje?

Zkontrolujte umístění souboru

DasHost.exe je oprávněně používán systémem Windows pouze v této složce: C: Windows System32

zadejte = „kód“>

To znamená, že pokud je tam soubor dasHost.exe umístěn a ve svém počítači nemáte žádné další instance, je pravděpodobné, že je zcela neškodný a není třeba si dělat starosti. Pokud však dasHost.exe najdete jinde, například na ploše, ve složce pro stahování nebo v jakékoli jiné důležité složce Windows, znamená to, že ji systém Windows nepoužívá jako skutečnou službu. Soubor dasHost.exe se používá ve Windows 10 a Windows 8 výhradně. Pokud v systému Windows 7 nebo starší verzi systému Windows vidíte dasHost.exe, je to rozhodně virus nebo alespoň soubor, který není důležitý pro normální fungování systému Windows. Je možné, že je legitimně používán programem třetí strany, který se shodou okolností nazývá stejným názvem, ale je to velmi nepravděpodobné. Zde je návod, jak zjistit, kde se dasHost.exe skutečně nachází:

 1. Otevřete Správce úloh. Ctrl+Shift+Esc je rychlý způsob, nebo jej můžete otevřít pravým tlačítkem myši z nabídky Power User Menu.

 2. Jděte do Podrobnosti tab.

 3. Klikněte pravým tlačítkem myši dasHost.exe.

  Možnosti Správce úloh dasHost.exe

 4. Vybrat Otevřít umístění souboru.

Pokud máte spuštěn více než jeden soubor dasHost.exe, opakujte tyto kroky pro každý z nich. Hostitelské instance poskytovatele rámce více zařízení přidružení zařízení pouze znamená, že pro každé zařízení, se kterým je spárován systém Windows, byl otevřen samostatný proces. Dokud je otevřená složka C: Windows System32, můžete tam soubor nechat, protože jej Windows používá tak, jak by měl. Pokud je však složka něčím jiným než System32, přeskočte dolů na konec této stránky a dozvíte se, jak odstranit virus dasHost.exe.

Je velikost souboru příliš nízká?

Něco jiného, ​​co můžete zkontrolovat a ověřit, zda je dasHost.exe skutečný, je velikost souboru. Odpověď není tak jednoduchá jako metoda složky, ale může být užitečné ověřit všechna podezření, že váš dasHost.exe je potenciálně škodlivý. Pokud dasHost.exe není ve správné složce, zkontrolujte, kolik místa soubor EXE zabírá na pevném disku. Mělo by to být méně než 100 kB, takže pokud je to mnohem víc, a zejména pokud je to několik megabajtů, a není ve správné složce, můžete si být naprosto jisti, že je třeba jej okamžitě odstranit.

Je to napsáno správně?

Je běžné, že viry předstírají, že jsou skutečné, tím, že mírně změní název spustitelného souboru. Soubor může být ve složce System32, ale protože není napsán správně, může stále existovat nezjištěný hned vedle skutečného. Zde je jen několik příkladů, jak může vypadat dasHost.exe lookalike:

 • dassHost.exe
 • dasH0st.exe
 • dasHosts.exe
 • dsHost.exe

Proč dasHost.exe využívá tolik paměti?

Za normálních podmínek, kdy zařízení aktivně nespárujete, by dasHost.exe neměl používat více než 10 MB RAM. Pokud hostitel Device Association Framework Provider Host spotřebovává mnohem více paměti nebo dochází k drastickým špičkám využití procesoru, což ukazuje, že tento proces je velmi využíván, první věcí, kterou byste měli udělat, je podívat se na aktualizaci ovladačů. Použijte nástroj pro aktualizaci ovladačů nebo vyhledejte aktualizaci na webu výrobce zařízení. Také se podívejte do Správce zařízení, abyste zjistili, zda existují nějaká zařízení uvedená jako neznámá, která by instalace ovladače nebo vydání Windows Update mohla opravit. Pokud nejsou k dispozici žádné aktualizace ovladačů a stále si nejste jisti, proč dasHost.exe používá tolik systémových prostředků, necháte počítač zkontrolovat, zda neobsahuje malware, který by mohl tento proces využívat bez vašeho vědomí nebo se maskovat jako skutečný dasHost .exe soubor.

Můžete zakázat dasHost.exe?

Službu Host Association Association Framework Provider Host nelze zakázat, což je dobré vzhledem k tomu, že je to nutné pro spárování zařízení s vaším počítačem. Můžete jej však dočasně vypnout, abyste zjistili, zda to pomáhá s jakýmikoli problémy, které s ním máte. Je možné, že virus drží soubor jako rukojmí a jeho vypnutí vám umožní správně se s ním vypořádat. Nebo možná existují nějaké přetrvávající úlohy pomocí dasHost.exe, díky nimž se ve Správci úloh zdá, že využívají všechny vaše systémové prostředky. Zde je návod, jak vypnout dasHost.exe:

 1. Otevřete Správce úloh.

 2. Vyhledejte z Procesy na kartě úkol dasHost.exe, který zpomaluje počítač nebo se chová nevyrovnaně. Jmenuje se to Hostitel poskytovatele rámce asociace zařízení.

 3. Klikněte pravým tlačítkem na úkol a přejděte na Konec úkolu.

  Device Provider Framework Provider Host end task task in Task Manager

  Pokud se zobrazí chyba, klikněte pravým tlačítkem Hostitel poskytovatele rámce asociace zařízení znovu, ale tentokrát vyberte Přejít na podrobnostia potom klikněte pravým tlačítkem dasHost.exe z Podrobnosti kartu a vyberte Ukončete strom procesu.

 4. Restartuj svůj počítač.

Hostitel poskytovatele asociace Framework hostitele se automaticky spustí znovu při spuštění systému Windows. Ačkoli není trvale vypnut, provedená „aktualizace“ může být vše, co je potřeba k navrácení systémových prostředků, které používá, nebo k odtržení viru.

Jak odebrat dasHost.exe Virus

Ať už dasHost.exe využívá veškerou vaši paměť, je umístěn ve jiné složce než C: Windows System32, nebo jste jen paranoidní, že je infikován skutečný soubor dasHost.exe, můžete skenovat počítač a vyhledat a odstranit všechny infekce.

 1. Zkuste soubor odstranit ručně. Proveďte to buď podle výše uvedených kroků Správce úloh, nebo pomocí nástroje Vše pro hledání vyhledejte skutečné umístění dasHost.exe a poté pravým tlačítkem myši vyhledejte Vymazat volba.

  Screenshot ukazující, jak odstranit dasHost.exe ve Windows 10

  Pokud nemůžete dasHost.exe odstranit ručně, může být uzamčen na místě jiným procesem. Pomocí Process Explorer jej izolujte od nadřazených programů a zkuste to znovu. Chcete-li to provést, poklepejte na dasHost.exe (může být vložen do položky svchost.exe) ze seznamu procesů a vyberte Proces zabití z obraz tab.

 2. Nainstalujte si Malwarebytes nebo jiný nástroj pro skenování virů na vyžádání a spusťte úplnou kontrolu systému celého počítače. Vymažte vše, co najde.

 3. Pokud Malwarebytes nebo jiný skener malwaru úspěšně neodstranil virus dasHost.exe, použijte úplný antivirový program. Máme zde seznam našich oblíbených programů Windows AV.

 4. Pokud žádný z výše uvedených programů ve Windows nefungoval, spusťte počítač na bezplatném zaváděcím antivirovém programu. Tyto nástroje fungují skvěle, pokud je soubor uzamčen nebo omezen virem, protože všechny zámky souborů jsou zrušeny, když není spuštěn systém Windows.

FAQ

 • Je DllHost.exe bezpečný?

  Ano. Soubor DllHost.exe je systémový proces společnosti Microsoft. Pokud však vidíte spuštěný více než jeden soubor DllHost.exe, může se jednat o virus.

 • Co je Msmpeng.exe?

  Msmpeng.exe je klíčovou součástí zabezpečení systému Windows, která chrání váš počítač před malwarem. Msmpeng.exe můžete deaktivovat, abyste uvolnili prostředky procesoru, ale váš systém tak zůstane zranitelný vůči virům.

 • Je Yourphone.exe virus?

  Ne. Yourphone.exe představuje aplikaci Microsoft Your Phone, která vám umožňuje telefonovat a odesílat textové zprávy z počítače. Pokud nechcete, aby běžel na pozadí, můžete jej deaktivovat ve spouštěcích programech Windows.