Skip to content

Jak přidat text do filmu v iMovie 10

13 de Říjen de 2021
imovie 5b7d399846e0fb0050b77f0d

Vytváření vlastních filmů je stále snazší. Pokud natáčíte filmy na svůj iPhone, můžete tyto záběry přenést přímo do iMovie na vašem Macu a upravit je. Pokud chcete svůj film posunout na další úroveň, můžete do něj přidat text, například názvy a titulky. Zde je návod, jak přidat text do filmu iMovie 10. Pokyny v tomto článku platí pro iMovie 10 v systému macOS Catalina (10.15.x).

Přidejte do svého filmu název

Než budete moci upravit své video, musíte importovat záběry do iMovie. Chcete -li do importovaných záběrů přidat název, proveďte následující kroky:

 1. Přetáhněte importované záběry na časovou osu iMovie (spodní okno v rozhraní iMovie).

 2. Vybrat Tituly nad prohlížečem (horní okno v rozhraní iMovie).

  Nahrajte záběry do iMovie

 3. Chcete -li zobrazit náhled každého stylu názvu, najeďte myší na jeho miniaturu. Vyberte požadovaný styl a přetáhněte jej nad klip na časové ose videa, kde chcete zobrazit název. Název se na časové ose zobrazí jako překrytí textu.

  Přetažení titulů iMovie na časovou osu filmu

 4. V prohlížeči poklepáním na textové pole upravte text.

  Poklepejte na text nadpisu v prohlížeči iMovie

 5. Zadejte svůj název. Pomocí panelu nástrojů nad prohlížečem upravujte písmo, velikost textu, zarovnání textu, formátování znaků a barvu, dokud název nevypadá správně. Až budete hotovi, stiskněte Vstupte na klávesnici.

  Přidání a formátování názvu filmu

 6. Umístěte název tak, aby byl ve filmu na správném místě. Umístěte levý okraj překryvného pole textu na místo, kde má být zobrazen nadpis, a poté přetáhněte pravý okraj pole. Textové pole se prodlužuje a čísla zobrazují, jak dlouho text zůstane na obrazovce.

  Určení, jak dlouho se názvy filmů zobrazují na časové ose iMovie

 7. Alternativou k překrytí textu ve filmu je uvedení názvu mezi videoklipy. Chcete -li to provést, namísto umístění záhlaví nad stopáž na časové ose ji přetáhněte dovnitř časové osy, kde chcete, aby se zobrazila.

  Přetáhněte název iMovie na začátek snímku záběru

Přidejte do svého filmu titulky

Přidání titulků v iMovie 10 je trochu obtížnější než přidání titulu z důvodu omezení aplikace. Totiž, titulky se obvykle objevují ve spodní části obrazovky a iMovie toto umístění neumožňuje. Chcete -li do filmu přidat titulky, musíte nejprve najít název, se kterým můžete žít. Mnoho z možností má viklající se efekty nebo mizí dovnitř a ven. Vyberte něco statického. Chcete -li do filmu přidat titulky, proveďte následující kroky:

 1. Vybrat Formální. V dolní části filmu v prohlížeči se zobrazí textové pole. Mohou existovat i jiné možnosti, ale Formální je dobrá výchozí volba.

  Přidání titulků k filmu výběrem typu názvu formátu

 2. V prohlížeči vyberte textové pole a zadejte titulky k filmu.

  Zadání titulků k filmu v prohlížeči

 3. Upravujte písmo, velikost, zarovnání a barvu tak, aby text vypadal tak, jak chcete.

 4. Spojte titulky s řečí na obrazovce. Umístěte levý okraj textového pole titulků na místo, kde se má text zobrazit, a poté přetáhněte pravý okraj, dokud nedosáhnete doby, po kterou má text zůstat na obrazovce.

  Úprava délky titulků v iMovie