Skip to content

Co je kurátor videa a co dělá?

17 de Srpen de 2021
Screen Shot 2016 07 28 at 4.00.04 PM 579a64653df78c32764696d2

Videokurátor má talent na hledání drahokamů v horách online videí. Kurátoři videa sledují stovky videí, shromažďují nejlepší videa v seznamech skladeb na YouTube nebo na jiném webu a distribuují kanál do sítě fanoušků. Nejlepší kurátoři videa se živě zajímají o témata, která jejich videokanály pokrývají. Najdete kurátorské video kanály zaměřené na vše od skateboardingu přes koťata, rychlá auta až po pletení.

Jak se stát kurátorem videa

Stát se kurátorem videa je na základní úrovni jednoduché. Jediné, co musíte udělat, je zaregistrovat se na účtu YouTube, vytvořit si seznam skladeb ze svých oblíbených videí a publikovat jej na svém video kanálu. Stejně tak jste kurátor videa.

Pokud chcete mít větší kontrolu nad svým kurátorským video kanálem, vytvořte si video blog, což je samostatný web, který používáte k zobrazování vašich kurátorských videí, pod svým vlastním designem a značkou. Použijte video SEO k vybudování fanouškovské základny pro vaše vybraná videa a můžete se stát dalším tvůrcem vkusu pro váš předmět videa. V každém případě si vyberte téma nebo témata, která vás zajímají, a zaměřte svá vybraná videa na zvolené téma. Pravděpodobnost přilákání diváků bude vyšší, pokud má váš web s jasně definovanou osobností.

Personal Touch vs. Automatizace video kurátorství

Osobní výběr videí pro váš web je nejlepší způsob, jak zajistit, aby byl obsah cílový pro vaše zamýšlené publikum, ale existují softwarové programy, které vám videa mohou automaticky upravit. Programy, jako je Viral Video Curator Pro, vyhledávají na internetu videa, která splňují zadaná kritéria. Ačkoliv automatická kurátorství může znít atraktivně pro někoho, kdo má málo času stráveného prohlížením stovek videí, špičkové weby s výběrem videí dělají lidé, ne software.

Oblíbené kurátorské stránky

Pokud výběr vašich vlastních videí není na spadnutí, ale sledování videí s kurátorem ano, podívejte se na některé z oblíbených webů, které pro vaše potěšení ze sledování nabízejí vybraná videa. Mnoho z nich také nabízí speciality pro určité zájmy.

  • Projekce – soustředí se na skvělá designová videa ve všech kategoriích včetně animací, dokumentů, fotografií, loga, prototypování a spousty dalších.
  • Findie sleduje videa, která odpovídají vašemu potěšení ze sledování podle nálady, tématu nebo žánru. Stránka se vás zeptá, jak chcete, aby se ve vás videa cítila, a bere její doručení vážně.
  • Uncrate doručuje up-to-the-minute videa, o kterých lidé bzučí. Uncrate je místo, kde najdete nejzajímavější videa online. Hledejte podle kategorie, sledujte nejnovější nebo nejoblíbenější videa nebo vyvolávejte náhodná videa. Mezi oblíbená témata patří auta, technologie, přístřeší, neřesti a styl.
  • Dítě by to mělo vidět -místo pro obsah vhodný pro děti, který mohou děti sledovat, aniž by došlo k něčemu nevhodnému. Přejděte na stránku The Kid should see this a podívejte se na její obrovskou knihovnu kurátorských videí vhodných pro děti. Přestože je určen dětem, dospělí si mohou užít zábavná videa.
  • BestOfYouTube – poněkud omezené funkce, ale není snadnější místo, kam se podívat na nejnovější virální pocity z YouTube. Zatímco jste tam, hlasujte o videích-buď palec nahoru, nebo palec dolů.
  • Mozkové čerpadlo – živí vaši zvědavost. Tento web se specializuje na videa o tématech, jako je psychologie, chemie, finance, technologie a herní design.
  • Digg Video – nabitý videi aktuálních akcí a virálními vítězi. Je těžké identifikovat zde obsažené kategorie, ale každé video je fascinující.

Jako většina věcí, video curation může vyžadovat trochu praxe, ale zaokrouhlení přesně těch videí, na která máte pocit, že je sledujete nebo sdílíte, může být velmi přínosné. Začněte seznamy skladeb na YouTube, sdílejte videa, o kterých si myslíte, že vynikají, a pak uvidíte, kam vás zavedou.