Skip to content

Importujte video, fotografie a hudbu do nového projektu Mac iMovie

13 de Říjen de 2021
146130772 56a249a75f9b58b7d0c8bbb4 5ae6a7e831283400371e683b

iTunes usnadňuje začátečníkům natáčení filmů na počítačích Mac pomocí aplikace iMovie. Dokud však úspěšně nenatočíte svůj první film, může být tento proces zastrašující. Podle těchto pokynů můžete začít s prvním projektem iMovie.

Jste připraveni začít s úpravou videa v iMovie?

Počítač Apple.

Pokud s úpravou videa pomocí iMovie začínáte, začněte tím, že shromáždíte všechny potřebné prvky na jednom místě – na svém počítači Mac. To znamená, že video, se kterým chcete pracovat, byste již měli mít v aplikaci Fotky Mac. Proveďte to připojením zařízení iPhone, iPad, iPod touch nebo videokamery k počítači Mac a automaticky importujte video do aplikace Fotky.

Všechny obrázky nebo zvuky, které plánujete použít při vytváření filmu, by také již měly být na počítači Mac, a to buď v aplikaci Fotky pro obrázky, nebo v iTunes pro zvuk. Pokud iMovie ve vašem počítači ještě není, je k dispozici ke stažení zdarma z Mac App Store.

Otevřete, pojmenujte a uložte nový projekt iMovie

Klávesnice počítače Apple

Než začnete s úpravami, musíte otevřít, pojmenovat a uložit svůj projekt:

 1. Otevřete iMovie.
 2. Klikněte na Projekty kartu v horní části obrazovky.
 3. Klikněte na Vytvořit nový na obrazovce, která se otevře.
 4. Vybrat Film v rozevírací nabídce kombinujte video, obrázky a hudbu ve svém vlastním filmu. Aplikace se přepne na obrazovku projektu a přiřadí vašemu filmu obecný název, například „Můj film 1. „
 5. Klikněte na Projekty v levém horním rohu obrazovky a zadejte název filmu, který nahradí obecný název.
 6. Klikněte OK k uložení projektu.

Kdykoli chcete na svém projektu pracovat, stačí kliknout na Projekty tlačítko v horní části obrazovky a poklepáním na film z uložených projektů jej otevřete na obrazovce médií pro úpravy.

Import videa do iMovie

Usmívající se žena pomocí přenosného počítače doma

Když jste přenesli své filmy z mobilního zařízení nebo videokamery do počítače Mac, byly umístěny do alba Videa v aplikaci Fotografie.

 1. Chcete -li vyhledat požadované videozáznamy, klikněte na Knihovna fotografií v levém panelu a vyberte kartu Moje média. V rozevírací nabídce v horní části obrazovky v části Moje média vyberte Alba.
 2. Klikněte na Videa album otevřete.
 3. Procházejte videa a vyberte takové, které chcete zahrnout do filmu. Přetáhněte klip na pracovní plochu přímo pod ním nazývanou časová osa.
 4. Chcete -li zahrnout další video, přetáhněte jej za první na časové ose.

Import fotografií do iMovie

Zelené jablko a klávesnice počítače

Když už máte své digitální fotografie uložené v aplikaci Fotky na Macu. je snadné je importovat do projektu iMovie.

 1. V iMovie klikněte na Knihovna fotografií na levém panelu a vyberte kartu Moje média.
 2. V rozevírací nabídce v horní části obrazovky v části Moje média vyberte Moje alba nebo jeden z dalších výběrů, jako je Lidé, Místa nebo Sdíleno zobrazíte miniatury těchto alb v iMovie.
 3. Kliknutím otevřete libovolné album.
 4. Procházejte obrázky v albu a přetáhněte ten, který chcete použít, na časovou osu. Umístěte jej kamkoli chcete, aby se ve filmu objevil.
 5. Přetáhněte další fotografie na časovou osu.

Přidejte zvuk do svého iMovie

Apple přebírá Google jako nejcennější značku na světě

Ačkoli do svého videa nemusíte přidávat hudbu, hudba navodí náladu a dodá profesionální nádech. IMovie usnadňuje přístup k hudbě a mixu zvuku, který je již uložen v iTunes ve vašem počítači.

 1. Klikněte na Zvuk v horní části obrazovky vedle karty Moje média.
 2. Vybrat iTunes na levém panelu zobrazte hudbu ve své hudební knihovně.
 3. Procházejte seznamem melodií. Chcete -li si prohlédnout jeden z nich, klikněte na něj a poté klikněte na tlačítko přehrávání, které se zobrazí vedle něj.
 4. Klikněte na požadovanou skladbu a přetáhněte ji na časovou osu. Zobrazí se pod videoklipy a fotografiemi. Pokud běží déle než váš film, můžete jej oříznout kliknutím na zvukovou stopu na časové ose a přetažením pravého okraje tak, aby odpovídal konci klipů nad ním.

Podívejte se na vaše video

Apple přebírá Google jako nejcennější značku na světě

Nyní máte na časové ose všechny požadované části filmu. Přesuňte kurzor na klipy na časové ose a zobrazte svislou čáru, která označuje vaši polohu. Umístěte svislou čáru na začátek prvního videoklipu na časové ose. První rámeček uvidíte zvětšený ve velké části pro úpravy na obrazovce. Kliknutím na tlačítko přehrávání pod velkým obrázkem zobrazíte náhled filmu, který jste dosud měli, včetně hudby. Nyní můžete přestat, spokojeni s tím, co máte, nebo můžete přidat efekty a oživit tak své videozáznamy.

Přidání efektů do vašeho filmu

Apple na přenosném počítači

Chcete -li přidat komentář, klikněte na ikonu mikrofonu v dolním levém rohu obrazovky náhledu filmu a začněte mluvit. Pomocí efektových tlačítek, která běží v horní části obrazovky náhledu filmu, můžete:

 • Upravte barvu, odstíny pleti nebo vyvážení bílé
 • Změňte sytost nebo teplotu barvy
 • Ořízněte fotografii nebo použijte efekt Ken Burns
 • Stabilizujte roztřesené video
 • Upravte hlasitost zvuku
 • Snižte hluk na pozadí
 • Změňte rychlost videa nebo jej spusťte obráceně
 • Vybírejte z velkého výběru klipových a zvukových efektů

Váš projekt se při práci ukládá. Až budete spokojeni, přejděte na kartu Projekty. Klikněte na ikonu pro svůj filmový projekt a vyberte Divadlo z rozevírací nabídky pod ikonou filmu. Počkejte, až aplikace vykreslí váš film. Klikněte na Divadlo kartu v horní části obrazovky můžete kdykoli sledovat film v režimu celé obrazovky.

Poznámka: Tento článek byl testován v iMovie 10.1.7, vydaném v září 2017. Pro zařízení iOS je k dispozici mobilní aplikace pro iMovie.