Skip to content

Co je heslo vlastníka PDF?

6 de Srpen de 2021
pdf lock 5a688a0bc5542e001ac511c2

Heslo vlastníka PDF je heslo používané k nastavení určitých omezení dokumentu (více o těch níže) v souborech PDF. V Adobe Acrobatu se heslo vlastníka PDF nazývá změnit heslo oprávnění. V závislosti na čtečce nebo zapisovači PDF, kterou používáte, se vám může zobrazit také tento soubor Heslo oprávnění PDF, heslo omezení, nebo Hlavní heslo PDF.

Co dělá heslo vlastníka PDF?

Od nejnovější verze PDF mohou omezení dokumentu zavedená pomocí hesla vlastníka zahrnovat následující:

  • Tisk
  • Změna dokumentu
  • Sestavování dokumentů
  • Kopírování obsahu
  • Kopírování obsahu pro usnadnění přístupu
  • Extrakce stránky a grafiky
  • Komentování
  • Vyplňování polí formuláře
  • Podepisování
  • Vytváření stránek šablon

V závislosti na používaném zapisovači PDF, z nichž některé jsou uvedeny v následující části níže, byste měli mít možnost povolit některá omezení a zároveň blokovat ostatní. Můžete například zakázat kopírování textu a obrázků, ale povolit tisk, což je užitečné, pokud chcete distribuovat PDF, ale chcete zabránit duplikaci částí vaší vlastní práce. Nezáleží na tom, zda jsou zavedena pouze některá omezení, nebo jsou -li všechna, stále musíte čtečce PDF poskytnout heslo ke změně oprávnění, než získáte úplný a neomezený přístup k dokumentu.

Jak nastavit heslo vlastníka PDF

Existuje spousta bezplatných programů, které podporují omezení PDF prostřednictvím konfigurace hesla vlastníka PDF. Několik příkladů zahrnuje tvůrce PDF, jako je PDF24 Creator a PDFCreator, a další související nástroje, jako jsou PDFill Free PDF Tools (pomocí možnosti šifrování/dešifrování), PrimoPDF a Nitro Pro.

Nastavení hesla PDF v Nástrojích pro soubory PDF24

Každý zapisovač PDF má jiný postup, jak toho dosáhnout ve svých příslušných programech, ale vzhledem k tomu, že schopnost je poskytována prostřednictvím standardu PDF, budou si všechny ve většině způsobů velmi podobné.

Jak mohu zabránit tomu, aby někdo otevřel PDF?

Kromě použití hesla vlastníka PDF k omezení toho, co lze udělat s otevřeným PDF, můžete dokonce někomu zabránit otevírací ten PDF vůbec. To je pravda – ve skutečnosti můžete soubor PDF uzamknout tak pevně, že k zobrazení jakéhokoli obsahu je potřeba heslo. Protože heslo vlastníka PDF neomezuje otevírání souboru PDF, musíte k zajištění zabezpečení „otevření dokumentu“ v souborech PDF použít heslo uživatele PDF. Některé z programů, o kterých jsme již hovořili, vám také umožní povolit uživatelské heslo k zabezpečení otevření souboru PDF.