Datový tarif je součástí vašeho telefonního plánu, který vám poskytuje připojení kdekoli, kam se dostanou věže vašeho mobilního operátora. Konektivita je možnost přístupu k internetu a váš datový tarif vám to umožní, ať jste kdekoli, ať už na smartphonu nebo jiném mobilním zařízení. Díky datovému tarifu se připojíte k síti 3G, 4G, 5G nebo LTE.
Potřebujete datový tarif?
Říká se tomu datový plán, protože nabízí přenos dat prostřednictvím sítě IP a v konečném důsledku připojení k internetu. To je v protikladu k tradiční službě GSM, která poskytuje pouze přenos hlasu a jednoduchého textu. Datový plán můžete potřebovat, pokud:
- Na cestách potřebujete neustálý přístup ke svému e -mailu.
- Chcete VoIP hojně využívat.
- Na cestách potřebujete přístup ke svému účtu sociální sítě.
- Musíte být schopni sdílet textové a multimediální soubory, ať jste kdekoli.
- Používáte cloud computing a potřebujete přístup odkudkoli.
- Rádi hrajete online hry.
- Chcete streamovat hudbu a videa.
- Prostě se chcete cítit propojeni.
Někteří lidé jsou spokojeni s Wi-Fi hotspotem doma, v práci nebo na veřejných místech a nepotřebují mobilitu všude.
Kolik stojí datový plán?
Až donedávna se náklady na datové plány lišily podle množství šířky pásma, které zakoupíte měsíčně. Mnoho operátorů však nyní nabízí neomezené datové plány nebo plány, které zpomalují přenosové rychlosti poté, co jste vyčerpali předem definované množství vysokorychlostních dat. Cena také závisí na dohodě, kterou při nákupu smartphonu provedete. Mnoho poskytovatelů služeb spojuje své služby s novými zařízeními, která se při nákupu se smlouvami na služby nebo s plány financování prodávají za nižší cenu.
Kolik dat za měsíc?
Typické balíčky pro datové plány jsou (jako příklad) 200 MB, 1G, 2G, 4G a neomezené. Online kalkulačky využití dat vám pomohou vypočítat využití a potřeby dat.
Kontrola používání vašeho datového plánu
Pokud váš datový tarif není neomezený, musíte věnovat pozornost tomu, kolik dat používáte. Mezi položky ke sledování patří odeslané a přijaté e -maily (protože přijatá data se také počítají), streamování hudby a videa, prohlížení webových stránek, používání sociálních médií, videokonference a VoIP. Četné online nástroje vám pomáhají kontrolovat a sledovat využití dat, upozorňují vás na překročené prahové hodnoty a informují vás o použitém množství.