Skip to content

Jak nainstalovat štětce v Adobe Photoshopu

11 de Říjen de 2021
GettyImages 493113164 ea2a2daa605945e3bc8519b9a3f5dcab

Dynamický ekosystém obsahu dodávaného umělcem, včetně štětců, rozšiřuje základní sadu funkcí Adobe Photoshopu. Vlastní štětce nabízejí různé úrovně měkkosti, různé hrany a vzory a řadu nových tvarů k vyladění vašich návrhů. Tyto vlastní štětce se importují prostřednictvím nabídky možností Štětce. Pokyny v tomto článku platí pro Adobe Photoshop CC 2020, i když chování je podobné u nejnovějších verzí služby Creative Cloud. Tyto postupy nefungují s verzí Creative Suite softwarové sady Adobe.

Jak nainstalovat štětce Photoshopu

Zdarma štětce Photoshopu najdete snadno online. Mezi oblíbená místa k nalezení štětců patří DeviantArt, Brusheezy a Tumblr. Služba Adobe Stock nabízí tisíce štětců. Adobe Stock však sleduje model předplatného oddělený od Creative Cloud, takže štětce, které tam najdete, nejsou zdarma. Tyto štětce se však čistě připojují pomocí Photoshopu. Chcete -li nainstalovat štětec z online webu pro použití ve Photoshopu, proveďte následující kroky:

  1. Stáhněte si štětec nebo balíček štětců Photoshopu, který jste si vybrali. Pokud je štětec v archivu .zip, musíte soubor před instalací štětce rozbalit. Soubory Photoshop Brush používají příponu .abr.

  2. Spusťte Photoshop a vytvořte nový soubor nebo otevřete stávající. Z Kartáče okno, kliknutím na ikonu třířádkového hamburgeru zobrazíte rozbalovací nabídku. Pokud okno Kartáče není viditelné, přejděte na Okno nabídku a vyberte Kartáče.

  3. Vybrat Importujte štětce.

  4. Otevřete soubor ABR štětce nebo sady štětců a poté vyberte Zatížení.

  5. Nový štětec (nebo sada kartáčů) se zobrazí v okně Štětce. Vyberte a použijte nástroj z tohoto nového seskupení. Vlastní štětce se chovají stejně jako standardní štětce.

Otestujte štětce s prázdným dokumentem nebo do existujícího dokumentu přidejte průhlednou vrstvu a otestujte jej bez úpravy původního obsahu.