Skip to content

Co je domovská stránka?

12 de Srpen de 2021
home button 2ed446e65338405a9f92f99bdfb3368f

Domovská stránka je jedním z nejzákladnějších výrazů, se kterými se setká každý, kdo se učí používat web. Domovská stránka může na webu znamenat několik různých věcí v závislosti na kontextu. Domovská stránka (také psaná jako domovská stránka) lze považovat za kterýkoli z následujících:

  • Záložka, která se otevře po stisknutí tlačítka Domů
  • Primární/kořenová stránka webu (také nazývaná uvítací stránka)
  • Úvodní stránka, kterou webový prohlížeč otevře při spuštění
  • Něčí osobní blog

Domovská stránka má také jiná jména, jako je stránka ukotvení, hlavní stránka, rejstřík, přední stránka a vstupní stránka. Všechno jsou to podobné výrazy, které znamenají totéž, ale pro většinu lidí pojem domovská stránka, když se používá v kontextu webu, jednoduše znamená „domovskou základnu“ jakéhokoli typu. Domovskou stránku nelze zaměňovat s domovskou obrazovkou, kde se aplikace a widgety zobrazují na mobilních zařízeních.

Tlačítko domovské stránky

Tlačítko domovské stránky je funkce ve webovém prohlížeči, která funguje jako speciální záložka. Když vyberete tlačítko Domů, adresa URL, kterou jste předem vybrali, se otevře stejně jako všechny ostatní záložky. Jediným rozdílem mezi záložkou tlačítka domovské stránky a běžnou záložkou je to, že domovské tlačítko je skutečné domovské tlačítko, které se nachází v jiné oblasti prohlížeče. Domovská tlačítka nejsou ve všech prohlížečích ve výchozím nastavení povolena. t ani použít tlačítko Domů. Pokud chcete tímto způsobem používat domovskou stránku, můžete se zde dozvědět, jak nastavit adresu URL tlačítka domovské stránky.

Domovská stránka ve webovém prohlížeči

Spusťte domovskou stránku

Dalším způsobem, jak použít výraz domovská stránka, je odkazovat na něj jako na úvodní stránku nebo stránky webového prohlížeče. Prohlížeč lze nakonfigurovat tak, aby při prvním otevření otevřel konkrétní sadu stránek. Může to být prázdná stránka, vaše oblíbené weby, vyhledávač, přizpůsobená úvodní stránka nebo dokonce stejné stránky, které jste měli otevřené při zavření prohlížeče. Bez ohledu na to, co jste se rozhodli otevřít spolu s prohlížečem, je to považováno za domovskou stránku prohlížeče.

Domovská stránka webové stránky

Domovská stránka Lifewire

Hlavní stránka webové stránky se také nazývá její domovská stránka. Toto je považováno za výchozí bod nebo vítanou stránku webu. Právě tam obvykle najdete důležité odkazy, jako je stránka „Kontakt“, vyhledávací panel, odkazy na sociální média, stránka „O“ atd. Domovská stránka na webu je to, co někdo vidí při prvním otevření webu, takže mohou být také doporučené články, titulky zpráv, nedávné příspěvky na blogu, seznam posledních komentářů a cokoli jiného, ​​co web chce, abyste viděli při návštěvě domovské stránky. Další způsob, jak uvažovat o domovské stránce webu, je jako kotevní bod, ze kterého mohou návštěvníci prozkoumat zbytek webu. Domovská stránka webové stránky je obvykle cokoli, co je nejblíže názvu domény v adrese URL. Vezměme si jako příklad Lifewire, stránka, na které se právě nacházíte, není domovská stránka, ale Lifewire.com je. Totéž platí pro jiné weby, jako např Apple.com. Na tomto webu je mnoho stránek, jako je tato pro iPhone, ale nejsou považovány za domovskou stránku. Některé weby mají více verzí domovské stránky pro různé jazyky nebo zařízení. Wikipedia má například jinou domovskou stránku pro anglickou mobilní verzi (en.m.wikipedia.org), verze pro výběr jazyka pro stolní počítače (wikipedia.org) a italská verze (it.wikipedia.org). Na domovskou stránku se na většině webů dostanete výběrem loga v horní části stránky nebo domovského tlačítka, pokud existuje. Dalším způsobem je vymazat vše v adresním řádku kromě názvu domény.

Osobní webové stránky jsou domovskými stránkami

Možná uslyšíte, že někteří lidé odkazují na svůj osobní web jako na domovskou stránku. Obvykle to znamená, že jako svou online přítomnost označili konkrétní webovou stránku nebo webovou stránku. Osobní domovskou stránkou může být blog, profil na sociálních sítích nebo něco jiného. Pokud jste si například zakoupili název domény, abyste mohli zveřejňovat novinky o svém životě, sdílet odkazy na svůj Facebook a Twitter a předvést svůj životopis, můžete jako domovskou stránku odkazovat na celý web.