LinkedIn je sociální síť pro profesionály, kteří se mohou spojovat, sdílet a učit se. Je to jako Facebook pro vaši kariéru. Přesto, že je dnes jednou z nejpopulárnějších sociálních platforem, mnoho lidí stále netuší, k čemu se má LinkedIn používat nebo jak by pro něj mohlo být prospěšné. Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak co nejlépe využít LinkedIn.
Co je LinkedIn?
Ať už jste marketingovým manažerem ve významné společnosti, majitelem firmy, který provozuje malý místní obchod, nebo dokonce studentem prvního ročníku vysoké školy, který hledá své první zaměstnání po ukončení studia, LinkedIn je pro všechny a všechny, kteří mají zájem o profesní život vážněji hledáním nových příležitostí k rozvoji jejich kariéry a navázání kontaktu s dalšími profesionály. Na LinkedIn můžete myslet jako na high-tech ekvivalent jít na tradiční síťovou událost, kde se setkáte a osobně se setkáte s dalšími profesionály, popovídáte si trochu o tom, co děláte, a vyměníte si vizitky. Je to jako jedna velká virtuální síťová událost.
Hlavní funkce LinkedIn
Zde jsou některé ze základních funkcí, které tato obchodní síť nabízí, a to, jak byly navrženy pro použití profesionály.
Domov: Jakmile se přihlásíte na LinkedIn, domovský kanál je váš zdroj zpráv, který zobrazuje poslední příspěvky z vašich kontaktů s dalšími profesionály a stránkami společnosti, které sledujete.
Profil: Váš profil zobrazuje v horní části vaše jméno, vaši fotografii, vaši polohu, zaměstnání a další. Pod tím máte možnost přizpůsobit různé různé oddíly, jako je krátké shrnutí, pracovní zkušenosti, vzdělávání a další části, podobně jako byste mohli vytvořit tradiční životopis nebo životopis.
Moje síť: Zde najdete seznam všech profesionálů, se kterými jste aktuálně spojeni na LinkedIn. Pokud umístíte ukazatel myši na tuto možnost v horním menu, uvidíte také řadu dalších možností, které vám umožní přidat kontakty, najít lidi, které možná znáte, a najít absolventy.
Pracovní místa: Zaměstnavatelé každý den zveřejňují na LinkedIn nejrůznější seznamy pracovních míst a LinkedIn vám doporučí konkrétní pracovní místa na základě vašich aktuálních informací, včetně vaší polohy a volitelných předvoleb pracovních pozic, které můžete vyplnit, abyste získali lépe přizpůsobené výpisy pracovních míst.
Zájmy: Kromě kontaktů s profesionály můžete také sledovat určité zájmy na LinkedIn. Patří mezi ně firemní stránky, skupiny podle umístění nebo zájmu, platforma LinkedIn SlideShare pro publikování prezentací a platforma LinkedIn Lynda pro vzdělávací účely.
Vyhledávací lišta: LinkedIn má výkonnou vyhledávací funkci, která vám umožňuje filtrovat výsledky podle několika různých přizpůsobitelných polí. Klikněte na „Pokročilé“ vedle vyhledávacího panelu a vyhledejte konkrétní profesionály, společnosti, pracovní místa a další.
Zprávy: Pokud chcete zahájit konverzaci s jiným profesionálem, můžete tak učinit odesláním soukromé zprávy prostřednictvím služby LinkedIn. Můžete také přidat přílohy, zahrnout fotografie a další.
Oznámení: Stejně jako ostatní sociální sítě má LinkedIn funkci upozornění, která vám dává vědět, když vás někdo schválil, byl pozván, aby se k něčemu připojil, nebo uvítal, když se podíval na příspěvek, který by vás mohl zajímat.
Nevyřízené pozvánky: Když vás ostatní profesionálové vyzvou, abyste se s nimi spojili na LinkedIn, obdržíte pozvánku, kterou budete muset schválit.
Toto jsou hlavní funkce, které si nejprve všimnete, když se připojíte na LinkedIn a zaregistrujete se k základnímu účtu, ale můžete se ponořit hlouběji do některých specializovanějších podrobností a možností tím, že prozkoumáte platformu sami. Možná dokonce zjistíte, že by vás zajímalo používání upgradů obchodních služeb LinkedIn a / nebo Premium účtů, které uživatelům umožňují zveřejňovat pracovní místa, využívat výhod talentovaných řešení, inzerovat na platformě a rozšiřovat svou prodejní strategii o sociální prodej na LinkedIn .
Na co se LinkedIn používá (jako jednotlivec)?
Nyní víte, co LinkedIn nabízí a jaký typ lidí to obvykle používá, ale to vám pravděpodobně nedává žádné konkrétní nápady, jak jej začít používat sami. Mnoho uživatelů si ve skutečnosti vytvoří účet a poté ho opustí, protože netuší, jak by měli LinkedIn používat. Zde je několik tipů pro začátečníky.
- Spojte se se starými kolegy. Můžete použít Moje síť v sekci najdete staré kolegy, učitele, lidi, se kterými jste chodili do školy, a kohokoli jiného, o kom si myslíte, že stojí za to mít ve své profesionální síti. Jednoduše zadejte nebo připojte svůj e-mail a synchronizujte své kontakty s LinkedIn.
- Jako svůj životopis použijte svůj profil. Váš profil LinkedIn v zásadě představuje úplnější (a interaktivní) životopis. Pokud se ucházíte o zaměstnání, můžete jej zahrnout jako odkaz, například do e-mailu nebo motivačního dopisu. Některé weby, které vám umožňují se ucházet o zaměstnání, vám dokonce umožní připojit se k vašemu profilu LinkedIn a importovat všechny vaše informace. Pokud potřebujete vytvořit životopis mimo LinkedIn, jsou k tomu aplikace.
- Najděte a ucházejte se o zaměstnání. Pamatujte, že LinkedIn je jedním z nejlepších míst, kde hledat online nabídky práce. Vždy obdržíte doporučení od LinkedIn ohledně pracovních míst, která vás mohou zajímat, ale vždy můžete použít vyhledávací lištu k vyhledání konkrétních pozic.
- Najděte a spojte se s novými profesionály. Je skvělé se znovu spojit se starými kolegy a spojit se se všemi na vašem současném pracovišti, kteří mohou být také na LinkedIn, ale ještě lepší je, že máte příležitost objevit nové profesionály na místní i mezinárodní úrovni, kteří vám mohou pomoci s vaším profesionálním úsilím.
- Zapojte se do příslušných skupin. Skvělým způsobem, jak poznat nové profesionály, se kterými se můžete spojit, je připojit se ke skupinám na základě vašich zájmů nebo aktuální profese a začít se účastnit. Ostatním členům skupiny se může líbit, co vidí, a chtějí se s vámi spojit.
- Blogujte o tom, co víte. Vlastní publikační platforma LinkedIn umožňuje uživatelům publikovat příspěvky na blogu a získat příležitost číst jejich obsah tisíce. Publikované příspěvky se také zobrazí ve vašem profilu, což zvýší vaši důvěryhodnost v souvisejících oborech, které souvisejí s vaší profesní zkušeností.
Upgradování na prémiový účet LinkedIn
Mnoho lidí si s bezplatným účtem LinkedIn může dělat dobře, ale pokud to s používáním LinkedIn a všech jeho nejpokročilejších funkcí myslíte vážně, možná budete chtít upgradovat na jeden ze čtyř dostupných prémiových účtů. Při zkoumání platformy si všimnete, že některé věci, jako jsou různé funkce pokročilého vyhledávání, nejsou k dispozici bezplatným uživatelům. LinkedIn má v současné době prémiové plány pro uživatele, kteří chtějí získat své vysněné zaměstnání, růst a rozvíjet svou síť, odemykat prodejní příležitosti a najít nebo najmout talenty. Každý měsíc můžete zdarma vyzkoušet jakýkoli prémiový tarif, poté vám bude účtován měsíční poplatek v závislosti na tom, který tarif si vyberete (plus daň).
- LinkedIn Premium Career: 29,99 $ měsíčně. Pro jednotlivé profesionály, kteří chtějí získat zaměstnání a rozšířit svou kariéru.
- Linkedin Premium Business: 59,99 $ měsíčně. Pro podniky, které chtějí růst a budovat síť.
- LinkedIn Premium Sales: 79,99 $ měsíčně. Pro profesionály a firmy hledající cílené potenciální zákazníky.
- Pronájem LinkedIn Premium: 119,99 $ měsíčně. Pro profesionály a firmy, které hledají nábor a nábor zaměstnanců.